Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen 'anyósjelölttel'?

Figyelt kérdés

Megőrülök tőle, a páromat nemrég kirúgták, előtte az ÖSSZES fizetését leadta 4 éven keresztül, amíg dolgozott (nem élünk még együtt). Most, az anyja egy forintot nem ad neki, úgy kell könyörögni, pedig nem szegények. Az anyja elvárja, hogy én (a lány) fizessek mindent, a mozit, vacsit, belépőt bárhova, na nem minthogyha olyan gyakran igényelném ezeket. Ráadásul alap dolog, hogy felesben fizetnénk, de az, hogy én fizetek mindent szegénynek annyira kellemetlen, mert tudja, hogy feleannyira nem állok olyan jól, mint ők. Mivel félrerakott pénze nincs, nekem van egy kicsi, ezért még nem tudunk összeköltözni. Munkát most nem talál. Ráadásul kb 1órányira lakik tőlem a párom, ami hiába, sok pénz nekem így, hogy mindig én megyek(én is adok le anyukámnak, mivel még nem tudtam elköltözni, de a "zsebpénzem" megmarad). Szóval elvárja, hogy én menjek, mert én még diák vagyok, és hogy nekem jár az 50%os kedvezmény. A minap megsúgta nekem, hogy nem is érti a fiát, neki is meg kell élniük valamiből, nincs számára pár ezer forintja, amiből eljön hozzám pár napra (mert mivel munkanélküli, ő maradhatna). Hozzáteszem, nálunk az én, és anyukám keresete van együtt, én így diákmelóval nem keresek sokat, ráadásul vannak hitelek, stb. Ott együtt van az egész család, most 2 keresetből élnek, de nekik akkor sem volt pénzük, mikor a párom leadta a fizetését.

Nem merem elmondani a véleményem se neki, se a páromnak, mert nem akarom megbántani, de most már nagyon nehezen bírom. Nem tudok mindig én menni, ezért egyre kevesebbet találkozunk, félek hogy megromlik a kapcsolatunk, pedig nagyon szeretjük egymást, de annyira haragszom rá, amiért nem áll a sarkára.

19L 22F


2011. nov. 1. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a párod eléggé "tutyimutyi",de azért én a helyedben a párodat megvédeném és beolvasnék annak a pénzéhes anyósjelöltnek.
2011. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ez asz én történetem nem vagy egyedül, a megoldás hogy elköltöztök addig el kell viselni valahogy és nem hagyni hogy közétek álljon!! Kitartás!!!

2011. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmi esélye természetesen, hogy közénk álljon. Gondoltam már arra is, hogy azért csinálja, hogy elüldözzön, de szerintem kedvel, szokott nekem így random ajándékokat(!!) venni, meg visz, mikor vásárolni megy stb, szóval nem hiszem, hogy elege lenne belőlem.
2011. nov. 1. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
óóó az nem jelent semmit, engem a lányának mondott mikor ott voltam amikor meg nem akkor senkiházi nőszemély voltam, csak mert szerettem a fiát. Tartsatok ki minél előbb menjetek el és nyugodtabb lesz az életetek. A párodnak mond meg hogy ne szégyellje magát hisz nem tehet róla hogy ilyen az anyja mint tartja a mondás a szüleinket nem lehet megválasztani, szeresd tovább és legyetek boldogok!
2011. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
2. voltam
2011. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

az anyák nagyon de nagyon sok esetben kihasználják a saját fiukat, ahelyett hogy annak jövőjét segítenék


a srácnak kell ebből tanulnia, pl megtanulhatná, hogy mindig tegyen félre vagy hasonló- mert bármi megeshet


az anyósjelöltnek meg 19 évedre tekintettel nem lehet beolvasni, mert nem lenne hiteles


javaslom anyukádat, hogy beszéljen vele - ami megint nem a legjobb ötlet, tekintve hogy nincs köze hozzá


szóval ami maradt:

a 22 éves gyereknek kellene beolvasnia

2011. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ó, próbált ő már félretenni, de mindig eltűnt a pénz...

Anyukám nem igazán beszélne vele, a páromra is haragszik, amiért ilyen tutyimutyi, meg rám is, amiért hagyom, hogy "kihasználjanak".

71%-os! Köszönöm a válaszaidat, örülök, hogy nektek sikerült összeköltözni, sok boldogságot a továbbiakban is:)

2011. nov. 1. 19:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha leadja az összes fizuját,akkor mit tesz össze lakásra?

Mit tesz félre egyáltalán?Hiszen mindent lead. Szégyen,sutyerák szülők.

2011. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Anyukám nem igazán beszélne vele, a páromra is haragszik, amiért ilyen tutyimutyi, meg rám is, amiért hagyom, hogy "kihasználjanak". " Teljesen meg tudom érteni anyukádat. Mikor én összejöttem a párommal, munkanélküli volt, előtte kint élt Londonban, a tatája betegsége miatt jött haza, és hogy megvédje a diplomamunkáját. Egy évig nem volt állása, visszamenni se miattam (még egyetemista vagyok) se a családja miatt (betegesek a nagyszülei, a papa lassan 90 éves) nem akart. Mégse engedte soha, de soha, hogy én fizessek bármit is (mozi, vacsora, stb.), még akkor se, ha kértem, legalább a felét... Mert neki fontos volt ez, és volt félretett pénze, aminek jó részét ő is hazaadta (no, nem úgy, hogy itt van anya, a tiéd, hanem felújították belőle a fürdőszobát és a ház villanyhálózatát, kifestettek, stb. - és amikor páromnak kellett pár ezer forint, az anyukája szó nélkül adott.) Szerencsére már van állása, és már néha megengedi, hogy fizessek (így 4 év után), de nem viszi túlzásba.

Őszintén szólva, fogalmam sincs, mit kezdtem volna egy ilyen helyzettel, amit leírtál. Most a kedves anyósjelölt vagy tényleg ennyire sóher, vagy minden áron meg akarja akadályozni a boldogulásotokat. Szerintem mindenképp beszélj a pároddal, hogy álljon a sarkára, mert senkinek se kell egy anyámasszony katonája. Álljon ki magáért, érted, meg a pénzért, amiért bizony megdolgozott. És tényleg ne hagyd magad, hogy kihasználjanak, hisz ha látni akar, akkor előbb vagy utóbb csak lesz valahonnan pénze. Az nem megoldás, hogy téged zsarol érzelmileg (ha zsarol), hogy nem is szereted, ha nem mész, mert neked olcsóbb...

2011. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4 év alatt nagyon sok pénzt leadott a párod, úgy látszik, magához akarja anyuka kötni. Ha nem áll a párod a sarkára, nektek annyi lesz. ne felejtsd el, hogy ha lesz majd gyerek, akkor muszáj lesz a mamával is találkozni. Szerintem közösen döntsétek el, hogy kell-e nektek ez a kapcsolat, és akkor lépjetek. Ha munkája lesz a párodnak, ne adja le a fizetését, csak a rezsi rá eső részét, vagy költözzön el.
2011. nov. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!