Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális az, hogy az anyós...

Normális az, hogy az anyós elvárja, hogy barátom tartsa el?

Figyelt kérdés

barátom 22éves, az anyja 37, az apja 45. és van egy 18éves öccse.

Az apja eddig fizikai munkát végzett, de 4napja kórházban van, mert a szívével voltak problémák, mostmár semmi baja.

De barátom anyja azt fújja, hogy ők éhen fognak halni, mert az apja most lábadozik mi lesz velük stb (már kb. nem is a férje miatt aggódik) és mondta barátomnak, hogy ha dolgozni fog, ő fogja eltartani az egész családot...az ő fizetéséből fognak élni, barátom nem is tiltakozik a helyzet ellen, holott anyuci is mehetne dolgozni...


Számomra ez fura, hogy barátomra raknak ekkora terhet, és anyuci parancsolgat, eddig attól féltem, hogy barátom ilyen anyuci pici fia, aki ugrik anyucinak, és így is van...nagyon kiábrándító.


Persze ez most egy ilyen helyzet, de egy ilyen emberrel hogyan tervezzek hosszú távra??? Sosem költöznénk össze, vagy ilyesmi, nem lehetne külön családja barátomnak, mert anyuci parancsol neki, és élete végéig, őt kell istápolnia majd mind lelkileg, mind pénzügyileg?


Egyszerűen a gyomrom felfordul ettől a helyzettől, attól is hogy anyuci rendelkezik a barátom fizujával, és attól is hogy ez az egész nekem most túl sok.


Van valaki ilyen helyzetben, hogy az anyós ilyen?

Barátom ezek szerint akarat gyenge, mi lesz ebből hosszútávon, egy ilyen pasival milyen jövőt lehetne tervezni?? A hétvégén besokalltam az egész családtól, ettől az egész témától, és úgy érzem menekülnék.MIT TEGYEK??


2013. júl. 10. 14:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

barátom öccsét anyuci nem engedi dolgozni, mert orvvérzős, így mégjobban az van, hogy "majd XY( BARÁTOM NEVE) megcsinálja a munkát, te csak maradj itthon"


nekem ez kezd sok lenni. emiatt hétvégén össze is kaptunk barátommal, mondtam hogy szerintem az anyjának nem kellene siratni a családfőt, hiszen jól van, rendbejött stb...

erre barátom ordibált velem, hogy én dedós vagyok meg minden... rosszul estek a szavai... úgy érzem nem is akarna tenni a helyzet ellen, és teljesen alárendeli magát az anyja akaratának, és tök tutyi mutyin viselkedik.

2013. júl. 10. 14:05
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.. az anyosok ilyenek.
2013. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

21éves vagyok, szerintem normális az, hogy a külön élésen, az összeköltözésen, a családalapításon gondolkodom...


de könyörgöm egy ilyen sráccal ez lehetetlennek tűnik. eddig szerettem, de ez olyan szinten kiábrándító, hogy nagyon.

egy ilyen emberrel sosem lesz közös jövőm...mert anyuci mindig mindenütt ott lesz

2013. júl. 10. 14:11
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

A 22 éves barátod még nem is dolgozik, de a feje felett már a fizetését ossza be az anyuka és a barátnője?!...


Nem hiszem, hogy neked sok közöd van a barátod családjához, bízd rájuk, hogy ők mit hogyan intéznek!


Felfordul a gyomrod, hogy a barátod anyja rendelkezik a barátod (nemlézető) fizujával?...

És te mit csinálsz?... Ugyanazt!...


Én úgy látom, hogy a barátod családja próbál a bajban is összetartani, egymást segíteni, ami teljesen normális!

Ha ez neked furcsa, akkor tényleg nem való vagy ebbe a családba!...

2013. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

4 nappal az apja korházba kerülése után nem kellett volna ezzel letámadni.


De egyébként igazad van.

2013. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
83%
Az anya milyen okból nem dolgozik? Próbáltál már a barátoddal beszélni? Szerintem megérne egy próbát.
2013. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

mert anyuci nagyon lábfájós.


és ha együtt élnénk, akkor is haza kellene adnia a fizuját? gusztustalan, egyre jobban azt érzem, hogy nekem egy ilyen srác nem kell.

De hiába mondom neki, nem érti meg mi bajom. HOGYAN ÉRJEM EL, HOGY BÉKÉN HAGYJON?

2013. júl. 10. 14:13
 8/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy ilyen szitu miatt ki lehet ábrándulni a másikból???
2013. júl. 10. 14:14
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk barátom apja ilyen, fogta a fizuját és egy az egyben elvette tőle, miközben barátom bátyjától sosem kért pénzt. Szerencsére nálunk a párom tudja, hogy ez nagyon nincs így rendben, a dolgok megváltoztak. Azóta együtt élünk és apucinak semmi beleszólása a pénzügyeinkbe.


Ha a friss a kapcsolat azt javasolom ne hántrogasd, hogy mire és kire költi a pénztét, mert még túl korai. Idővel úgyis kiderül, hogy mennyire van alárendelve az anyjának és ha nagyon menekülj mert sajnos úgysem fog ezen változtatni és csak te leszel a rossz!


21/L

2013. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a helyzetet nem tudod elfogadni,akkor jobb ha nem is veszited ezzel a fiuval az idõdet. Inkább most,mint amikor együtt vagytok.
2013. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!