Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti befogadnátok ilyen helyzetb...

Ti befogadnátok ilyen helyzetben az anyósotoknak? Én vagyok csak nagyon gonosz?

Figyelt kérdés

Anyósom sose segített nekünk. Óvónő, 6 órában dolgozik, ennek ellenére fél órára nem lehetett rábízni az unokáit, mert mindig fáradt volt. Egy ideig ez nem zavart, de amikor otthon voltam az 1 és 3 éves gyerekekkel a férjemet elütötte egy autó, nekem vissza kellett menni dolgozni. Ellátni a 2 gyereket, később a félig lebénult férjemet munka és háztartás mellett... nagyon nehéz volt érzelmileg és anyagilag is. Mivel anyósom nem segített, nekem sokszor kellett túlórázni és a férjemet vinni kezelésre, így fizetni kellett bébiszittert.


A férjem közel 3 éve dolgozik újra, helyrejött egészségileg, anyagilag is rendeződtek a dolgok.


Most anyósom kitalálta, hogy felújíttatja a házát és mivel neki kényelmetlen lenne közben ott laknia, hozzánk akar költözni.


Mi persze nemet mondtunk, de azóta is nyaggat minket, főleg a férjemet próbálja érzelmileg zsarolni.


Ugye szerintetek is jogosan mondunk nemet neki?


2013. júl. 8. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Milyen indokkal mondtatok nemet? "Te sem segítettél, akkor mi sem fogunk?" Vagy hogy?
2013. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Naná! Menjen ahova akar az ilyen. Hogy téged nem segített, az még ok, de a saját fiát, és unokáit sem segítette...... Én sem engedném be.
2013. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Olyan indokkal, hogy nem szeretnénk 2 hónapig eltartani és kerülgetni. Csak a nappaliban tudna aludni, de akkor nekünk hajnalban lábujjhegyen kéne készülődni, nehogy felébresszük.

Anyukám jön minden reggel hogy elvigye a gyerekeket, itthon reggeliznek, az sem megy néma csendben.

2013. júl. 8. 11:22
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Jogos,én se engedném.
2013. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Anyósod azt csinál amit akar, nemfogadnám be a történtek után, NEM vagy gonosz.
2013. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Sem anyámat, sem az anyósomat nem fogadnám be - őt főleg nem. Ha anyagilag megtehetném, inkább bérelnék nekik egy lakást valahol messzebb, de nem bírnék még egyszer egy házban élni egyikükkel sem. Ha meg annyit nem engedhetek meg magamnak, hogy egy olcsóbb lakást béreljek neki, akkor annyi pénzem sincs, hogy eltartsam őt a saját házamban...
2013. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként is,miért kellene 2 hónapig eltartanotok...ha lakásfelujitásra van pénze,ami nem 2 ft,akkor nehogy már eltartani kelljen addig.
2013. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ne már...ennyire ne vegye észre magát valaki. Kerek perec megmondhatjátok neki a nemet. Micsoda anya, nagymama az ilyen? Kire számíthattatok volna a bajban, ha nem rá? bakker, jobb helyen a barátoktól több segítséget kap az ember...

Ezek után még ő akar hozzátok költözni egy kis kényelmetlenség miatt? Megmondanám neki, hogy nektek épp elég megterhelő és kényelmetlen élethelyzetben volt részetek az elmúlt időszakban ahhoz, hogy most nyugalomra vágytok, és senki kedvéért nem akarjátok ezt feladni. Kész ennyi. ha nem érti, fel lehet eleveníteni a történteket és hangsúlyozni, hogy mennyire rossz volt minden segítség nélkül...Hátha leesik neki...

2013. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugye csak viccelsz dehogy fogadnám. Hogy mindenbe bele szoljon. Na azt már nem, soha. Menjen csak az egyik barátnőjéhez. Láttam én már ilyet nem lett jó vége.
2013. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 omba ***** válasza:
100%

"Olyan indokkal, hogy nem szeretnénk 2 hónapig eltartani és kerülgetni." - szerintem ez pont elég.


Nem kell a múltat felhánytorgatni, egy kérésre vagy igent, vagy nemet mond az ember (ő is tudja).

Most az a válasz, hogy nem.

2013. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!