Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kellene elnézést kérnem...

Nekem kellene elnézést kérnem a viselkedésemért? Eltúloztam a dolgot?

Figyelt kérdés

Anyósom havonta egyszer jön meglátogatni az unokákat. Foglakozni nem foglalkozik velük, csak néha hoz nekik valami ajándékot, de mindig hozzáteszi, hogy vigyázzanak rá, mert még másnak is kellenek majd. Az ajándékokat mindig leellenőrzi, hogy megvannak-e, játszanak-e vele, persze nem nyíltan, de látom, mikor végignézi a gyerekszobát. A férjemet ez nem zavarja, azt mondja, mindenkinek van valami defektje, az anyjáé ez. Ezt el is fogadtam, de most az egyik könyv baleset áldozatává vált (vizes lett) és anyósom ezt meglátta. Levágott egy olyan hisztit, hogy csak lestem, ráadásul kiabált a 3 éves fiunkkal is. Kikérte magának, hogy így bánunk az ajándékokkal, ő nem fog az összes kölyöknek ajándékot venni így ezt viszont már nem lehet továbbadni stb. stb. Én bedühödtem, az összes ajándékot bevágtam egy zacskóba és kidobtam az udvarra, majd kizavartam az anyósomat is, hogy vigye azoknak akiknek adni akarja, nekünk tőle se erre, se másra nincs többet szükségünk. Anyósom gondolom azonnal a férjemet hívhatta, mert mire én megnyugtattam a fiunkat, már hívott is, hogy miért bántam így az anyjával, azonnal menjek át és kérjek tőle bocsánatot. Nem érzem úgy, hogy bármiért is bocsánatot kellene kérnem. Szerintetek túlreagáltam?

Elnézést, ha néhol kicsit zavaros, de még mindig ideges vagyok a történtek miatt.



2013. júl. 19. 15:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az idősebb családtag elég b..kó módon viselkedett, különösen a gyerekkel szemben. Sok mindent le lehet nyelni, de egy ilyen viselkedést nehogy már tolerálnia kelljen a menyének. Mindennek van határa, az anyós ezt átlépte.


Én sem kérnék bocsánatot és többet semmilyen ajándékot ne fogadnék el tőle.

2013. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú távú családi béke nem azon múlik, hogy "anyuci" megalázkodjon "mamika" előtt a pici fia kedvéért.


Nyilván a férjed meg kér, hogy kérj elnézést, de ne tedd.

Mondd el neki megbántott azzal, hogy kiabált a kicsivel, és ahogy az egész helyzet adódott meséld el.

És tedd hozzá, ha ő elnézést kér a kicsitől, te akkor hajlandó leszel talán bocsánatot kérni.


Egyébként nem látunk az életedbe, nem ismerünk, csak feltételezem, hogy ez a malőr már forrt benned, és vannak nézeteltérések ezen kívül is. Vagy rosszul gondolom?!

2013. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

,,Ja, ne kerj bocsanatot. Jobb lesz igy, haragban elni, a parodat relative valasztas ele allitani....


Nehogy az anyós bocsánatot kérjen. JObb lesz haragban élni, a fiát relative választás elé állítani....


A kérdésre a válaszom, én nem kérnék bocsánatot, szerintem nem reagáltad túl. Ez egy igazi suttyó viselkedés volt az anyóstól, és itt neked van okod megsértődni.

2013. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Amado atya ***** válasza:
100%

Nem kell bocsánatot kérned.

Anyós gondolkodása is érdekes, hogy "tovább kell adni" az általa vett ajándékokat, de... hagyjuk.

2013. júl. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

ahogy elolvastam az fogalmazódott meg bennem:


Ez igen! Ezt ezt olvassák el a "jajmostmittegyekazanyósommalakianyakunkrajárésterrorizál" emberek... :D


Annyira vártam, h vki lép, és megmutatja, hogy igenis lehet kiállni magunkét, és főként a gyerekünkért !

