Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy nő sosem nyerhet az...

Egy nő sosem nyerhet az anyósjelölttel szemben, ugye?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a párom 26 éves, én 22, ő már dolgozik, én még egyetemre járok. Egy vállalkozáson dolgozunk már hónapok óta, azért találtam ki, hogy ne kelljen egyetem után teljesen a nulláról kezdenem az életem, legyen egy támaszom addigra (jövő tavasszal végzek). A párom pár hónapja kezdett el dolgozni, egész eddig a szülei nyakán élt, de ők ezt cseppet sem bánták, sőt nagyon is élvezték, hogy a "pici fiuk" legalább a szoknyájuk mellett maradt. Aztán 3 éve jöttem én, a gonosz szörnyeteg, aki elvette őt tőlük. :D Az elején próbáltam velük jó viszonyt ápolni, csak valahogy sosem azt kaptam vissza, amit vártam volna egy anyós-apósjelölt párostól, még a szüleim szerint is iszonyat bunkók és szemetek voltak velem mindig. A barátom vinni akart a családi nyaralásaikra, erre az anyja kijelentette (1 év után),hogy egy idegent - azaz engem - nem fog kerülgetni, menjünk külön. Most meg könyörög, hogy menjünk velük, de már a franc sem akar velük menni. De volt gúnyolódás a beteg háziállatomon, aki sajnos 1-2 hónapon belül el is pusztult, volt rámbeszélés, még a saját anyám előtt is feketített az anyja. Ha pl rá voltam szorulva a segítségükre, direkt azért is megtagadták, pedig sosem kértem nagy dolgot, volt hogy hibás autóval kellett külföldre kimennem, 90km-re hóban az autópályán, 100 ezres kár keletkezett a kocsimban, csak mert ők nem segítettek (vizsgára mentem, muszáj volt rossz kocsival is megpróbálnom, életveszélyes nem volt). De a párom mégis mindig őket védi, szerinte ez a szüleim hibája volt, hogy tönkrement egy 100 000 Ft-os alkatrész benne. Szerinte érthető, ha nem akartak engem nyaraláskor kerülgetni és bunkó vagyok, amiért idén nem akarok velük menni. A szüleimet 2 évig sikerült távol tartanom a családjától, de egy diplomaosztó alkalmával muszáj volt találkozniuk. Azóta volt, hogy anyám meg az anyja összetalálkoztak, az anyja akkor is csak azt hajtogatta, hogy én miért nem megyek hozzájuk és hogy én biztos lenézem őket (ja, mert biztos olyan nagyképű vagyok?!), amiért szegényebbek, mint mi! Meg hogy nem érti, miért nem kedvelem őket, és hogy én elvettem tőle a "kisfiát"! De volt, hogy ezt a képembe is vágta, hogy miattam nincs annyit már otthon a "kisfia". Nos, a kisfia 26 éves...

24 éves korában, 7 éves jogsival könyörögnie kellett az anyjának, hogy engedje el kocsival télen, mert mindig attól izgult az anyja, hogy síkos az út. De amikor nagy hó volt az idén és ment a fia nyelvvizsgázni, akkor anyámnak kellett felajánlania, hogy ha kell, akár el is visszük abban a hóban 120 km-re a vizsga helyszínére, a szülei persze akkor is hátat fordítottak. Képesek voltak pl a párom nagyapját szemműtét után vonattal hazaküldetni, mikor 2 autó és 4 jogsi van a családban. Közben meg mindig a nagy családi szeretetről és összetartásról regélnek, miközben a fiuk miattuk vesztegetett el 5 évet az egyetemen (rákényszerítettek egy szakot, amit nem bírt elvégezni, csak mert az unokatestvérein is diplomások, akkor ő sem maradhat le). A párom öccse 22 évesen otthon ül és egész nap gépezik, semmit nem csinál, és nem is zavarja őket, hogy nem tanul vagy dolgozik. örülnek neki, hogy a másik "pici fiuk" legalább otthon van.

