Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy féltéken...

Mit lehet kezdeni egy féltékeny anyósjelölttel?

Figyelt kérdés

Amig csak jártunk,addig nem volt gond látszólag.

Mióta együtt élünk,azóta féltékeny,tipukus "elveszed a kisfiam".(aki nem mellesleg 30hoz közel van)

Szeretné ha párom az ő kisfia maradna örökké,de párom ez ellen régóta lázad,csak előttem nem volt olyan nő akivel eljutott volna az összeköltözésig (velem fél év után).

Most játssza a mártirt,szenved folyton valamiért ,érzelmileg próbál mindet zsarolni,hogy ő nem tudja megszokni hogy ketten maradtak a férjével,illetve ha az nem nappalos,akkor egész délután vagy éjjel egyedül kell lennie a nagy házban.(odaköltözést ajánlott,de nem vagyok hülye)

Amikor ott vagyunk,akkor folyton mászik páromra,de szó szerint,ölelgeti,eteti,vagyis tenné ha párom hagyná,már irritáló,kisbabával nem csinálnak igy.Párom nélkülem nem is megy hozzájuk,mert akkor nincs kihez "menekülni" az anyja elől.


Hogy vegyük rá,hogy fogadja el a helyzetet,és élje a saját életét?



2012. jún. 14. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebből te maradj ki. Ezt a Kedvesednek és az anyukájának kell egymás között lerendeznie. Szépen odaáll elé és elmondja, hogy: Anya, felnőttel, el kell engedned engem.
2012. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok kimaradni,mert párom nélkülem nem marad az anya közelében.Telefonon is próbálja lerázni szépen.
2012. jún. 14. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha egyedüli gyerek a családban, akkor teljesen érthető ez a viselkedés. Főleg akkor, ha mindig is jó kapcsolata volt az anyukájával. Te sem szeretnél 40-50 éves korodra egyedül maradni. Ezt meg kell érteni, hogy ő az egyedüli gyereke, és csak rá tud irányulni a szeretete. Esetleg beszélhetnétek vele, hogy egy kicsit visszafogottabban is szeretheti, de szeretné élni a fia a saját életét, örökké nem maradhat a nyakán. És egy kis türelmet is tanácsolok nektek. Eddig hozzá szokott, hogy ott van neki mindig a fia, van kire főznie, van értelme felkelnie, most hirtelen kiszakítjátok ebből, nem egyszerű ezt megszoknia. Adjatok neki egy kis időt, amíg megszokja.
2012. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanez a helyzet volt nálunk is. Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem beszélek az anyósommal, nem is találkozok vele. A férjem meg 1 hónapban egyszer elmegy hozzá, és valahogy kibír vele pár órát. Nem kell olyan sürün menni, aztán majd megszokja...Csak teszi a p*csáját:) Jol tetted, hogy nem mentél bele az odaköltözésbe, sosem tudtátok volna lerázni!!!
2012. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ne haragudj hogy ezt mondom,szerintem sehogy.A szüleim példáján látom,már 25éve házasok,de az anyja még mindig úgy viselkedik az apámmal mintha egy csecsemő lenne.Ja és persze mindig mindenben apámnak van igaza (a nagyim szerint).Egy a szerencse,hogy apum és a párod is felismerik hogy ez abnormális és "menekülnek".Esetleg mondja meg az anyjának,hogy ameddig így viselkedik nem mentek oda.Akkor talán változtat...24/l
2012. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
14:15-ös, akár egyedüli gyermek, akár nem, ez nem normális. Ott van a férje, van kire föznije, nincs egyedül:)
2012. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem egyedüli gyerek,csak a testvére határozottabb,sosem engedte hogy rajta csüngjön,párom igen.

És nem maradt egyedül,ott a férje,rá ugyanugy kell továbbra is mindent.Csak ha délutános vagy éjszakás,akkor van egyedül pár órát.

2012. jún. 14. 14:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor pedig próbáljátok szépen elmagyarázni neki, hogy fordítsa hasznosabbra a szabad idejét, ahelyett hogy a párodon csüng, keressen hobbit, foglalkozzon magával is egy kicsit, menjen ki a szabadba, vagy bármit ami boldoggá teszi. Attól függetlenül, hogy szereti egy kicsit kényeztetni a fiát, még nem kell megkövezni, csak szimplán rá kell vezetni, hogyan élheti a saját életét, anélkül, hogy másokra rátelepedik.
2012. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Próbáltuk,hogy fokozatosan,összeköltözés után heti -3 alkalommal mentünk hozzá,főleg amikor egyedül volt délután,és fokozatosan csökkenteni heti 1-re,mert nekünk is van rengeteg dolgunk,és nem 5 percre lakik,hanem 40re.De amint áttértünk a heti 1-re,elkezdte ezt.
2012. jún. 14. 14:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Dolgozik,kertészkedik,van hobbija,de arra mindig jut ideje,hogy naponta hivja a kisfiát(ha tehetné 2-3 órákra,de párom lerázza,hogy dolga van),és hogy páromon csüngjön amikor teheti
2012. jún. 14. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!