Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyosgondok dogivel;mit tennetek?

Anyosgondok dogivel;mit tennetek?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal,hogy igen turelmes ember vagyok,de senki nem birja a vegtelensegig.

Masfel eve vagyunk egyutt a parommal,eljegyzett,gyermekeket tervezunk /persze nem most,csak kapcsolatunk komolysagat probalom erzekeltetni/. Ezt persze teljes titokban,ugyanis:


Anyosom egyszeruen...vagy viselkedeszavaros vagy azt hiszi,ugy jo,ahogy o intezi a dolgokat,de egyre elviselhetetlenebb.

Nem keresem a bajt,nem vagyok vele tiszteletlen,sot.

Tipikusan az az ember,akinek csak akkor jo a masik,ha kiszolgalja. Parom nem volt bulizos,haszontalan kamasz. Mai napig mindent megcsinal otthon,hugaval /9 eves/ mindig torodik, osszeteszem a ket kezem,hogy magam mellett tudhatom,azt hittem,soha nem talalok majd olyan beallitottsagu ferfit,mint,amilyen en vagyok nokent. Fiatalok vagyunk meg /en 19, parom 20 eves/ Mindketten tanulunk /szakmat/. En,mivel egyedul elek,tudom fozni,ellatok egy haztartast,magamat...nem jarok bulizni,neha fagyizni baratnommel vagy kutyat setaltatok stb...

Anyosom elvarja,hogy sutiket sussek nekik,parom huganak minden kivansagat teljesitsem,az utolso filleremet is ilyenekre koltom. Elhordtam mar nekik ajandekba a fel lakasfelszerelest,kaptam egy "koszt" erte...Rengeteg elelmiszer,tisztitoszer,ruha,ocsem jatekai heti szinten! Ha nem teljesitek valamit,uvoltozik,olyan szavakkal illet,amit nem erdemlek. Szerinte lusta vagyok,kikaparja a szemem,ha nem ugrok elso szora..sokszor megtiltja,hogy parommal talalkozzunk;ha ellent mondunk,akkor takarodhatunk,pedig nem is ott lakom. Parom idekoltozhetne /sajnos a lakas anyam neven van,tehat nem donthetek koltozes ugyben,pedig jo lenne eladni/ de nem tudnam ot is eltartani,alkalmi munkai vannak,de erre eleg nehez alapozni es nekem sincs allando munkam,de megelek valahogy es azert valljuk be,nem konnyu meg anyosom kivansagait is teljesiteni,mikor van,hogy kajara ezer forintom van egy hetre.

Hihetetlenul csunyan beszel,a kislannyal egyutt,vele is,velunk is,utana panaszkodik,hogy ez a kis qva nem fogad szot,letepi az arcat,kiveri a fogait stb. es tolem ker tanacsot ezugyben,ilyenkor persze jo vagyok es aranyos.


Amin most konkretan kiakadtam az az,hogy talaltam munkat,igaz csak 2 hetre,de nagyin jol fizet es luxus korulmenyek kozt hotelban,ettermi kajan elnenk,ingyen es meg fizetest is kapunk,rokonunk ettermeben dolgoznank. Anyosom ketelkedik,kiakadt,mar azon gondolkodik.ha elengedi a fiat dolgozni/nevetseges/ akkor mennyit tud lenyulni a penzbol. Higy megusszam a balhet ekorul,meg nekem kell kedvesnek es nyallernek lennem,hogy DOLGOZHASSUNK...hihetetlen!!

Orankent hivogatja paromat,ha nalam van,mindig sietnie kell haza a nagy semmire...o mar ott tart,azert nem mond ellent,mert igy hamarabb szabadul.

Elnezest az ekezetekert es a nagy terjedelemert,koszonom a segitsegeteket!


2013. júl. 12. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne menj oda hozzájuk, nálatok vagy máshol találkozzatok! És ne adj anyósnak semmit! Párod keressen valami melót gyorsan és költözzetek össze!
2013. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Párod és a testvére hogy bírja elviselni? Ha nem költenél ennyit anyósódra,lehet hogy kijönnétek ketten is.

