Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez olyan nagy kérés lenne az...

Ez olyan nagy kérés lenne az apósomtól?

Figyelt kérdés

Apósoméknál lakunk, néhány hónapig még biztosan maradunk is. Tanuló vagyok, dolgozni nem tudok, ezért kiveszem a részem a házimunkából. Ez ideáig teljesen alap dolog lenne. De sajnos, az apósom semmiben nem működik közre, nem segít semmiben. Amikor a bevásárlásból jövök haza, megvárja, hogy egyedül becipeljem a több karton üdítőt, ő nézi a tévét, még az ajtót sem nyitja ki. Az nem számít, hogy majd\' megszakadok, fel nem ajánlja a segítségét, én meg úgy veszem, hogy ezek alapján biztos nem is akar segíteni. Amikor egész nap otthon vagyok, mert nincs suli, akkor rendbe teszem a házat: söprök, felmosok a konyhában, fürdőben és a WC-ben, porszívózók, rendet teszek a szobánkban, elmegyek vásárolni. Azonban most már kicsit elegem van abból, hogy semmiben sem segít, ezért a mosogatást ráhagyom. Egyszerűen nem csinálom meg, az ő szemét meg szúrja annyira, hogy fintorogva, morogva megcsinálja. Valóban nagy elvárás apósomtól, hogy legalább elmosogasson? (Mást tényleg nem kell csinálnia, csak legfeljebb a tényleges, valódi férfimunkát, amit mi nők (anyósom és én) nem tudunk megcsinálnia, ilyenből meg nincs túl sok)

A kérdésem az lenne, hogy jogos az elvárásom az apósomtól, hogy mosogasson el és tényleg így igazságos? (mert rajta kívül mindenki kiveszi a házimunkából a részét, duzzogás nélkül)

Vagy alaptalanul várok el ilyesmit?


2009. febr. 17. 13:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
88%
Szerintem ez az anyósod hibája, hogy nem szól rá! Vele kellene elbeszélgetned, hogy mi az oka az elzárkózásának. Hiszen ő ismeri a legjobban. Ha veled van baja, mondja meg, mi az, ha pedig csak egyszerűen anyósod nem "nevelte" házimunkára, akkor ő már nem hiszem hogy valaha is morgás nélkül megcsinálja majd. De ne törődj vele! A te elvárásod jogos szerintem! Majd hozzászokik! Ha pedig magától nem jut eszébe segíteni neked, igenis kérdd meg, hogy segítsen cipekedni! Ne hagydd hogy hülyének nézzen!
2009. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Az az igazság,hogy azzal,hogy Ti velük laktok Ők tesznek nektek szívességet.Igaz,hogy udvariatlanság,hogy férfi létére elnézi azt,hogy Te cipelkedsz,de elvárásaid az Ő házukban nem igen lehetnek.Egyébként ha ott vagytok ketten nők,miért kell apósnak mosogatni?Ami pár perces munka,ha csak nem gyűjtögetitek össze,én ebből nem csinálnék ügyet.Főleg ha nem is dolgozol.Így meg szerintem végképp nem várhatsz tőlük el semmit.A szülőktől természetes,hogy amíg tanul a gyerekük addig támogatják,de nem apóséktól.Egyébként sokan dolgoznak főiskola mellett is,talán kereshetnél Te is munkát.Úgy jobban lekötnéd magad,és nem érnél rá ilyen apróságokkal foglalkozni,hogy ki mosogasson.Az meg természetes,hogy besegítsz a házimunkába,ezt sokan csináljuk munka gyerekek mellett is.Örülj neki,ha egyébként jól kijöttök velük,sokaknak nincs ilyen szerencséjük.Gondolom Ti is megpróbáltok mielőbb a saját lábatokon állni,saját otthont teremteni.
2009. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az előttem szólóval, ezt anyósod cseszte el... mert ennyi idő alatt nem nevelte munkára a férjét. Viszont sajnos a rossz hír, hogy ezen te szerintem már nem változtathatsz, mert ezek már kialakult szokások a családban.
2009. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld meg apósod szemszögéből nézni: jön egy lány a házhoz, és ő férfi létére mosogasson? Inkább vond be a bevásárlásba, vagy valami semleges munkába, ne pont a mosogatásba. Aki eddig nem tette ötvenakárhányévesen se fogja.
2009. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Anyósom dolgozik, így hétköznap én, hétvégén a párommal közösen csináljuk meg a házimunkát. Amikor anyósom otthon van, akkor ő besegít vagy én neki.

Egyébként rendesen beadunk a közösbe, (olyannyira, hogy abból már albérletet is fizethetnénk...)tehát a párom szülei még el sem tartanak, nekik egy forintjukba nem kerülök.

Nem a mosogatáson vagyok kiakadva, hanem azon, hogy egyáltalán semmit nem segít. És mivel a mosogatás nem olyan nagy dolog, ahogy ti is mondtátok, gondoltam, azt talán hajlandó megcsinálni, dünnyögés nélkül.