Na de mindegy is, eleget panaszkodtam. :) A lényeg, szerintetek ilyen helyzetben van egyáltalán egy kicsi esélyem is "nyerni" a szülei ellen? Hogy egyszer végre én legyek a fontosabb, ne a szülei? Hogy nekem adjon igazat és megvédjen engem, ha az anyja ellenem uszítja őt? Észre vettem az utóbbi időben, hogy ha tőlük jön hozzám, mindig bunkó és lekezelő velem, beszólogat nekem. Az anyja úgy rángatja, mint egy bábut, profi érzelmi zsaroló, a párom meg imád a szoknyája mellett ülni. Pedig tudom, hogy én hiába harcolok, ha ő nem képes, az anyja egyet füttyent és ugrik. Így történt ma is. Végre lett volna egy közös szabadnapunk, dolgozni akartam, aztán kettesben lenni végre, hetek óta nem voltunk együtt (a szexuális életünk is teljesen rámegy erre), de erre megint az anyjánál tölti a fél napot, aztán azt tervezi, hogy eljön hozzám és dolgozunk. Azt teljesen elfelejtette már, hogy nő vagyok és vannak szükségleteim. Hétvégén is szabad lesz, akkor meg a haverjával akar inni, "mert már 2 hónapja nem látta". Aztán otthon alszik. És munka nulla, velem aktívan együtt töltött idő nulla. Én csak annyit kapok, hogy munka után hulla fáradtan hazaér, dolgozik a vállalkozáson egy kicsit és mindketten hulla fáradtan esünk ágyba.


2013. júl. 15. 12:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Én azért erősen átgondolnám a hosszútávú terveimet ezzel a fiúval.

Anyósodék a korral nem javulni fognak, hanem romlani, ráadásul ha unoka is lesz, triplán számíthatsz arra, hogy mindenbe beleszólnak.

Az pedig pláne nem tetszik, hogy a párod ilyen töketlen, nincs saját véleménye (5 év alatt egyszer sem szólt az egyetem miatt), és sosem véd meg téged.

Túl kényelmes, megszokta hogy nemigen kell dolgozni az őt körülvevő javakért.

2013. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Akkor képzelj még el a sztorihoz 2 gyereket is. Komolyan akarod ezt? Komolyan neked kell megvívnod ezt az örökös csatát? Ér annyit ez a kapcsolat?
2013. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem miért foglalkozol ennyire velük. Az, hogy mi volt főleg még előtted kit érdekel már elmúlt. Fogad el őket és ne kombinálj ennyire.
2013. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyósjelölt a problémás, hanem a pasi. Olvasd végig amit írtál, és rájössz. Ha egy férfi akar Téged, nincs az a rokon, aki miatt "gúnyosan beszél" Veled és hanyagolja a szexet Veled. Nem kellesz eléggé. Sajnos van ilyen. A helyedben feladnám. Szerintem a nem kellek eléggé érzésnél nincs rosszabb.
2013. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 gömbicica ***** válasza:
0%

szia!

A párod a férjed is már?

2013. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha most nem lépsz, akkor ez a sors vár rád még nagyon sokáig. A párodnak nyíltan meg kell mondanod, hogy gondolkodjon el kettőtök kapcsolatán. Változtatnia kell, ha igazán szeret téged. Ha nem tud változni, akkor meg nem is szeret eléggé, vagy nem vagytok egymáshoz valók. Fiatal vagy még, előtted az élet! Ennél többet érdemelsz!
2013. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Folyamatosan abban reménykedem, hogy jó messzire el tudunk költözni külföldre, de ezt is erőltetettnek érzem, mert bár én menni akarok, imádom azt az országot, de a párom mintha csak folyna az eseményekkel és maximum csak bólogat. Ő sosem mondja, hogy majd ha összeházasodunk, majd ha gyerekünk lesz, egyszer rákérdeztem, hogy neki mások-e a tervei és azt válaszolta, hogy nem, csak engem még fiatalnak talál ilyesmihez (hogy pl eljegyezzen). -.-' Szerintem meg tök jól elüldögél a meleg sz*rban...

Most is belém veszett, mikor meg mertem jegyezni, hogy szerintem itthon kellene lennie velem és a vállalkozással foglalkozni, nem az anyjánál ülni fél nap. Lehordott érte, hogy egy "hisztis p*csa" vagyok. Meg az én szüleimet ócsárolja nap mint nap (ugye elég sokat van nálunk), de közben nem fogja fel, hogy az én szüleimre mindig lehet számítani, gyakorlati helyet szereztek neki (az apja is tudott volna, mégsem segített neki), mikor bedöglött nemrég a kocsija, napokig az ő kocsijukkal járt dolgozni...stb. Az ő szülei meg soha egy kisujj mozdítást sem tesznek. Néha küldenek egy tál epret, na de ezzel 3 áv szemétsége, a sok gúnyolódás, hátat fordítás nincs megbocsátva. De az egyre jobban zavar, hogy a párom ilyen nyámnyila. Múltkor elmentünk vásárolgatni, egész nap egy rossz szava nem volt hozzám, este beugrott egy órára az apjával beszélgetni, mikro hazaért, elkezdett beszólogatni nekem és bunkó volt velem.