Ne csináld meg neki amit akar, a párodnak meg előbb-utóbb úgy is választania kell,mert az anyukája változni nem fog.

2013. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért nem költözik a párod hozzád?
2013. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A huga olyan,mint az anyja,csak fiatalabb kiadasban. Meguti a paromat,ha valamivel nem szolgalja ki,hanyast szimulal,mubogest,vergodik es csunyabban beszel,mint en valaha fogok. Ha meg van neki csinalva es engedve minden,kezesbarany egy ideig,de ezt ki birja??
2013. júl. 12. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Párod helyében szarnék rájuk, hisztizik a kiscsaj? Nyugodtan. Megüti? Akkorra pofont kapna, hogy beleszédülne!
2013. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a történet nekem nagyon zavaros. Mi az, hogy lehülyéz, meg hogy sütni kell nekik, meg ruhát játékot hordasz nekik???? Miből? Minek mész oda egyáltalán? A szüleid mit szólnak hozzá?
2013. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja es termeszetesen a kislanyra nekunk egy rossz szavunk nem lehet. Mikor tanacsot ker tolem...mit mondjak neki? Hogy te sem vagy kulonb? :-\ Alapbol egy ketgyermeket anyuka egy 19 eves lanytol ker tanacsot...csodalom,hogy parom normalis ilyen csaladbol kiindulva.
2013. júl. 12. 14:20
 8/13 i hate this world ***** válasza:

Ülj le és beszéld meg ezt a pároddal.

Vagy próbáljatok kimenni külföldre. :D

2013. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek viszel oda cuccokat? Ha velem így bánna a lábam se tenném be oda!
2013. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó magam is anyósjelölt vagyok, de a történetedre csak annyit tudok mondani,, hogy aki hagyja hogy kihasználják azt ki is fogják használni.

Azt megértem hogy tisztelettudó vagy az anyósjelölttel. Ezt jó magam is elvárom. Viszont én amit elvárok azt vissza is adom. Ha tisztel a fiam barátnője, akkor én is tisztelem.

Viszont azt már nem értem hogy miért is pattantsz egy szóra, miért sütögetsz, miért szolgálod ki, miért viszel mindig mindent oda. Miért hagytad hogy idáig fajuljanak a dolgok?

Az én menyjelöltem is szeret sütögetni, szokott is hozni, de sosem várom el, és nem követelem hogy csináljon. Ha átjön egy tálca sütivel akkor megköszönöm, hogy gondolt ránk. Ahogy ő is megköszöni az ebédet, vacsorát amit szívből adunk neki..

Tanuld meg egy életre.

Tudj nemet mondani

Mindig annyit adj amennyit kapsz.

Értelmes nőnek tűnsz, így kulturáltan is le tudod majd állítani az anyósjelöltet. Ne vigyél süteményt vagy ajándékot, csak akkor ha éppen kedved van sütni vagy csak úgy örömet akarsz szerezni. HA szóvá teszi, nyugodtan meglehet mondani, hogy "bocsánat, de ma nem sütöttem, nekem sincs mindig időm és pénzem rá"

Nem kell mindenbe beleavatni., és nem kell engedélyt kérni tőle hogy mit tehettek vagy mit nem.

A párodnak meg mond meg nyugodtan hogy nem kell hagynia hogy az anyja rátelepedjen. A mobilt elég egyszer felvenni, megmondani hogy "anya, majd telefonálok ha indulok haza, most jól elvagyok" ennyi. Szépen ki lehet kapcsolni a gépet, vagy némára tenni..Az én fiam 21 éves, de nem is hagyná hogy óránként hívogassam (bevallom néha bennem van az aggódás, hogy merre lehet, és szívem szerint 5 percenként megcsörgetném, de tiszteletben tartom a magánéletét) Majd hív ha baj van vagy jön haza.

A párod is nyugodtan leülhet az anyával és elmondhatja neki, hogy ha kell naponta egyszer telefonál, de bőven elég ennyi..Tessék már 19-20 évesen önállóbbak lenni..Hidd el pár nap duzzogás, és az élet megy tovább...

2013. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!