Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintem "használnak" ki,...

Szerintem "használnak" ki, vagy én viszem tulzásba?

Figyelt kérdés
A párommal pár honapja költöztünk össze..az anyosomék házamellettünk van, sajnos.. Költözésre nincs lehetőség..nos a helyzet a következő: anyosomnak nem kell dolgoznia, mert a párom és az édesapja földműveléből élnek meg, igy mikor ideköltöztem ( másik városbol) akkor előtte mondtam fel ott az ottani munkahelyemen..Sajnos én ugy látom, hogy anyosom elég lusta..példák: nála mikor átmegyek, vagy áthiv látom, hogy vagy egy honapja nincs felporszivozva, a talpamon mikor kilépek tele szösszel, meg ragacsos morzsával, stb..a párom is jár át, de ő nem szol érte egy szot sem, viszont nálunk ha én nem porszivozok fel kb. 2 naponta (ami rögtön meglátszik, mert elég érzékeny a padlo), akkor rögtön szová van téve..a másik: a mi udvarunkba nyilik egy ajto az ő folyosojukrol amit igen sürün használnak..mivel itt mennek a mi udvarunon keresztül a gépek, és nincs is teljesen kibetonozva akkor logikus, hogy száll a por, mint az állat..én heti 2x törlöm az ablakpárkányt meg az ajtot..erre a párom mondta, hogy törölgesem át mindig azt az ajtot is ami az anyosoméké, hogy az se legyen poros..neharagudjon már, de mikor tudván tudom, hogy anyosom sokat ül a számitogép előtt, meg a tv előtt is és azt is tudom, hogy unatkozik, akkor azt hiszem jogos a felháborodásom, hogy miért nem törölget ő át a saját ajtaját!? Rengeteget segitettek nekünk és én ezt TISZTELETBEN IS TARTOM!! DE!! azért az ő részét igazán megcsinálhatná..valamint: van ugye az udvar, meg a ház eleje..én összesöprögetek kint meg előttünk is, de mikor meglátja a párom, hogy azt csinálom ( vagy mikor még nem is csinálom) akkor mondja, hogy anyosomék előtt is söpörjem el az egész betont, meg előttük stb..Az autot, amit én nem hajthatok (ráfogva arra, hogy még nem vagyok a párom nevén és van engedélyem) én mosom, takaritom...JO! Mindent amit leirtam megcsinálom!! Egy szo nélkül, nekem semmi nem esik nehezemre!!! Tényleg! De mikor tudom, hogy ő meg bennt ül a tv előtt és nem képes a sajátját megcsinálni, akkor az kissé dühit!! Bezzeg ha neki kell valamit segiteni, akár egy zacskonyi borsot is kifejteni azt automatikusan ketten csináljuk, mert ő nem akarja egyedül..Szal én nem értem.. hosszutávon ez nem kihasználás egy kicsit??Megteszem tényleg szo nélkül, de ha majd egyszer gyerekeim lesznek, akkor valoszinüleg örülök majd, ha a saját kis háztartásom elbirom látni, nem még neki törölget, söprögetni..ő bemegy befizetni 1 drb. számlát, és ráfogja, hogy jajj neki mennyi dolga van a városban!Párom pedig nekem mondja, hogy menjek már át segiteni neki elmosogatni, mert szegény anyosnak mennyi dolga baja van..Megjegyeném, hogy én kb. 1 orán belül befizetek minden számlát, sorbaállással együtt, ő meg szaladgál külön mindegyikkel..Arrol ne s beszélve, hogy kapok azért anyosomtol beszolásokat is..:(Ti mit gondoltok erről? Ha szová teszem a páromnak, akkor tuti,hogy még én lennék a bünös..

