Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hány évesen engedjem el...

Hány évesen engedjem el kislányomat a 240 km-re élő nagyszüleihez nyaralni?

Figyelt kérdés

Kislányunk most két éves. Anyósom kitalálta, hogy jövő nyáron már egyedül engedjem le hozzájuk nyaralni egy hétre. Párom persze benne lenne, mert hogy az ő szülei, de én igencsak korainak tartom.


Nagymamám mesélte, hogy mikor ők hagyták nagyszülőknél nagybátyámat, ő minden reggel kiállt a kapu elé, egészen estig kint maradt és leste, mikor mennek érte, egyszerűen nem értette, hogy miért hagyták ott. 3-4 éves volt ő is. Nem szeretném, ha kislányom is hasonlóan értelmezné a dolgot.


Hozzátartozik még, hogy kislányom affektív apnoés, ami annyit jelent, hogy hiszti, vagy fájdalom következtében hevesen sírni kezd, nem vesz rendesen levegőt, fennakadnak a szemei, végül elájul. Állítólag 3 évesen kinövi, de én még hét évesen is produkáltam. Ezt kb. félévente eljátssza velünk, jövő ilyenkor aktuális a következő. Ráadásul apósomnak meglehetősen fura természete van, elég morgós, nem tud bánni a gyerekekkel. Mi már kitapasztaltuk, hogy mikor kell abbahagyni a leszidást, de ő képtelen befejezni. Legutóbb is még akkor sem fejezte be, mikor a kislány már pityergett, vigasztalni kellett. Ha rossz napja van a kicsinek, ilyen miatt is előjöhet egy roham.


Itthon volt ebből egy kisebb vitánk párommal, és persze én voltam a rossz és a gonosz.


Mindezek mellett mit gondoltok?


2013. júl. 30. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
keresztlányom 4 éves, 2000km-re laknak a tesómék. 10hónapos volt, amikor elköltöztek, addig szinte minden hétvégén anyuéknál volt a kisgyerek (eleinte tesómmal, aztán már 6-7hónapos korától egyedül) 1évesen hazahozták, majd tesómék visszamentek és 3hét után én vittem vissza a kicsit. 2 évesen már majdnem 2 hónapot töltött a szülei nélkül, 3 évesen 3 hónapot volt itthon (ebből 3 hetet tesómék is itt voltak), idén már csak az apja hozta, 2 hétig voltak együtt, másfél hónapot pedig még marad, egyedül. nagyszülőkkel. évente 2-3x repülni kell vele (vagy a dédnagymama vagy én hozom-viszem) érdekes módon azért szokott sírni, hogy ő még nem akar anyával-apával lenni, itt akar maradni. nem lehet, hogy a betegsége miatt egy kicsit el van kényeztetve? én nem tudnám elképzelni, hogy nyaranta ne legyen itthon a keresztlányom... és nem miattunk "küldik haza", hanem azért, mert ő szeretne jönni. nagy a különbség.
2013. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért azt a szülöt is megnézném,aki a 4 éves gyerekét elengedi 2-3 hónapra 2000kmre.....

Inkább nem is írok rá szavakat!!

2013. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem is minősítem azt a szülőt, aki hónapokra rábízza másra a gyereket. Nem is csoda, hogy az a gyerek nem akar visszamenni a szüleihez...
2013. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

10-es!

az orvosok szerint az ájulás a maximum, komoly baja nem lehet, ha nem társul hozzá egyéb szervi probléma. Ezért is voltunk egy hétig kivizsgáláson a Heim Pál-ban, de szerencsére semmit sem találtak. Az első pár esetnél borzalmas volt, nem tudtuk hogy mi történik. Most már tudjuk mire számítsunk, ettől eltekintve ha bekövetkezik az ájulás, remegő lábakkal várjuk, hogy mi lesz. Sajnos mást nem lehet tenni, várni kell, míg magához nem tér a gyerek.

Borzasztó, nem kívánom senkinek...:(

2013. aug. 8. 19:01
 15/15 anonim ***** válasza:

A fiam 3, lányom 2 évesen nyaralt először a nagyinál, mindkettő egy hétig maradt ott először. Jól ismerik és szeretik az anyukámat, születésük óta szokott rájuk vigyázni, az életünk része. Ő 180 km-re lakik, vidék, hegyek, jó levegő, de gyakran jön hozzánk Pestre is. Szünetekben pedig a gyerekek is mennek, a lányom már 8 éves, most is nála van 2 hete, imád ott lenni.

Egy erősen kötődő gyerek nem esik kétségbe, ha nem az anyja szoknyáján lóg, pláne, hogy szereti a nagymamáját, aki a családunk tagja! A fiam már 12 éves, ő csak egy hetet maradt idén, mert már más érdekli, unatkozik az erdő szélén, wifi nélkül... Nem akart maradni, hát hazajött.

Soha semmi káruk nem volt a nyaralásból, pici korukban sem. Szívesen mentek.

Gyerekfüggő, hogy mikortól menjen a kicsi. És nevelés kérdése is. És nagyszülő kérdése is. De amit az egyik hozzászóló írt, hogy ez a gyerek "veszélyeztetése", azt anyukám nevében is kikérem magamnak!

2020. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!