Nekem hála az égnek jóviszony van az anyóssal, de dettó így tennék! :D

ÉS ESZEDBE NE JUSSON ELNÉZÉST KÉRNI

2013. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%
De kinek akarta továbbadni?
2013. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A nagyi nincs tisztában az ajándék fogalmával. Amit valakinek ajándékba adok, azzal a továbbiakban nem én rendelkezek. Micsoda álszent dolog ez: a szupernagyi elhalmozza ajándékkal a kis vakarcsokat, mert annyira nagylelkű, de majd azokat az ajándékokat akarja továbbadni a -gondolom - másik unokáinak is. Vérlázító. Mennyivel egyszerűbb lenne, ah alkalomadtán sütne nekik egy sütit, venne egy csokit, ami olcsóbb ugyan, de "örökbe" szól, szívből adja. Továbbá: aki felnevelt minimum egy db gyereket, annak azért tisztában kellene lennie azzal, hogy egy 3 éves gyerek még nem tartja patyolattisztán, ABC-rendbe helyezve a könyvecskéit, bizony ki-kiszakad egy-két lap, ráömlik a víz, stb.

Csakhogy a drága nagyik, mire a gyereküknek lesz gyereke, elfelejtik, hogy náluk is szaladt egykor a konyha, az ő gyerekeik is csináltak rosszat, és ők maguk is kibuktak néha, egyszóval nem voltak tökéletesek. És attól, hogy idősebbek lettek, még ugyanúgy elb.tak régen dolgokat, és elb.nak ma is...


És igenis jobb az embernek kiállni magáért, mint örökösen nyelni-tűrni a szent család szemétségeit, a nagyi féltékeny frusztrációjának efféle gyermeteg megnyilvánulását. Ha mamuci számára nem állítunk fel határokat, akkor úgy gázol bele a már önálló család életébe, ahogy nem szégyell. Szerintem igenis vannak helyzetek, mikor apucit kell "választás elé állítani". Akinek már önálló családja van, legyen annyira férfi, hogy megmondja az anyucikájának a frankót. Eddig tart a nagy férfiasság. Az asszonynak lehet ugatni, hogy azonnal takarodjon bocsánatot kérni, amiért van igazságérzete, de a mamának a lelkivilágát akár a házassága árán is óvni kell, mert jajjmilesz.

2013. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is azoknak a táborát erősítem, akik azt írták, hogy jól tetted.

Bár én is inkább a kezébe nyomtam volna, és úgy küldöm el, de megértem a pillanatnyi felháborodásodat.


Ezt az ajándék dolgot - hiába mondja a férjed - nem kellett volna elfogadni, mert ez beteges.

Nem is hallottam még olyat, hogy valaki úgy adjon ajándékot, főleg az unokájának, hogyha nem lesz már rá szüksége, visszaadja.

Milyen ajándék az?


Hogy gondolja az anyósod, vagy a férjed, hogy a kisgyerek tud vigyázni a játékára, nem romlik el, nem teszi tönkre.

A játszásban is tönkremehet, vagy szegény még játszani sem játszhat vele, mert hátha elromlik?

Arról nem is beszélve, hogy ezek a játékok, amik ma kaphatók, nem időtállóak.


Én a helyedben először a férjeddel beszélnék.

Magyarázza meg az anyjának, hogy az ajándékok nem arra valók, hogy továbbadjuk őket.

Az én lányomnak vannak olyan játékai, plüssállatai, amiket még kiskorában kapott, de a világ minden kincséért sem válna meg tőle.

Ha ezt nem tudja megérteni, akkor ne vegyen neki.

Egy hároméves kisgyerekkel kiabálni azért, mert ráfolyt a víz a könyvre? Szegény, nem látott mást, minthogy a mama mérges, kiabál, talán még sírt is.


Ha férjed mindezeket belátja, beszél az anyjával, ha az anyósod tőled bocsánatot kér a viselkedése miatt, akkor te is nyugodtan elnézést kérhetsz, hivatkozva arra, hogy hirtelen felindulásból tetted, amit tettél, és már bánod.


Szerintem ez jó lecke lesz az anyósnak, hogy téged nem irányíthat, csak egy bizonyos határig avatkozhat bele az életetekbe.

2013. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 i hate this world ***** válasza:
100%
Nem kell bocsánatot kérned, az anyósod egy paraszt. :)
2013. júl. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazán belevaló csaj vagy, le a kalappal!

Elmeséled, mi lett a sztori folytatása/vége??

2013. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!