A munka sajnos olyan órarenddel, mint az enyém nehézkesen megoldható. De egyébként nem zárkózom el a munka elöl, mondtam anyósomnak és páromnak is, hogyha látnak vagy hallanak valamit, szóljanak. Hátha összejön-alapon.

Tehát azzal van bajom, hogy apósom "elvárja", hogy az ő házimunka részét is mi csináljuk meg.

2009. febr. 17. 13:45
 6/17 A kérdező kommentje:

Persze, megértem az ő szemszögét is. De egyáltalán nem hajlandó más házimunkára. Bevásárolni nem megy el, ha nincs itthon kaja, mert nem mentem bevásárolni, akkor átmegy a lányához, eszik ott és panaszkodik, hogy nincs mit otthon enni.

Ha bokáig járunk a koszban, mert nem söprök fel, akkor addig nem is lesz felsöpörve, amíg más (anyósom, párom vagy én) meg nem csináljuk.

Egyedül a mosatlan az, amit úgy veszek észre, hogy zavarja és hajlandó elmosogatni.

Nem azt várom el természetesen, hogy minden női munkát csináljon meg, hanem hogy férfi létére vegye ki a házimunkából a részét, ahogy a fia is megteszi, fintorgás és dünnyögés nélkül.

2009. febr. 17. 13:50
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Utóbbi vagyok. Sajna a dünnyögő lusta öregurakat marha nehéz megváltoztatni, és amíg van kiskapu neki (átmenni a lányához), addig kihasználja, átmegy és vénasszonyokat megszégyenítően fog panaszkodni. :(
2009. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sok családban lett így bevezetve, hogy a férfinak a házi munkából nem kell kivennie a részét. Ezen Te nem tudsz változtatni, és szerintem nincs is jogod beleszólni, hogy Ők annó, hogy vezették ezt be.

Ha tényleg annyi pénzt adtok le, hogy abból albérletbe is mehetnétek mért nem mentek inkább külön? Nem megbántani akarlak, de neked még rengeteg problémád lesz a későbbiekben a "lustaságodból". Iskola mellett nehezedre esik ezeket megcsinálni? Mi lesz, ha már dolgozol és gyereked is lesz?

2009. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A kérdés kifejtésében fel van tüntetve, hogy még néhány hónapról van szó, amíg maradunk. Utána költözünk. Nem értem minek kéne 2-3 hónapra kivenni albérletet, mikor inkább adjuk anyóséknak a pénzt, mint egy vadidegennek.

Addig viszont gyakorlatilag én vezetem a háztartást.

És nem egészen értem a lustaságot... Mi lustaság abban, hogy takarítok, bevásárolok, rendben tartom a lakást, (bár nem írtam, de főzök is... nem ez a lényeg), gyakorlatilag, ha az anyósom dolgozik én vezetem a háztartást és emellett szeretném, ha nem kéne egyedül becipelnem 5-6 rekesz üdítőt, plusz még az egyéb dolgokat és hajlandó lenne annyiban kivenni a részét a házimunkából, hogy hajlandó legyen elmosogatni a javarészt az ő borospoharaiból álló mosatlant.

A probléma az, hogy igen, nehezemre esik nő létemre becipelni 5-6 rekesz üdítőt, hétköznap gyakorlatilag egyedül vezetni 4 főre a háztartást, iskolába járni, tanulni és elkészíteni a szükséges beadandókat, óravázlatokat, tanulmányokat.

Szerencsére azonban elmondhatom, hogy a párom, amikor nem dolgozik kiveszi a részét a házimunkából, tehát amikor gyerekünk lesz, nem is fogunk itt lakni és lesz akire számíthatok.

2009. febr. 17. 14:32
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Én teljesen egyetértek veled. Szerintem a legeslegjobb megoldás az lenne, ha albérletbe mennétek minél előbb. Ha ez nem megoldható, akkor pedig ne csinálj meg mindent. Nem hiszem, hogy cselédként akarod élni az életed. Foglald el magad, menjél ide-oda, ha van lehetőséged menjél el dolgozni. És ne hagyd, hogy kihasználjanak. Egyenlőre én is anyósékkal lakom, de korántsem csinálok meg mindent. Elmosogatok, néha főzök, a szobánkat kitakarítom, meg a fürdőszobát is. Persze néha-néha kitakarítok az egész lakásban, de rendszert nem csinálok belőle. Egyébként mindenki kiveszi a részét a házimunkából. Nálatok az após úr megszokta, hogy nem kell egész nap semmit csinálnia, a hátsófertály vakarása pedig leköti az idejét. A bevásárlást véleményem szerint időzítsd mondjuk hétvégére, amikor a párod tud segíteni. Ha nem működik a részleges munkabeszüntetés, akkor esetleg említsd meg (finoman) a párodnak a dolgot... Sok sikert, és remélem, hogy pozitív irányba változik minden!
2009. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!