A haverjára meg azért vagyok kibukva, mert szerencsejátékos a srác, régen gépbe szórta a pénzét, most neten szórja a több száz eurókat csak úgy, és többször visszahallottam, hogy a páromat is rá akarja szedni a játékra. Pl múltkor fogadtak, hogy ha a srác megfejt egy poénos feladványt, akkor a párpm befizet bwin-re meg ilyenek! És vele akar minden áron tovább barátkozni...

2013. júl. 15. 13:04
 8/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a fő indoka az, hogy csak heti 1-2 napra megy haza a családjához és hogy ne merjek mondogatni, ha heti kétszer meglátogatja az anyját. Engem ez sosem zavart, míg rá nem jöttem,h ogy rámbeszél az anyja és mindenki utál ott engem, míg nem vettem észre azt, hogy csak a veszekedés van miattuk és hogy élvezetből keverik a sz*rt köztünk.
2013. júl. 15. 13:06
 9/25 A kérdező kommentje:
Aki a saját anyám előtt azt mondja, hogy lenézem őket, mert szegényebbek, az mit mondhat a hátam mögöttt. Hozzáteszem, sosem voltam velük szemtől szembe tiszteletlen, csak annyi, hogy ritkán járok hozzájuk. De akkor is felveszem a mosolygós képet és mindenre rábólintok.
2013. júl. 15. 13:07
 10/25 gömbicica ***** válasza:
84%

bocsi :( figyelmetlen voltam. cimben szerepe "anyósjelölt".

Nem vagy szörnyeteg. Ha tényleg ugy érzed, hogy mindezen sérelmek ellenére szeretnéd párodul is majd ezt az embert, akkor bizony meg kellene beszélni ezt-azt. Vele is és a családjával is.

Az, hogy egy fius anyuka általában "ellenséget" lát a jövendőbeli feleségben mindennapos.DE csak azért lehet, mert ugy érzi, hogy a gondoskodást, az ellátást, a...... nem fogja tudni megadni a leendő feleség az ő szeretett gyerekének. Ha be tudod bizonyitani, hogy igenis szereted, és boldoggá teszed, és..... (persze ez kölcsönös kellene legyen!!!) jól főzöl és ellátod, és...... akkor egy szava sem lehet. Ha mégis, akkor a Csókolom!- ba merüljön ki a kapcsolat. Meglásd, ha Neked is lesznek fiaid Te is ugyan ilyen leszel!!!!

Majd gondolj vissza erre, ha ott állsz a bejelentés pillanatábában, hogy: Anya, Apa, ő XY és szeretném megkérni a kezét.......


Nekem két fiam van, az éppen meglévő barátnők, majdan menyasszonyok és mi minden gond nélkül együtt mentünk nyaralni. Én még mai napig is igy tennék, de már elköltöztek, egyik fiamnál 3 kisfiu is van, ők már külön utakon járnak, külön problémákkal élnek.



Én átgondolnák egy esetleges házasságot, ha már igy rákérdeztél.

"Egy vállalkozáson dolgozunk már hónapok óta, azért találtam ki, hogy ne kelljen egyetem után teljesen a nulláról kezdenem az életem, legyen egy támaszom addigra (jövő tavasszal végzek)"


Ügyes lány lehetsz, előrelátó. Meg fogod állni a helyedet az életben. Hátramozditóra nem sok szükség van.

DE. Az is lehet, hogy a párod nagyon jó ember, csak Ő olyan fajta, akit irányitani kell!


De az csak nem fér a fejembe, hogy fiatalember miért is nem áll Melléd semmiben.


A végső döntés ugy is a Tied. Kivánom, hogy megtaláld a helyes utat az életedben!!!


Aztán jön most olyan gondolat is, hogy a leendő anyós ugy gondolhatja, hogy ha ő boldogtalan valamiért, akkor nehogymár más boldoggá legyen.

Gyorsan csináljunk már valamit!!!


Szóval, ha Neked a párod a "tökéletes", akkor mondd el neki amit itt leirtál, és, hogy Te még ennek ellenére is szeretnéd Őt, és költözzetek valahova messzebbre az Édesanyjától.

üdv. :-) Edit.

2013. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!