Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annak mi értelme, h mindenki...

Annak mi értelme, h mindenki mindenkit felköszönt anyák napján? Értsd pl párom nagymamája és apósom engem, én az ő nagymamáját, stb?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Semmi. Az anyák napja az anyák napja.
2013. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Talán az, hogy az ANYÁK meg vannak ünnepelve az anyák napján. Mert hát a "mindenkit" az túlzás, engem, mint férfit még soha, senki nem köszöntött fel anyák napján... bár hát állítólag Brezsnyev nagy bűbánata az volt, hogy a "Hős Anya" illetve a "Hős Város" címet soha nem kaphatta meg...:) És hát újabb közkeletű tévedéssel szemben az anyák napja az anyák napja, nem az "én anyám napja"... ergo mindenki, aki anya, megérdemli a köszöntést, az anyaság elismerését - első sorban a gyerekétől, de másoktól is.
2013. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Anyák napján a saját anyukát, a nagymamát meg esetleg a párja anyját és nagymamáját szokás felköszönteni, mást nem.

Egy nöt csak a gyereke, a gyereke párja vagy az unokája vagy annak a párja szokta felköszönteni.


Minden más értelmetlen, mégha sokan nem is fogják fel.

2013. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ez esetben szokásról csak fenntartással lehet beszélni, Magyarországon 1925-ben ünnepelték egyáltalán előszőr, és ugyanúgy szivárgott át az USA-ból, mint rá 60-70 évre a Valentin-nap...

[link]

(az eredeti "őshazájában" meg ugyanolyan virág/giccsárus ünnep)


Szóval megkockázom, hogy akárki, akárhogy ünnepli, jól ünnepli:) - már ha nem az üzletiesedést szolgálja ki.

2013. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez már szerintem is túlzás. Az még valahol érthető, hogy a saját nagymamáját felköszönti valaki, de a többi már tényleg kicsit sok.
2013. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme sincs és elég beteg dolog. Belevonódnak olyan kapcsolatokba, ahol szó nincs anya-gyerek viszonyról.


A párod mamája és az apósod miért köszönt fel téged Anyák napján? Tán az anyjuk vagy? A gyereked köszönthet fel, te pedig a saját anyukádat, ha akarod. A saját anyukád a saját anyukáját. A párod a saját anyukáját.

2013. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Azért irigylem azok problémáját, akik azon akadnak ki, hogy valaki felköszönti őket...
2013. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Innen is látszik, hogy mennyire magányosak az emberek. Mennyire nincsenek képben az élettel.


Én anyák napján csak és kizárólag a saját anyukámat köszöntöm fel. Anyukám meg a mamámat nyilván. (Na jó, egy szelet süti belefér a részemről is.) De semmi több!

2013. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi mindig felköszöntöttük anyukámat, nagymamáimat. Mióta a vőlegényem a vőlegényem, vagyis komoly a kapcsolatom az ő anyukáját, illetve együtt megyünk a nagymamájához. Sajnos már csak egy él. Illetve ő felköszönti a keresztanyját. Előtte egy komolyan párom volt, az ő anyukáját nem köszöntöttem fel.Mert nem éreztem úgy hogy olyan a kapcsolatunk. Pedig nem volt semmi zűr. Csak talán tudtam hogy mégsem ő lesz az "igazi anyós". De vőlegényem családjába már abszolút beletartozok.

Nekem nincs igazi keresztanyám, nem tartjuk a kapcsolatot.

Viszont keresztlányom mindig megköszönt. Ahogy tavaly már a mostohafiam is megtette. Én örülök mindkettőnek mind majom a farkának :) Gondolom akiket én megköszöntök, vagy megköszöntünk közösen ők is örülnek.

Persze édesanyám az aki az első számú ezen a napon, de a többiekhez is csak van közöm.

2013. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért köszöntenek fel, mert én is anya vagyok. De ilyen erővel a nagyi is felköszöntheti a lányát, mert ő is anya.

Köszi a válaszokat, látom a pontozás az megy..

2013. máj. 3. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!