Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a normális hozzáállás?...

Ez a normális hozzáállás? Vagy csak szerintem hülyeség?

Figyelt kérdés

Én és a párom más városban élünk. Én egy kisvárosban, ő egy hozzánk közeli, nagyobb városban. Én diák vagyok, bérletem van a vonatra, mert amúgy is sokszor kell bemennem abba a városba, ahol ő lakik. Neki jelenleg nincs állása, de már egész jeggyel kell utaznia, mert elmúlt 26 éves.


Konkrétan az ő egyszeri ideutazása többe kerül, mint nekem az egész havi bérletem, így én gyakrabban megyek hozzájuk, mint ő hozzánk. Édesanyám szerint "én udvarolok neki", ha én utazom oda többször és fel van háborodva és veszekszik velem, hogy maradjak itthon. Csak szerintem hülyeség így hozzáállni? 5 éve vagyunk együtt. (Már rég összeköltöztünk volna, ha lenne munkája és az is lesz az első dolog, amint sikerül munkát találnia, persze én is keresni fogok diákmunkát.)


22L


2013. júl. 7. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
teljesen normális a hozzá állásod.. anyudnak mond meg hogy oké itthon maradsz és jön a párod udvarolni, de akkor legyen oly kedves és fizesse ki az utiköltségét...
2013. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Öööö... tudod, mit mondok? Meg foglak lepni, mert kinézek az Általad látott rendszerből.:)

A fiú, ha nincs munkája, akkor is van HIVATALOS DOLGA, regisztrálni munkakeresőként a Munkaügyi Központban - mert ez JOGOKKAL ÉS KEDVEZMÉNYEKKEL JÁR, ami némiképp rendezi a társadalmi státuszát és az anyagi helyzetét.

És ez - kapaszkodj meg - utazási kedvezménnyel is jár (nyugdíjas áron lehet utazni, én avval utazok).


Amennyiben Nálatok nem lehet ezt kijárni, akkor teljesen Neked van igazad.

De ha ki lehet, és ő nem tette meg, akkor csak egy álmodozó, aki tenni nem akar magáért és a tervei megvalósításáért semmit.

Tőled elfogadja, amit kap - sültgalamb berepül a szájba - de a többit nem gondolja komolyan.

Bocs, ha ilyen apró jelből ilyen messzi következtetésig jutok, de van már rutinom, és mindig bejön.:)

2013. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Neked van igazad, édesanyád kicsit maradi.
2013. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy keresgél azért munkát?Legalább próbálkozik?


Az már fél siker,de ha nem keres,akkor nem hiszem hogy jobb lesz a helyzet.


Bocsi,de fontosnak tartottam megkérdezni ezt.


Viszont,ténylegesen a kérdésre válaszolva:

NEKED van igazad.

Anyukád tényleg kicsit maradinak tűnik.


Ha egyszer jelenleg te jobban megengedheted magadnak,ő meg nem,akkor ez a jobb megoldás,hogy te menj.

2013. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, keres/keresünk. Reméljük minél hamarabb sikerül munkát találnia és akkor végre nem kell ilyen piti dolgokon csatázni anyámmal.

2013. júl. 7. 23:14
 6/10 anonim ***** válasza:

# 2/5 Időpont tegnap 20:49



nem teljesen igaz: pályakezdőként (azaz amig nincsen összesen egy év munkaviszonyod) nem járnak ilyen kedvezmények.. az utazás is csak akkor ha állásinterjura mész és annak fizetik a költségét, vagy ha velük jársz egy tanfolyamra...

2013. júl. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pályakezdő, regisztrált munkanélküli vagyok, mégsem kaptam ilyen juttatásokat mit te...



Kérdező, nincs anyukádnak igaza, szerintem teljesen jólvan így, még jó, hogy nektek kell egyetértenetek, nem a szüleiteknek...

2013. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

A kérdésre válaszolva, neked van igazad.

De!egy 26 éves pasi, akinek nincs állása?? ezen ezért elgondolkodnék....

2013. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó.

Nem biztos hogy az ő hibája.


Szerintem ez nem teljes mértékben függ a kortól.


Persze nem valami jó helyzet,az biztos.

2013. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Olyan könnyen dobálózik itt mindenki azzal,hogy keressen munkát meg miért nincs még neki,mintha ez ma Magyarországon olyan könnyen menne.Kérdező,szerintem neked van igazad,anyud meg majd lenyugszik...
2013. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!