Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Eltilthatom a gyerekem az...

Eltilthatom a gyerekem az apósomtól? Férjem nem akarja elfogadni.

Figyelt kérdés
Apósomról kiderült,hogy elég csúnya fekete ügyletekbe keveredett bele, amit itt nem részleteznék, nehogy felismerhető legyen. A lényeg, hogy rászálltak az egész családra, zsarolasok, kényszerítések stb. Náluk már többször is jártak fenyegetőzni, apósomtól pénzt követelnek stb. A lényeg, hogy féltem a csaladom, szerencsére messzebb lakunk, de akkor is. Minden internetes felületen töröltem a nyomát, hogy ismernénk, képeket leszedtem. De minden létező kapcsolatot meg akarok vele szakítani, mert én az ilyen dolgokat nem tolerálom és nem teszem ki ilyeneknek a kisfiam. A férjem is nagyon dühös, feldúlt, de nem akarja elfogadni, hogy én és a gyerek most oda jó ideig, akár évekig nem megyünk! Mentegetőzik, hogy csak balek az apja, de jó ember, ami engem hidegen hagy, ha a család veszélyben van. Oda viheti az engedélyem nélkül? Egy aggódó anya

2013. júl. 30. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Odaviheti, pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked, nem kell hozzá az engedélyed, hogy bárhová elvigye. Próbáld meg meggyőzni, hogy nem lenne túl jó környezet ez a gyereknek, tényleg azt akarja, hogy ezt lássa??
2013. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába takarítasz el minden nyomot, ami apósodhoz köt, egyszerűen megtalálhatnának, ha akarnák. Hiszen a fiával élsz. A gyereket pedig nektek kell megbeszélni, hogy elvigye-e a férjed, vagy sem. Egyenlő jogai vannak veled a gyerekhez.
2013. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy odaviheti. Csak a bíróság tilthatná el bárkitől is a gyereket.
2013. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tilthatod meg a férjednek, hogy az édesapjához elvigye a gyereket. Egyet tehetsz, vele mész és gondoskodsz arról, hogy a gyerek ne lássa meg a rosszat.

Vagy még ennél is jobb, ha megbeszéled a férjeddel, hogy oda ugyan nem szeretnéd ha elvinné a gyereket, mert veszélyes lenne, inkább apósodék jöjjenek el hozzátok meglátogati az unokát. Szerintem te könnyebben megbírkózol azzal, hogy egy feketéző jött az otthonodba, mint azzal, hogy nem tudod mi történik a gyerekeddel ha elviszi oda a férjed.

2013. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy fontos információt kifelejtettem: a nagyszülők határon túl laknak, tehát külföldre kellene vinni a gyereket, és azt úgy tudom, hogy megakadályozhatom.


Igen, tudom, hogy így is megtalálhatnak, ha akarnak, de azért nem teregetem ki magunkat, hogy a lehető legegyszerűbb legyen. Amúgy a férjem is törölte őt midnen ilyen felületről. Bér nagyon remélem, hogy nem fajulnak idáig a dolgok, azért, amit én tehetek ellene, azt megteszem. Az odamenetelnél egyelőre nem az amiért nem megyek, hogy ott majd mit lát, mert 1, még csak egy éves, 2, nem ott folynak ezek a dolgok. Hanem mint kiderült, az apósom rengeteggel tartozik nekik, uzsora kamatok, minden és nem tud fizetni, ezért már többször is voltak a házánál fenyegetőzni. Na, nem szeretném a kicsim kitenni olyannak, hogy mondjuk ott vagyunk és a zsarolás tárgyává teszik!

2013. júl. 31. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Én eleve nem értek azzal egyet, hogy pénzügyi okokra hivatkozva nem engeded el hozzá az unokáját. Ez olyan, mintha én pancser lennék a munkahelyemen, és amiért én sz.arul keresek, egyszer csak nem látogatna senki, pedig a magánéletben normális vagyok.