#anyosbajok
2013. júl. 20. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
nem olvastam végig mert a szöveg alapján nagy az IQ szinted... mi közöd van neked ahhoz, hogy morzsa van anyósod padlóján?????????? neked ehhez semmi közöd.. a párod meg nem az anyjánál lakik szóval érthető, hogy neki nem fog szólni, hogy takarítson ki.. mert neki sincs hozzá köze mert anyósod külön él!!!!! amúgy meg fiatal vagy gondolom nem dolgozol szóval eltartanak. Az a legkevesebb, hogy meg főzöl és kitakarítasz normálisan.... Ha meg nem akarsz segíteni mondd, hogy nem érsz rá... tudtommal nem vagy rabszolga .. kinyithatod a szád.. és nem bántani akartalak csak nem szeretem az olyan embereket, akik sajnáltatják csak magukat de nem tesznek semmit , hogy jobb legyen..... remélem érted!! Szép napot! :)
2013. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Neharagudj első, de te mi jogon ítélkezel mások IQ szintje felett? Azt gondolod, hogy te nagy ász vagy? A kérdező feltett egy kérdést, és nem azt várja, hogy te beleköss.. Ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor kérlek ne olvasd el a kérdést! Jelentelek!
2013. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Annyira érthetelenül fogalmaz a kérdező, hogy úgy kell kitalálni, hogy mit is akar. Vannak benne érthetőbb részek, de vannak egész mondatok, amik csak random szavak egymás után. No mindegy, a lényeg: ha már úgyis egész nap otthon van valaki, mert nincs munkája, akkor egyáltalán nem kihasználás megkérni őt, hogy takarítson ki normálisan. Az meg, hogy plusz besegítesz az idős anyósodnak, természetes kellene legyen, nem értem, miért vagy felháborodva. Majd ha lesz munkád, akkor elvárhatod, hogy besegítsen neked a párod, de most... mi más dolgod van a házimunkán kívül?
2013. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek! Bár az jogos, hogy ha egész nap otthon vagy, ennyit igazán megtehetsz. Mondjuk anyósod se dolgozik, szóval sakk-matt. Hány éves? Az enyém 50, és nem vagyunk szomszédok, de ezelőtt mikor elmentünk látogatóba, mindig megkért valamire. Utoljára ablakot pucoltam. Szívesen megtettem, bár kissé dühített, hogy megint csak erre vagyok jó, és nem akartam, hogy rákapjon, hogy terhesen is ugrálok neki (18 hetes kismama vagyok). Éppen elég a mi házunkat tisztán tartani a munka mellett. Én 8 órában dolgozok, anyós 6-ban, de soha nem ér rá semmire, csak a Muzsika tv-t bámulni. Szóval nemrég elhívott minket ebédelni, és elkezdte sorolni a bajait, meg hogy alig van ideje otthon tenni-venni. Aztán kibukott belőle: amíg ő kimossa a függönyöket (automata mosógéppel), én takarítsam le az ablakokat. Megmondtam neki, hogy oké, szívesen, de most csinálok ilyesmit utoljára. Ha már a szüleimnek nem segítek abban a házban, ahol felnőttem, ott se fogok, ahová semmi se köt. Ráadásul sógornőm is ott van. Csinálja ezután ő, már elég nagylány hozzá 16 évesen, ne csak csavarogjon. Nekem sincs segítségem, pedig kétszer akkora a házunk, mint az övé. Tuti megsértődött, de isten igazából nem hat meg, főleg hogy az oldalamra állt a férjem. :) Amúgy milyen beszólásai vannak anyósodnak?
2013. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem csinálnám meg...
2013. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogalmaz érthetetlenül a kérdező, csak ti nem értitek.


Mi is gazdálkodó család vagyunk kérdező én értem az egészet mire gondolsz, hogy vannak a dolgok.

Fiú unokatestvéreimnél is ez a helyzet, az egyiknél, amelyik az anyjáék mellett kapott házat. Ugye együtt csinálják a határban, az állatoknál meg a gépeknél a munkát az apjukkal. A másik fiúéknak jó, mert a falu másik végén laknak. De emezeknél a lányt mindig befogja anyós mindenre.


Szegénynek ráadásul mindig nézik, hogy otthon is patent legyen minden, ezt aki nem ilyen helyen lakik el se tudja képzelni milyen így rendet tartani.


Erre minden ház meg kert MINDIG úgy kell kinézzen, mintha 5 perc múlva érkezne a Lakáskultúra magazin fotózni, itt mindig lenni kell süteménynek sütve, meg nagy ebédnek főzve, tele kell lenni a hűtőnek üdítővel, meg mindennel, amivel bárkit meg lehet (kell) kínálni, aki arra téved, ha kínálod, akkor az se mindegy az asztalra hogy pakolsz ki, itt tényleg felsikálják naponta a fürdőszobát, sose sincs semmi elöl hagyva, az egész utca frontodon virágos kertnek kell lenni, ha nincs mindig fel kell gereblyélni, különben hogy néz ki, de még a kertben az ágyások közét is fel kell gerebélyélni, miután ott jártál, különben hogy néz ki stb. Zöldséget, csirkét, disznót otthon kell nevelni, azzal mindent csinálni, nem boltba venni. Egy 200 négyzetméteres házban meg egy akkora falusi kertben azért egy nőnek ez ám nem kis feladat, főleg, ha még dolgozik is valahol. A néha 15-16 órát egyfolytában kombájnozó férjének meg képzelhetitek mit kell enni adni. Ott egy-egy vacsoránál hatalmas halmok tűnnek el, nincs olyan, hogy rendelünk, vagy gyorsan valami fagyasztottat. Rosszul is lennének hogy olyat hogy lehet.

