Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg? Kommunikáci...

Hogyan oldjam meg? Kommunikációs probléma az anyósjelölttel.

Figyelt kérdés

Közel három éve élünk együtt a párommal, aki jelenleg 30 éves. A mostani legnagyobb problémát az anyukája adja. Jelenleg 3 percre lakunk tőle, mindennap átjár. Ez nem annyira zavar, csak az, hogy igen sokszor beleszól a dolgainkba. Az nem baj, ha megvan a véleménye, és egyszer elmondja, de szerinte csak úgy lehet jó, ahogy ő kigondolta. Tegnap este átmentünk hozzájuk (ő az anyukájával él, a mamával), és elkezdett ordítozni a fiával, hogy másnap nehogy elmenjen dolgozni, (másik városba), mert nagy a hó, és ott ragad. Mindezt nem normális hangnemben, hanem üvöltözve, és ostobázva a fiát. Bennem felment a pumpa, és én is kiabáltam vele - hogy a fia hadd döntsön már az ilyen kérdésekről.

Egyébként nagyon sokszor panaszkodik, semmi sem az ő hibája, és mindenki őt akarja átvágni, megkárosítani. Számomra ez már paranoia. Eleinte hagytam, hadd panaszkodjon nekem, kiöntse a szívét, mert biztosan nem tud senkivel sem beszélgetni, de a panaszáradat egyre nagyobb lett, és ha egyszer-egyszer mondtam neki valamit, amiről más volt a véleményem, akkor üvöltözött velem.

Mivel ez nem segítette elő a kapcsolatunk alakulását, ahhoz folyamodtam, hogy mindig vissza-visszaszólogattam neki. Ebből nagy veszekedések lettek. Végül úgy döntöttem, nem keresem a társaságát, inkább kerülöm.

Viszont a fia életébe rendszeresen beleszól. Így úgy érzem, az enyémbe is. Eleinte csöndbe maradtam, nem az én dolgom, intézzék el ők, de már annyira zavar, hogy néha nem bírom, és beleszólok. (Pl. a párom levágatta a haját, mert nagyon röviden szereti, és az anyukája emiatt nagyon lehordta mindennek, meg hogy így egészségtelen meg stb...)

Nem akarok neki rosszat, de amikor így viselkedik, nem tudom elviselni. Hogyan kommunikáljak vele?


2012. febr. 6. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

"elkezdett ordítozni a fiával, hogy másnap nehogy elmenjen dolgozni, (másik városba), mert nagy a hó, és ott ragad. Mindezt nem normális hangnemben, hanem üvöltözve, és ostobázva a fiát. Bennem felment a pumpa, és én is kiabáltam vele - hogy a fia hadd döntsön már az ilyen kérdésekről. "


A férfi (??) meg ült középen és sós mogyorót rágcsált, várva, hogy elcsituljon a titánok harca. Ha belemész ezekbe a játszmákba, azzal pont ugyanazt csinálod, mint amit az anyósod.

2012. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szóval köztetek már kialakult a "ki irányítja a srácot" hadviselés.
2012. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Ha én ilyen hülye lenék a mennyemmel hát elkaparnám magam.

Csak sajnállak.Sajnos nem nagyon tudsz tenni semmit,ha ilyen akkor vagy elfogadod vagy tényleg lekoptatod az oda járogatását. Te nem csinálsz semmi rosszat és mégis basztat..:/

2012. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Én nem szólok az ilyenekért... főleg nem ordítom le anyukát a fia előtt. Csendben vagyok... haza megyünk és megkérdem ő mit akar.. aztán ha ő az ellenkezőjét csinálja mint anyuka akkor jó.. legyen.. ha azt akkor is jó. De otthon higgadtan beszéljük meg. Nem törődünk anyukával.....
2012. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az lenne a legjobb, ha tényleg nem venném fel ezeket. Egyébként a párom van, amikor kiáll magáért, de az sem vezet eredményre, egyre dühödtebb lesz a helyzet. Úgyhogy ő már úgy van vele, hogy egyik fülén be, a másikon ki, úgyis azt csinál, amit akar. Engem meg bánt a dolog, hogy az anyukájával nem tudunk normálisan kijönni, és nem köthetünk szinte semmit az orrára, mert abban tuti talál valami kivetnivalót.
2012. febr. 6. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ez ilyen, legtöbbször vagy a pasival jöttem ki jól eddig, vagy a családjával, nagyon fura.


Most mondjuk pont a pasi és a család is nagyon jó, de évekig kínlódtam különböző famíliák lehetetlen szokásaival. Egyetlen megoldás, ha kizárod a konfliktusokat.


Esetleg megpróbálhatod kizökkenteni: "Ugyan, ne vitatkozzunk ezen, kár elrontani ezt az ebédet/vacsorát ezzel."

2012. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Kipróbálom azt a varázs mondatot, mert a nyugodt hangulat tényleg nagyon fontos számomra is. Így legalább nem megyünk bele abba a tipikus játszmába, ahol senki sem nyer.
2012. febr. 6. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Megérdemled! Minek pontozod le azok aki a véleményüket mondják ki?

Nagyon úgy tűnik,hogy te vagy a hunyó...

Pontozz le te majom!

2012. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Amandaroza ***** válasza:
Tégy jót betörik a fejed :D
2012. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!