Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk, és a feleségem ragaszk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk, és a feleségem ragaszkodik hozzá, hogy kéthetente egy hétvégét láthassam a 3 éves kislányomat, mivel győzhetném meg, hogy azon kívül, hogy nyilván nekem ez nagy rűgás, a gyereknek is árt vele?

Figyelt kérdés
Válófélben lévő anyukák, apukák, segítsetek kérlek!
2012. máj. 29. 10:33
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Elvált anyuka vagyok.A törvény szerint két hetente egy hétvége az apáé.Ha a volt feleséged ehez ragaszkodik nem tudsz mit csinálni.Eleinte míg ment a háború ez nállunk is így volt.Aztán apuka normális lett.Láttam, hogy ragaszkodik a gyerekéhez.Így akkor viszi amikor akarja.Szerintem csak úgy tudod meggyőzni a feleségedet,ha elkerülöd a konfliktusokat.Időben visszaviszed a gyereket,elmondod hová viszed.Tudom Ő a te gyereked is.De a gyereknek az a legjobb,ha most az Ő érdekét nézed.Hidd el nagyon nehéz az anyának is ez az új helyzet.Amint elcsitulnak a kedélyek Ő is rugalmasabb lesz.Sok apuka rögtön az új barátnőhőz viszi a megzavarodott gyereket.Na ez a legnagyobb hiba.Olyan indulatot vált ki az anyából, hogy nem tudod meggyőzni.Az együttműködés most a Te fegyvered!!!!
2012. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
58%

Igazad van. A gyerek érdeke az lenne,ha bármikor láthatnád,elvihetnék a kislányodat. De a sok önző anyuka ezt nem képes belátni. Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni. Sőt,örülhetsz,ha a láthatást nem fogja valamivel akadályozni és nem neveli ellened a gyereket.

Sajnos,sok ilyen anyát láttam már a környezetemben.

2012. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ne a gyerek érdeke felől közelítsd meg a dolgot, hanem mondd neki azt, hogy könnyebb lesz neki, ha hétköznap is lesz valaki, aki vigyázzon a gyerekre, mert így több szabadideje marad. Mindenkit a saját érdeke felől lehet megközelíteni a legkönnyebben.


31/n

2012. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
64%
2-es válaszoló, az hogy szidod az anyukát, az baromira nem segít a kérdezőnek abban, hogy megoldja a problémáját. Ne gyűlölködjetek bakker, hanem adjatok HASZNOS választ!
2012. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
57%
Igy van utolsó!A gyülölködés a legrosszabb tanácsadó ebben a helyzetben!!!
2012. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én az anyuka vagyok. Nálunk pont ilyen helyzet volt. 3 éves korától elvihette az apuka kéthetentea kislányunkat, namármost mi úgy gondoltuk, hogy akkor jön és akkor viszi el, amikor csak tudja, hogy a gyerek minél többet lássa, nagyon szeretik egymást. Mivel elég közel lakott, ez nem volt probléma. Ment is ez 2-3 évig, amikor a gyereknek olyan megnyilvánulásai voltak, ami miatt pszichológushoz vittük. Elmondta, hogy nagyon rosszul tettük, hogy össze-vissza jött az apuka, sosem lehetett tudni előre a gyerek pedig egy folyamatos bizonytalanságban volt. Onnantól betartottuk a 2 heti láthatást, a gyerek teljesen megnyugodott, volt rendszer az életében tudta mikor megy, mikor jön, fel tudott rá készülni lelkileg. Tehát azt tanácsolom, hogy legyél türelmes vidd el, amikor jár a láthatásra, később ha már nagyobb lesz, a szünetek felét úgyis nálad tölti, és talán anyukával is rugalmasabb lesz a helyzet.
2012. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó vagyok: Mielőtt azt hinnéd, meglazul a kapcsolatotok, ne gondold, a kislányom és az apja imádják egymást a mai napig, pedig már jó pár éve, hogy tartjuk a láthatást.Természetesen ha valami különprogram van, akkor elengedem nyilván. Közben férjhez mentem és a férjemhez is nagyon ragaszkodik, az apuka mostanában törődött bele, hogy nemcsak ő a pasi a lány életében. :) LEgyetek türelmesek és ne magatokat nézzétek, hanem a gyerek érdekét.
2012. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj, hogy a férfiak azt hiszik, hogy a gyereknek csak az a jó, ha ők akkor mennek láthatásra, amikor a Nekik éppen megfelel.

