Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik anyóssal, apóssal laknak...

Akik anyóssal, apóssal laknak egy házban, azok hogy tudnak úgy gyereket nevelni hogy nincs vagy kevés beleszólás van a gyereknevelés körül?

Figyelt kérdés
2 generációs házban lakunk velük,(mi fent külön bejárat minden,ők lent) és már lassan idegbajt kapok tőlük.Semmi nem tetszik nekik amit mi teszünk a párommal.Meg hogy a gyerek miért nem eszik meg minden ételt, miért válogat, 3 és fél éves, és miért nem tanítottuk még meg biciklizni, ők már ilyen korban bicikliztek, meg úsztak is, a mi gyerekünk miért nem.Miért nem tudja kimondani a "r" meg a "h" betűt, mert ha ezt nem tanítjuk meg neki, akkor a gyerek hülye marad.Ezt így szó szerint mondta.Meg ehhez hasonlók.Én már kezdek nagyon kiborulni ezeken a beszólásokon.Költözni azért nem költözünk mert a párom nem akar, azt mondja neki így kényelmes,ő elengedi a füle mellett a beszólásokat.De nekem ez nem megy. Az viszont tény hogy szeretik az unokájukat, mert pl édességgel etetnék reggeltől estig, meg foglalkoznak is vele.De én már félek odaengedni hozzájuk a gyereket mert a papa mindig szekálja valamivel, beszól neki.Miért cumizza az ujját alváskor,az étellel, hogy miért nem eszi meg, meg hogy miért játszik szerepjátékot, és ehhez hasonlók.Bocsánat ha hosszú lett, de muszáj volt leírnom, mert már idegbajt kapok tőlük.Ki mit tenne ebben a helyzetben?Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 27. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
sokat írtál, és szinte csak az anyósodékról. Az igazi problémát egyetlen mondatban írtad le: "nem költözünk mert a párom nem akar, azt mondja neki így kényelmes,ő elengedi a füle mellett a beszólásokat".
2013. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Egyesnek igaza van.... sajnos tényleg a párod lenne az egyetlen aki le birná állítani őket.
2013. júl. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Kettesben - négyesben ülj(etek) le a szülőkkel, magyarázd el hogy mi nem tetszik. Valószínűleg ők is értelmes emberek, nekik is volt gyermekük.
2013. júl. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Az elsőnél a pont.
2013. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem kellett a kétgenerációs ház!

Mi bérelt lakásba költöztünk, és éljük a saját életünket.

Az én szüleimet kedvesen és udvariasan én állítom le, a párom meg az övéit. Sokkal jobb a külön élet.

A nagyszülők kicsit elkényeztetik az unokákat, de ők azért vannak. Mi viszont úgy neveljük Őket, ahogy mi elképzeljük.

Mi a kezdetkor sem mentünk hozzájuk lakni, mert nem akartuk, hogy egyik nagyszülőtől is függjünk.

Hiába mondták, hogy itt a nagy ház, minek fizetnénk lakbért, a párommal megegyeztünk és nekünk így a jó.

Így mindkét nagyszülők csak segítenek, de nem tudják befolyásolni egyikünket sem. A párod, pedig nem figyel rád, és ez a probléma, nem a nagyszülők.

2013. júl. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Ha úgyis szeretnek foglalkozni a gyerekkel, akkor mondd meg nekik, hogy tanítság meg ők neki az r meg a h hangot.
2013. júl. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nálunk ugyanez volt a probléma, megoldódott, amikor teljesen külön költöztünk az anyóséktól.

Már nem szólnak bele a dolgokba, hetente kétszer eljönnek az unokákhoz, vagy mi megyünk.

Sokkal nyugodtabb lettem, mert a külön, saját életemet élem a családommal!

2013. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
A párod elengedheti a füle mellett, de a gyerek nem fogja. Szegény kisgyerek tényleg hülye lesz ha állandóan ezt kell hallgatnia.:(
2013. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
ha egyszer van külön bejárat, stb, minek érintkezel velük?
2013. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Hát én költöznék,akár a világ végére is,csak ne kelljen itt laknom, de a párom nem akar.Az volt még a válasza hogy oldjuk meg anyóssal ketten a problémáinkat.Anyóssal lassan már nem is beszélünk,csak köszönünk egymásnak.Pedig a gyerek előtt jóba voltunk.A gyerek már nem figyel annyira apósra ha kijavítja a beszédét, mert zavarja hogy piszkálja.Nem is ismétli a szavakat ha a papa azt mondja neki hogy nem érti mit mond, inkább arrébb megy a gyerek.Egyszer azt mondta a gyerek mikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem akar a papa mellé ülni vasárnapi ebédnél,(mert az közös volt eddig,de megszünt, gondolom pont a viták miatt) hogy ő nem annyira szereti a papát mert mindig szekálja.És ezt saját maga mondta.Meg is lepődtem hogy mit mondott.Azért kell velük érintkezni mert az udvar közös.Amint meghallják hogy kimegyünk, már kint is vannak.A hátam közepére sem kívánom már őket. :( Amikor lehetőségem van rá, akkor inkább itthon sem vagyok a gyerekkel.De sajnos ilyen melegben már lassan sehova sem lehet menni,itthon meg nemakarok maradni,úgy hogy általában akkor vagyunk az udvaron ha a párom is itthon van,délután estefele.Na ez megint hosszú lett,bocsánat.De sajnos nagyon kivagyok idegileg.:( Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt, és elolvasta.További szép napot mindenkinek!
2013. júl. 27. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!