Elhiszem, hogy zűrös az apósod, és balek, amiért belement uzsorakamatba, de ezért miért te bünteted? Van neki így is baja. Nem tudom hogy jön az ki, hogy a pénzügyi élete rossz, ahhoz te hozzákevered a magánéletet.

Nem tudom mit látna ott egy 1 éves gyerek, semmit. Papának lenne nagy élmény, nem a gyereknek rossz, aki nagyjából semmit sem ért, csak szereti, ha simogatják meg beszélnek hozzá. Sztem ha ennyire aggódsz esetleg menj te is látogatóba, és szálljatok meg máshol arra az időre, ne apóséknál, ahova bármikor betörhetnek az adósságrendezők.

Ha amúgy kedveled apósodékat, ne tiltsd el tőle a gyereket, csak mert elkövetett egy baklövést..

2013. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, valamit félreértettél (bár tényleg nehéz így, hogy nem írhatom le, miről van szó). Nem azért akarom megszakítani vele a kapcsolatot, mert anyagi gondjai vannak. Gondolod, ha felvett volna vmi törvényes hitelt, amit nem tud fizetni, akkor elfordulnánk tőle? nem, nem erről van szó. És nem is arról, hogy pusztán tartozik valakinek, és uzsorakamatokba ment bele.

Hanem azért, AMIÉRT ÉS AHOGYAN ebbe a helyzetbe keveredett. Undorító az egész eset és az a tény, hogy lényegében maffiával "üzletel" és ilyen emberek (akik férjem szerint helyi bűntényekben is érdekeltek voltak, fiatal korából tudja hírből kik ezek) járnak ahhoz a házhoz és sakkban tartják a családot...szóval aki ilyen emberekkel bármilyen kapcsolatban van, én nem akarom tartani a kapcsolatot és nem akarom, hogy az életünk része legyen! Mindig is kerültem az ilyen embereket és a legaljának tartom. Igen, baklövést követett el, de nem azzal, hogy most tartozása van, hanem azzal, amit csinált. És egy felnőtt férfi vállalja az ilyen súlyos tetteinek a következményét, ha már nem volt annyi esze, hogy előre gondolkozzon!

2013. júl. 31. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
így már kicsit felhomályosodtam, értem a problémát valamelyest. Nem tudom mit tehetnél, ha a férjed vinni akarja, sztem félévente nem okoz nagy kárt senkiben, semmiben. Ha a gyereked felnő elmagyarázhatod neki mibe keveredett anno a nagypapi és majd eldönti akar e menni hozzá hébe-hóba, ezek ellenére is, de neki meg kell adnod a lehetőséget, amúgy sem mindennapos dologról van szó. Te elhatárolódhatsz tőle, de férjedre, gyerekedre ne erőltesd rá a véleményed, mert az lesz, hogy te tiltottad őket, te leszel a banya. Ha a gyereket helyesen neveled, rá fog jönni ki ebben a történetben a "rosszfiú" és nem kell ehhez végleg hermetikusan elzárni a nagypapától.
2013. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiviheti az országból az engedélyed nélkül, ha van útlevele, vagy ha olyan ország, személyije.
2013. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy gyereket külföldre csak mindkét szülő beleegyezésével lehet vinni. Azonban nem tudom, hogyan tudnád azt megakadályozni, ha a férjed mégis megtenné, miközben házasok vagytok. Elvált szülők esetén van erre megszokott rendszer, de az EU-n belül ezzel sem megy sokra a másik szülő, hiszen nem kell útlevél hozzá.

A legegyszerűbb és legcélravezetőbb ha ragaszkodsz ahhoz, hogy az apósodék jöjjenek hozzátok, akár az utiköltséggel is segíthetitek ezt. Ahogy leírtad, a férjednek sem tetszik amit csinálnak, ha nem akarod az apjától elválasztani sem őt, sem az unokát, akkor biztosan megértőbb lesz, mikor a gyerek biztonsága miatt nem szeretnél oda utazni.

2013. aug. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!