Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált apukaként, gyermekeim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált apukaként, gyermekeim iskolázásába mennyire van beleszólási jogom, az én beleegyezésem nélkül dönthet ex-nejem, hogy milyen iskolába íratja be, milyen középiskolába tanuljanak?

Figyelt kérdés
Többszöri költözés okán háromszor váltottak középiskolát, az én beleegyezésem nélkül. Lányom legalább ugyanazt tanulja továbbra is, de fiam már a harmadik szakmát kezdte el újra és újra. Jelenleg 20 éves lesz és most végezte el az eladói iskolát, de csak szakmunkás szinten. Még két évet akarja marasztalni az anyja, hogy érettségizzen. De mivel speciális igényű iskolába jár, szerintem vajmi kevés esélye lesz rá. /Hozzáteszem, mikor speciális igényűnek minősítették általánosban, akkor sem kérték ki beleegyezésemet, pedig ahhoz kellett volna. Akkoriban ennek utána néztem. De semmilyen szervezet, jogi intézmény ezért nem marasztalja el ex-nejemet. Mivel jóhiszeműen járt el. :-( /

2013. júl. 14. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ha már így minősíted a fiad ("szerintem vajmi kevés esélye lesz rá") és ennyi bizalmat adsz neki, hogy valamit is meg tud tenni, én sem kérdeznélek meg, már megbocsáss.

SNI-s fiatalok sokkal többre vinnék, ha a társadalom több lehetőséget adna nekik, de mivel idő és türelem kell hozzájuk, hát sutba vágják őket. Tragikus, hogy nem támogatod, hogy érettségit szerezzen, mert egy SNI-s gyerek nem fogyatékos, hogy a képességei (vagy azok hiánya) miatt le kelljen mondani róla, és arról, hogy tanulhasson. Üdv, egy tanár.

2013. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves tanár!


Nem lemondok róla! Csupán ismerem a képességeit. Az iskolát eddig is nagyon nehezen vette fiam. Nagyon büszke vagyok, hogy eljutott addig, hogy szakmája legyen. Ő is nagyon megszerette, pedig eleinte nagyon nem akarta. (nem önszántából váltott újra és újra iskolát, hanem ex-nejem kényszerítette rá) Jelenleg fiam nem szeretne továbbtanulni, menne dolgozni inkább. Az üzletben, ahol a gyakorlata volt, felajánlották neki, hogy felvennék. Ex-nejemnek van egy harmadik gyermeke. Csupán azért ragaszkodik a nagy fiam továbbtanulásához, mert így továbbra is emelet családi pótlékot, ingyenes tankönyvet, ingyenes étkeztetést, stb. kap. Ha viszont fiam dolgozni megy, megszűnnek ezek számukra.

Fiam képességeit tekintve, nem tud írni-olvasni, nem tud számolni szinte egyáltalán. Egy értelmes mondatot, nem képes leírni. Olvasni alig tud, amit olvas alig érti meg. A dominók pöttyeit sem tudja összeadni fejben, mikor társasozunk. Addig rendbe van, hogy idegennyelvből felmentést kap az érettségin, de mindenből azért nem lehetséges ez.

2013. júl. 14. 23:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi információval már más a leányzó fekvése. De, mint írtam, idő, és türelem. Mennyit volt vele foglalkozva, segítve, amikor tanult? Mert, hogy az iskolában nem kapta meg, nem lepne meg, de otthon? Nem hinném, hogy abszolút képtelen rá. Idő és türelem. Ezért utálja a fiú az iskolát, tanulást, mert nem kapott belőle eleget.

Az ingyenes dolgok, az exnej árulta el, vagy te gondolod így?

2013. júl. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"A dominók pöttyeit sem tudja összeadni fejben, mikor társasozunk."


Kedves kérdező! Ha ennyire van csak a fiad, akkor milyen eladó lenne, ha dolgozni menne? Ez még a 3 általánoshoz is kevés..

2013. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ha már nagykorú akkor miért nem beszéled meg vele h lakjon nálad és akkor a gyerek jól járna hiszen azt csinálná amihez kedve van :-)
2013. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gyermekeim nem kicsik, tehát mindent tudnak, ami otthon folyik náluk. Tőlük hallottam, hogy anyjuk ezt vágta a fiam fejéhez. "Nem éri meg elmenned dolgozni, mert nem lesz több a pénzünk. Kevesebbet keresnél, mint amennyit most kapunk (állami pénz és támogatások + gyerektartás tőlem)...

Elnézést, eddig nem írtam, de elég szép gyermektartás fizetek. Pedig nekem van még két kicsi gyermekem is jelenlegi házasságomban. /és én nem minősülök nagycsaládos szülőnek jogilag, mert csak kettőt nevelek ...pedig négyet tartok el. Nekünk nincs ingyenes tankönyv, étkeztetés, emelt adókedvezmény... :-( /

De félreértés ne essék, nem ezért nem támogatom a nagyobbik fiam továbbtanulását. Mondjuk úgy, feleslegesnek érzem ezt a plusz két évet, ha nem tud érettségit tenni végén. Azt sem szeretném, ha két év kemény munka (tanulás) után csalódna egy nagyot, hogy feleslegesen dolgozott érte.

Nagylányom továbbtanulását támogatom, akár az orvosi diplomáig is, vele nincs ilyen gond szerencsére.

Csak tudni szeretném, miként lehetne ex-nejemet jobb belátásra téríteni. Meddig számít ő gyámjának a nagy fiamnak? Ameddig tanul, mert 18 már rég elmúlt. Meddig dönthet ő ezek felől. /gondolom, ha jogilag nem is, de otthon ő a főnök, és nagy fiam azt fogja tenni, amit anyja mond. :-( /

2013. júl. 15. 00:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fiad 20 éves, nagykorú, ezért azt csinálja, oda iratkozik be, amit akar, illetve amire az anyja rábeszéli. Gondolom nincs gyámság alatt, akkor bele írtad volna a kérdésbe, akkor a gyám beleegyezése kell. De hogy egy kvázi felnőtt ember hova jár vagy hova nem jár iskolába, az nem a szülő aláírásán múlik.
2013. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ügyvédem szerint is van olyan jogszabály, mely kimondja, az elvált szülőnek igenis van beleszólási joga, hová, merre tanul a gyerek, hiszen részben ő finanszírozza a tanulmányait. A második szakmáig köteles fizetni az ember gyermektartást, ha folytatólagos nappali tagozaton tanul. (ez akár két diploma is lehet....sajnos)

A jog szerint, amennyiben a gyermek nem méltó rá, azaz nem tanul megfelelően, vagy nem tartja a kapcsolatot az elvált szülővel, akkor nem kell fizetni gyermektartást 18 éve felett.

De a bíróság ezeket, tehát a gyermektartást fizető szőlő jogait nem igen szokta figyelembe venni, mert előre helyezi a gyerekek érdekeit.

2013. júl. 15. 00:27
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha a gyerek nagykorú és nem áll gyámság alatt, akkor semmi beleszólásod nem lehet. Ez már az ő döntése. Ha az Anyukájával megbeszéli, az magánügy.
2013. júl. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

3 gyerek mellett sincs ingyenes étkezés, hanem féláras.

De ha már 20 éves, akkor nem tehetsz semmit.

2013. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!