Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülők felejtősek?

Az ilyen szülők felejtősek?

Figyelt kérdés
Akiknek az evidencia, hogy az egyik gyerekük alázhatja, bánthatja a másikat (testvérét), még a jelenlétükben is, és ebben semmi kivetendő nincs, ellenben ha a másik erre passzív visszahúzódással reagál (tehát még csak vissza sem vág), azt a szemére hányják, miszerint udvariatlan. (Nem kisgyerekekről van már szó!) Hogy kellene reagálni ilyen helyzetben? Ha hagyom magam, áldozat vagyok. Ha visszavágok, leereszkedem a tesó szintjére. Ha a szülőkkel beszélek, nem értenek meg. Ha tesónak mondom, hogy ne legyen gonosz, az kb olyan, mintha az áldozat mondaná a kéjgyilkosnak, hogy "legyen szíves, ne vágja belém a kést, mert az nekem fáj". ("-Hiszen pont ezért csinálom, mert élevezem, hogy fáj neked, hehe.") Mondhatja valaki a saját szülőjére, hogy "á, felejtős"? Azaz, hogy lélekben elhatárolja magát, tudomásul véve, hogy igaz szeretetet és megértést sosem kaphat tőle? Tényleg le lehet így válni érzelmileg a szülőtől, hogy ne éljük át a poklok poklát az igazságtalanság, a szeretetlenség miatt? Vagy mindig is megmarad a lelki kapocs? Hiszen ők a szüleink, és ezt soha semmi nem törölheti ki. Van valami kiút mégis ebből a helyzetből? Csak a tehetetlen düh gyűlik bennem...

2013. júl. 6. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk apám nem akart gyereket, nos ikrek vagyunk...

Már nem élünk otthon, egyikünkkel sem törődött, nos ez egy 1,5 szobás lakásban meglehetősen nyomasztó volt.

Anyám a klimax "áldásos" velejáróit kb 5-8 éve produkálja...

Ennek a folyamata olyan volt nálam, mint a gyász 5 fázisa

[link]

sajnálom, kitartás, túl fogsz lépni rajta, legalább tanulsz ebből és sokkal jobb szülő leszel, mint ők.

Engem már nem érint érzelmileg, már csak tényként kezelem.

28/N

2013. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A link mondjuk egy betörés utáni történet, de azért választottam, mert az író is fájlal valamit amit úgy érzett, h az övé, elvesztette.
2013. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg ez is egyfajta gyász, amikor le kell válnunk a szülőkről, akiket kisgyerekként istennek hittünk.
2013. júl. 10. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!