Ezzel még nincs is baj, így nő itt fel mindenki ez a természetes. De szegénynek mivel a szomszédban laknak nem elég, hogy folyton azt vizslatják, hogy a saját házukban, kertükben mit csinál, de még menni kell anyóshoz is tengerit darálni, uborkát szedni, csirkét pucolni, ezer ötszáz zsákra bilétát megírni meg mindent ami épp van, mert ha nem megy, akkor már mondják is. Persze a másik menyének meg semmit se kell csinálni, mert nem a szomszédban lakik.

Kérdező, ezt ők nem kihasználásnak nézik, hanem nekik ez természetes. Ott így mennek a dolgok. És az ő ajtójuk ugyan az ő ajtójuk, de a ti kertetekben nyílik, és ha poros, az a te "szégyened" ezért azt is neked kell takarítani. Ami kint a "látszik" kategória és "elbírod" az a te dolgod. És ha már ott vagy, akkor a drága jó anyósodat is kisegítheted, mert mi az már. És ez így is lesz.

2013. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Igy egészen jol látod a helyzetemet! Sajnos ezt én kaptam..viszont a párom testvérének, aki másik városban lakik ugyan nem kell csirkét sem pucolnia, semmit sem kell a disznovágás után takaritania, hanem ő gyakorlatilag "tisztán" elkapja a hust, vagy a zöldséget, vagy akármit..amit mondjuk én kapáltam meg, vagy én szedtem le, vagy én mostam meg, vagy válogattam , vagy főztem ki...ő ugyan meg nem fogná a csirkét sem, én viszont már vola csirkekakás is..jo nem gond, nem esik nehezemre, én megcsinálom, csak látom, hogy mi hogyan zajlik..azt nem mondom, hogy annyira mindig mindennek tökéletesnek kell, hogy legyen, csak akkor azt nem értem, hogy fel van takaritva tényleg normálsian nálam, viszont gyorsan bepiszkolodik, porozodik, stb..amit én ujra és ujra fel is takaritok, viszont az anyosom, aki ugye nem dolgozik, soha nem is kellett dolgoznia, és unatkozik, mert látom rajta, ott ül a tv előtt és kapcsolgatja, mert nincs egy normális adás ami neki tetszene, akkor miért nem söpri el őlelőttük a sajátját??? miért nekem kell??vagy miért ne tud felporszivozni? igaz ez már nem az én gondom..ő él ebben a szutyokban..attol, hogy jelenleg én sem dolgozok, és itthon vagyo, az nem jelenti azt, hogy nekem flyamatosan legyen kedvem mindenhez, amit ők elvárnak tőlem.. én ugy látom, hogy eddig miota itt lakok bármit amit elém raktak megcsináltam, amit mondjuk soha sem kellett ottohn, mert más környezetben nevelkedtem..na mindegy! tudnám még sorolni meg egyesek szerint "sajnáltatni" magam, de nem akarom..Köszönöm még 1x a válaszodat! Segitettél vele! :)
2013. júl. 21. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kèrdező! Megszoksz vagy megszöksz. Èn hasonlò csalàdbòl jöttem.Èn vagyok a lànytesò :-) ...Mondjuk nàlunk nem ennyire durva a helyzet anyu segìt amibe tud sőt èn is ha otthon vagyok, de amiben èlsz az egy mâs vilàg...A sògornőim hajnalban kelnek tipp-topp minden..250mn2-es hàzacskàk 1000 nm2-es konyhakertecskèvel..ja igen ès 2-3 gyerekkel. Maguk sütik a kenyeret mert ez hagyomàny...meg egyebkent is..ja ne a gepi kenyerre gondolj..na mindegy kèt lehetősèged van..kivàrod amìg menyed lesz vagy lelèpsz, ha gyereked lesz nem lesz könyebb....
2013. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!