Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális az, hogy az anyós...

Normális az, hogy az anyós elvárja, hogy barátom tartsa el?

Figyelt kérdés

barátom 22éves, az anyja 37, az apja 45. és van egy 18éves öccse.

Az apja eddig fizikai munkát végzett, de 4napja kórházban van, mert a szívével voltak problémák, mostmár semmi baja.

De barátom anyja azt fújja, hogy ők éhen fognak halni, mert az apja most lábadozik mi lesz velük stb (már kb. nem is a férje miatt aggódik) és mondta barátomnak, hogy ha dolgozni fog, ő fogja eltartani az egész családot...az ő fizetéséből fognak élni, barátom nem is tiltakozik a helyzet ellen, holott anyuci is mehetne dolgozni...


Számomra ez fura, hogy barátomra raknak ekkora terhet, és anyuci parancsolgat, eddig attól féltem, hogy barátom ilyen anyuci pici fia, aki ugrik anyucinak, és így is van...nagyon kiábrándító.


Persze ez most egy ilyen helyzet, de egy ilyen emberrel hogyan tervezzek hosszú távra??? Sosem költöznénk össze, vagy ilyesmi, nem lehetne külön családja barátomnak, mert anyuci parancsol neki, és élete végéig, őt kell istápolnia majd mind lelkileg, mind pénzügyileg?


Egyszerűen a gyomrom felfordul ettől a helyzettől, attól is hogy anyuci rendelkezik a barátom fizujával, és attól is hogy ez az egész nekem most túl sok.


Van valaki ilyen helyzetben, hogy az anyós ilyen?

Barátom ezek szerint akarat gyenge, mi lesz ebből hosszútávon, egy ilyen pasival milyen jövőt lehetne tervezni?? A hétvégén besokalltam az egész családtól, ettől az egész témától, és úgy érzem menekülnék.MIT TEGYEK??


2013. júl. 10. 14:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe. Nem azért, mert segítene a családjának, hanem mert egy ilyen diktátor anyós mellett pokol lesz az életed.
2013. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

de barátom nem érti meg, hogy el akarom hagyni, nm tudom lekoptatni.

HOGYAN SZAKíTSAK VELE VÉGRE???

2013. júl. 10. 14:20
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha megmondtad neki, hogy végre, ez innentől kezdve nem a te problémád. majd felfogja, ha mindig utat mutatsz neki, nem veszed fel a telefont, meg nem állsz szóba vele.
2013. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát, ha már a "lekoptatással" is próbálkoztál, akkor jobb, ha befejezed vele.

Csak dühöngeni fogsz rajta, meg így anyuci, úgy anyuci, nem várhatod el, hogy egyik napról a másikra egy ember megtagadja a saját anyját.

De gondolom Te is aktív kereső vagy, aki hozzájárul anyagilag a család problémájához.

2013. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%

Mondd meg a barátodnak, hogy neked csak olyan pasi kell, aki magasról tesz a szüleire, és akit nem érdekel, ha az apja kórházba kerül és emiatt nincs mit enni az anyjának és az öccsének!...


Mondd meg a barátodnak, hogy neked csak olyan pasi kell, akinek a családja kizárólag titeket támogat, vesz nektek lakást, havonta ad pénzt a megélhetésre, lesi minden kívánságotokat (és cserébe nektek semmit nem kell tenni)...


Mondd el a barátodnak, hogy itt az ideje az anyjának és az öccsének elmenni dolgozni, hogy te minél gyorsabban összeköltözhess a barátoddal és nyugodtan fizethetik az albérletetek árát is!... :-))


No, ha ezeket elmondod neki, utána nem lesz gondod azzal, hogyan "koptasd le" az ürgét, garantáltan rád sem fog nézni többé!... :-DDD

2013. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%
Pasidat 15 évesen szülte az anyja. Van még kérdés?
2013. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Detto majdnem ugyan ez,ma írtam ki a kérdést...lépj ha mersz és tudsz!

2013. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Kései Sirató ***** válasza:
85%
Én is egyből azt láttam, h az anyuka 15 évesen szült. 14 évesen esett teherbe!! Ez brutális! Jobb, ha távol tartod magad egy ilyen családtól!
2013. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

hagyd a fenébe szerintem azt a családot, kinek hiányozna a nyűg, hogy el kell tartani őket, főleg hogy anyuka nem hajlandó elmenni dolgozni.... gondolj csak bele!

Milyen életed lenne 3-5-10 év múlva? Ugyanez menne, ráadásul ha te is dolgoznál és ne adj Isten még közös kasszára is kerülnétek, akkor még több pénzzel lehúznának titeket, ha meg nem közös kassza akkor a pasi pénze az anyjának megy, a tietekből meg élni fogtok. Nem hiszem, hogy ezt sokáig bírnád idegekkel, főleg hogy ilyen az anyós.

Azért mondom ezt, mert én 3 és fél éve vagyok együtt a párommal, ugyanez van, csak itt érzelmi terror van, mert a párom a mamapicifia, és hiába nem mondja hogy kell neki pénz, mindig panaszkodik, hogy ez nincs amaz nem jó, múltkor is úgy jött pénzt kérni, hogy tudna-e adni neki, de ha nem akkor majd megoldjuk valahogy, maximum kenyéren lesznek... holott ott a 30 kacsa, meg a tyúkok...... húst hússal tudnának enni pénz nélkül is.

Jelen pillanatban az anyósomnak 2 háza van, az egyikben ők laknak, a másikban a dakoták, akik 200 ezres villanyszámlát csináltak, de minden az anyós nevén van, és a dakoták nem akarnak fizetni, mert a nincsből hogy.... és az anyóson hajtják be, mert ha leszerelik ott a villanyórát akkor a másik háznál is... de minek szerződést íratni... sosem értettem hogy lehet ilyen butaságot elkövetni... és azt a 200 ezret nem az anyós fogja kifizetni, hanem a párom és az öccse, mert anyós is úszik az adósságban. (megjegyzem, nálunk közös kassza van, de tőlünk egy fillért nem fognak látni, itt haljak meg, keményen rászolgáltak arra, hogy ne sajnáljam őket!)

Kérdező, ha van eszed, akkor keress kevésbé balhésabb pasit. Sok sikert az életben!

2013. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

A nők kb fele olyan ,hogy otthon összeveszik a zsülőkkel, majd keres egy pasit, ráakaszkodik és elmegy otthonról. Gondolom te ilyen vagy kérdező.

Itt szidod a "milyen ember"-ed, lealacsonyítóan beszélsz róla, holott ő most kiszolgáltatott helyzetben van.

Te akarod lekoptatni a srácot? Fenéket! Itt nyavajogsz, hogy összeköltöznél vele, aztán meg felfordul a gyomrod és le akarod koptatni?

Tényleg gyerekes vagy. Gondolom a másik nem körében nem vagy túl népszerű.

2013. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!