Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem, hogy mi történt...

Nem értem, hogy mi történt Anyukámmal, miért csinálja ezt? Olyan jól esne, ha pozitívat is kapnék tőle!

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon fiatalom szült engem, egyedül nevelt, így a kicsi korkülönbség és az egymásra utaltság miatt is nagyon jó kapcsolatunk volt mindig. Mindig mindent meg tudtunk beszélni egymással tini korom óta, büszke volt rám, nem is akarom túl ragozni, egyszerűen minden szinten jó volt a kapcsolatunk.


1-2 éve megválltozott a kapcsolatunk, amióta összejött egy nálánál sokkal idősebb férfival. Nincs bajom vele, nagyon is kedvelem, de Anyu teljesen kifordult magából. Zsugori lett, hisztis, semmi sem elég jó neki, nem támogat, sőt inkább csak keresztbe tesz nekünk. Azóta nem ültünk le beszélgetni, amióta együtt vannak, nem érdeklődik, hogy hogy vagyok, stb. Most 24 éves vagyok, fél éves a kisfiam. 2 hetente látogat minket, vagy mi megyünk oda (200km-re lakunk egymástól). Itt voltak hétvégén, és már félrevonultam a másik szobába, sírtam, és alig vártam, hogy menjenek már el. Anyukám csak szekálni tud és arról beszél, hogy mit csinálok rosszul a gyerek körül. Túl sokat foglalkozom vele, hisztis lesz, elkényeztetem, sokat etetem, elhízik (fél éves és 7 kg, nem egy elhízott baba). Aztán jött az én súlyommal, hogy még mindig van egy kis hasam a szülés óta, olyan 4-5 kg van még rajtam, Mondtam, hogy 2 hete nem szoptatok, azóta fogyózom, tornázok, mit csináljak még? Erre nem hagyta abba, hanem folytatta, hogy egy elhízott család leszünk aztán majd szégyenkezhet, most is, amikor sétáltunk, fagyiztam egyet. Na midnegy, nem is akarok mindent felsorolni, de annyira rosszul esik, hogy egy kicsit sem látom, hogy mondjuk büszke lenne rám, pedig ha valakitől az ember várná, hogy élete legnagyobb dolgában, mint az első kisgyermeke születése, felnevelése, az Anyja áll mellette, bátorítja és érzékelteti, hogy jól csinálom.

Mondtam is neki, erre kiakadt, hogy nekem semmit nem lehet mondani, pedig csak segíteni akar. Én meg mondtam, hogy mondhat, mindig meghallgattam a véleményét, csak valahogy hiányzik mellette a másik oldal. Vagy ennyire rosszul csinálnék mindent az életben, hogy nincs másik oldal?

Hogyan lehetne áttörni ezt a gátat? Beszélgetni már nem is tudunk egymással, mert megsértődik, kiakad, kioktat. Hiányzik a régi Anyukám! Nagyon egyedül érzem magam most ebben az egész élethelyzetben.



2013. máj. 24. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahogyan ezt ide, nekünk leírtad, ugyanígy mondd el neki is.
2013. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
nőj fel
2013. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam, sajnos már mondtam neki, de kiakadt, hogy nem adhat tanácsokat és nem fogadok el véleményt semmiről...ennyit fogott fel belőle.
2013. máj. 24. 11:31
 4/10 Ildikóka000 válasza:
nemáááá-nak üzenem, ha csak ennyit tud, inkább ne írjon semmit... Kérdésedre, szerintem a válasz akkor is az őszinteség! Mondd el neki ami bánt, de ne támadólag lépj fel, hanem kedvesen! Öleld meg és mondd el neki, hogy mennyire hiányzik, mondd el, hogy tudod, hogy segíteni akar, csak most kicsit érzékenyebb vagy! Mondd el, hogy mennyire vágysz az elismerésére, és megfogadod a tanácsait, csak szeretnéd, ha azt is elmondaná ha valamit jól csinálsz!
2013. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kedves Ildikóka akkor elmagyarázom:


anyuka feltette az életét, hogy egyedül nevelve is teljes értékű gyermeke lesz felnőtt korára ... a gyermek felnőtt, családja van és anyuka rájött, hogy egyedül maradt, így végre beszerzett magának egy párt ami dicséretes ... azonban most már azt is tudja, hogy a kislánya már nem a ugyanaz a kislánya akiért mindent feláldozott, mert felnőtt ... anyuka szerint ... a kislány szerint viszont nem, mert ő szeretne most is ugyanaz a kislány lenni anyuka számára ... szóval változatlanul állítom fel kell nőni

2013. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nemáának ezúttal igaza van... és még+: vigyázz, ne ismételd anyukáid hibáit! Ő az ő életét éli, Te a tiedet!

Mi is lehet itt?

az anya "fiatalom szült engem, egyedül nevelt"

- óriási elfojtott, betokozódott, évek alatt elgennyesedett seb fakadt fel, hogy "ismétlődnek az események" -vagyis szülés-gyerek-nevelés -

az összes saját szenvedését rád zúdítja.

Talán jobb lenne, ha egy ideig nem találkoznátok.

Te se várd, hogy a régi 'anya-gyerek' kapcsolat legyen- mert már nem vagy gyerek. És anyukád sok szenvedést spájzolt be, hogy boldog gyerekkorod legyen, de nem kell elakadni, egyikőtöknek sem -neki lehet, hogy lélekgyógyász segítségre lenne szüksége..

És később, megújultan két felnőtt rendezi az alapvetően szeretetteljes kapcsolatát.

2013. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten egyet értek veled, de azért nem hiszem, hogy felnőni annyit tesz, hogy az addig jó kapcsolat édesanyámmal megszakad. Nem csüngök rajta, nem a nyakára szültem gyereket, nem várunk el semmit. De egy jó EMBERI kapcsolatnak nem értem, hogy ezzel miért kéne megszakadnia?

Másrészről, mintha eddig jobban felnőttként, partnerként kezelt volna azzal, hogy megosztotta velem a dolgait, tudtunk beszélgetni mindenről, mint most, hogy csak kritizálni tud és meg akarja mondani, hogy mit hogyan csináljak. Úgy látom ez pont az ellenkezője annak, hogy felnőttem.

2013. máj. 24. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Féltékeny és irígy. Persze tudattalanul.


Ne keresd a társaságát, hátha megbékél.

2013. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ildikóka000 válasza:
Elég szomorú, ha azt hiszi bárki is, hogy felnőni annyit jelent, hogy -ne számíts a szüleidre, egyedül maradtál- Sajnálok mindenkit, aki így gondolja! 33 éves vagyok 2 gyerkőccel, és hidd el felnőttem.. Kérdezőnek: Igenis fontos, hogy jó legyen a viszonyotok, és az is, hogy anyukád elismerjen! Ez így normális, ha erre vágysz!
2013. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor mondd meg neki hogy ha nem valtoztat a hozzaallasan, akkor sajnalattal erzed igy, de inkabb ne jojjon.


Fel kell raznod ebbol a mostani allapotabol, ha nem hallgat meg, akkor foleg csak egy 'sokk'-ot tudok megoldaskent elkepzelni..

2013. máj. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!