Nem csak apuka és gyerek van, hanem anyuka is, akinek fel kell építeni egy teljesen új életet. Az, hogy apuka rendszeresen bele akar ebbe kavarni, csak vitát szül. Nem lehet tervezni, nem lehet programokat megbeszélni, nem lehet normálisan élni, mert folyton arra kell várni, hogy apuka mikor akar és mit akar és hogy akar? Anyuka hozza-viszi oviba, majd suliba és különórára a gyereket, közben dolgozik és ügyet intéz meg bevásárol és játszóterezik, otthon háztartást vezet, tanul és játszik a gyerekkel stb. Később a gyereknek barátai lesznek, zsúrokra jár és programokra

Mindezeket az apuka aktuális látogatási kedvéhez kéne igazítani?


Egyébként ha normálisan állsz a dolgokhoz, nem nehezíted a dolgokat és nem vádaskodsz, és megbízható vagy, rövid időn belül anyuka is engedékenyebb lesz, és biztos meg lehet vele beszélni a gyakoribb láthatást. Pl Te viszed oviba.


Amúgy tudom én, hogy ez rossz, de ha elváltok, akkor sajnos ez van.

De a kérdésedből kitűnik, hogy elsősorban magadra gondolsz, aztán a gyerekre..de hol itt az anyuka? Elvégre a kislány VELE fog élni. Ő eteti, öltözteti, fürdeti, neveli, ápolja, tanítja minden nap. Nem hagyhatod figyelmen kívül Őt... És mivel ez nagyon nem könnyű, így nem kéne még nehezíteni. Elsősorban neked kéne hozzájuk alkalmazkodni...

2012. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
75%
7-es vagyok, az utolsónak igaza van. Nálunk is nagy probléma volt, hogy akkor jött ment amikor jólesett neki és még az emailezésembe is kutatott meg a telefonomba is, nem beszélve arról, hogy sokszor este 9-10kor ment haza. Utána meg féltékenykedett. Semmilyen szempontból nem jó, ha rendszertelenül mész. Vagy az anyukának kell nagyon toleránsnak lenni, én az voltam, de utólag kiderült, hogy azzal sem tettem jót.
2012. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
64%

Szia! egy elvált anyuka vagyok 2 kislánnyal. sajnos nekem apuka teérn nagyon rosszak a tapasztalataim:

-egyből a barátnőihez viszi a gyerekeket, ki éppen akkor aktuális(2havonta váltogatja)

- próbálja teljes mértékben ellenem nevelni a gyerekeket

- rokonoktól kap a gyerek valamit elveszi töle és nem adja neki oda hogy hazahozza

- nem fizet gyerektartást

-ide hurcolja a nőit hogy nekem beszólogassanak

- mióta élettársam van őellene is neveli a gyerekeket, és ha jön értük a gyerekek előtt rágalmaz minket hogy ellene neveljük a gyereket.

- ígérgeti a gyereknek, hogy küld nkie ezt azt, vesz neki ezt azt, elviszi ide oda, jhön érte, és utána 9-10 hónapig fel se hivja

- ha nagy ritkán telefonál a gyerek megkérdi miért nem jön érte azt válaszolja: kérdezd meg anyádat mert tönkretett és kezdi lázitani a gyereket.

- követeli a csereruhát, amikor odaadom neki nem adja a gyerekre, sőt előfordult már hogy olvadt csokit rakott közé, pedig nem volt e gyereken a ruha.

- elviszi és idegenekre bizza a gyereket, nem foglalkoik vele

- amikor hazahozza a gyereket jön a dráma játszás, menetrend szerint elsirja a gyereknek magát, és sugdos a fülébe.

persze mondanom sem kell hazajön a gyerek 1 másodprec nyugtunk sincsen, hónapokig gyülölettel viszonyul hozzánk, nem fogad szót, szemtelen, agresszív, bepisil, hisztis.


ha szereted a gyerekedet tényleg szeresd és ezeket ne tedd, mert bár szeretnél ártani az exednek, elsősorban a gyereknek ártasz vele,az ő lelke sérül, az ilyen viselkedé miatt ha pszichologushoz kerül a gyerek, téged a láthatás rovására el is marasztalnak.


Gondolj bele, ha nálad lenne a gyerek, mit szólnál hozzá, ha nem volna saját életed, mert a korlátlan láthatás miatt neked haptákban kéne állnod, mikor jön érte az ex. egy idő után föleg ha a te életed is változik, vagy lesz másk családod nem fog neked kevésnek tünni a 2 hetente hétvége, söt még sok is lesz. minden esetre tanácsolom, ne szólj be az anyának, ne piszkáld, a gyereket ne neveld ellene, ne ígérgess neki olyat amit nem tartasz be, és fontos hogy a gyerek előtt ne veszekedjetek, ne sírj, ő ne tudjon semmiről. akkor nem lesz gond. ha normális lennne az apa én engednémrugalmasabban, de amikor elviszi, az én életem nyugtalan, és rettegek hogy hozza haza, vagy egyáltalán haza hozza e őket.

2012. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!