Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért várják el a szülők,...

Miért várják el a szülők, hogy a nagyszülők csapot-papot otthagyva folyamatosan rendelkezésre álljanak, ha vigyázni kell az unokákra?

Figyelt kérdés
Ha egy nagyszülőnek még esetleg lenne más programja, barátai, magánélete, ő a legrosszabb ember a földön......ő nem lehet fáradt, legyen boldog, ha folyamatosan "küldd ki-hívd be " szerepet kap.
2013. júl. 11. 16:02
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem, nem az óvónő nagymama barátnője vagyok, (bár a kérdés kiírásának tényleg az a kérdés volt a mottója:)), de magam is pedagógus vagyok, több, mint 30 éve gyerekek közt, bizony, fárasztó. Megértem, hogy a nyári szabadsága alatt nem feltétlenül csak gyerekek közt akar lenni.

Neki is ki kell kapcsolódnia, feltöltődnie, mert ha fáradtan megy tanítani, akkor meg a tanítványok szülei haragudnának rá (joggal)

2013. júl. 11. 16:24
 12/30 anonim ***** válasza:
23%
Ja hogy tanitó voltál. Akkor nem csodálkozok. Az értelmiségi nagyszülőktől mentse meg az isten az unokákat.
2013. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

"Az értelmiségi nagyszülőktől mentse meg az isten az unokákat."


Most cseréljem le apámékat? :DD Idióta.

2013. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
25%
Tisztelet a kivételnek.
2013. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem kellene általánosítani. Kérdezd meg a gyerekedet, hogy konkrétan ő miért várja ezt el.

Én pl. nem várok el semmit a nagyszülőktől. Anyósom nem is segít semmit, a szüleim pedig elvárás nélkül is. Gondolom mondanom sem kell, hogy a szüleim dolgoznak, 100 km-re laknak, anyósom pedig nyugdíjas pedagógus, aki tőlünk pár percre lakik.

2013. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
17%
Hehe. Mondtam én...
2013. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
76%

Én sem értem, hogy egyes hozzászólók szerint miért az az álma minden nagymamának, hogy hetekig, hónapokig unokázzon, amikor esetleg már nem bír rá úgy figyelni, fárad vagy épp ellenkezőleg, még javában dolgozik. Nálunk például a nagyi 42 éves 8-10 órákat dolgozik hétfőtől szombatig, nem fogom a nyakába akasztani a gyerekem, mert ugyan imádja az unokáját, de nem tudna rá vigyázni és munka után is sok dolga van. Valamiért azt hiszik az emberek, hogy a nagyszülők csak nyugdíjasok lehetnek, akik már ráérnek és örülnek annak, ha valaki ajtót nyit rájuk, közben pedig a nagyszülőknek is lehet még munkájuk, mennének nyaralni vagy kirándulni, amihez nem feltétlen hiányzik több pici gyerek vagy netán 1-2 éves babák.

Itt alig képes pár ember belegondolni abba, hogy nem minden úgy megy másoknál, ahogy anno az ő családjában ment, ezért inkább köpködnek egymásra és szitkozódnak, ha bárki máshogy meri gondolni, vagy csinálni, mint ahogy azt a hozzászóló megszokta otthon. Tipikus rosszindulatú hülye magyarok gyülekezete tud itt lenni.

2013. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
26%
42 éves és már unokái vannak? Kissebségi?
2013. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
26%

És miért várják el ezt fordítva? Hogy a szülő csapot-papot otthagyva rohanjon a szülőjéhez (a nagyszülőhöz), ha törik-ha szakad?


Buddha mondta: az elvárások a csalódások forrásai és végsősoron a szenvedések okai. (Bocs, ha nem szó szerint idéztem, de a lényeg ez.)

2013. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem feltételnül kisebbségi az, aki 20 évesen szült, és a gyereke ugyanezt a modellt követi. A sógornőm pl. negyvenegynéhány évesen már nagymama lett. Szőke és kék szemű. :)
2013. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!