Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós a baj. Mit tehetnék?...

Anyós a baj. Mit tehetnék? Eltilthatom?

Figyelt kérdés

Finoman fogalmazva, meg nagyon szeret az anyósom. Az áskálódási után az érzés kölcsönös lett.

Azzal kezdődött, hogy esküvő előtt kaptam egy lakást a szüleimtől, miután a nagyszüleim meghaltak.

Rögtön fúrni keztdett, mondogatta a férjemnek, hogy csak azért megyek hozzá, hogy eltartassam a fenekem.

Mikor felújítottuk (festés, nyílászárócsere) akkor kijelentette, hogy csak a férjem alhat ott náluk, én maradjak az oldószerszagban. Ekkor már várandós voltam.

Azért is kardoskodott, hogy vetessem el a lányunkat. persze mikor megtudta, már elmúltam 12 hetes. Ezen is hisztizett egy sort.

Ababa megszületése után valami rettenetes lett.

Ő akart lenni a szuper ANYUKA. minden nap jött, volt hogy reggel fél hétkor, mindenbe beleszólt, mindent jobban tudott, ect.

Egy hónapig tűrtük, mert mégis csak a férjem anyja, majd határokat szabtunk.

Havi egy nap, reggel nyolctól délután ötig.

Sok morcoskodás után beletörődött. Viszont képes volt betegen is eljönni.

Miután elmúlt a lányunk két éves, néhány órára megengedtem, hogy elvigye néhány órára magához.

Akkor ismét tiltani akartam, mert a lányom rengeteg káromkodást megtanult, az új élettársának köszönhetően.

Most négy éves a gyerek. Balkezes.

mindíg szidja ,ha a "csúnya" kezét használja, mert azt csak a majmok használják szerinte. Én is és a fia is balkezes.

Illetve a férjem kétkezes, mert anyuka átkényszerítette. Amit jobb kézzel ír, azt nem lehet elolvasni, amit balkézzel az meg gyöngybetűs.

Utolsó mocskolódása szerint, én nem csinálok semmit, csak otthon ülök (két idős nénit is gondozok a házban), meg kitartoatom a fenekem. Mindezt a gyerek szájából hallottam vissza.

Az utosó húzása múlt hétvégén volt. Ekkor már megbeszéltük, hogy vigyázzon a szájára, mert eltiltom.

Ebédre vitte át, 11kor, úgy volt, hogy hatra hozza vissza.

Fél nyolckor elmentem hozzájuk kocsival, gondolván, hogy a lányom már fáradt, nem gyalogoltatom haza.

Kopogtam, csengettem, senki sem válaszolt, csend volt.

Kétszer hívtam, kinyomta. SMSt küldtem, hogy ajánlom, vegye fel, mert különben nem állok jót magamért.

Ekkor felvette, kérdeztem merre vannak.

Nagy hebegve előadta, hogy a gyerek elaludt, mert sokat játszottak. Mondom itt állok az ajtóba, akkor adja ki, kocsival vagyok.

Ekkor kibökte nagy nehezen, hogy nem otthon vannak, hanem vagy ötven kmre, a pasija családjánál.

Címet kértem, először nem akarta megadni, mert majd a nyolcórási busszal hazajönnek.

Ekkor bepipultam és kijelenetettem vagy a címet adja, vagy hívom a rendőrséget.

Egy putrihoz mentek, szó szerint. Mindketten ittasak voltak egy kicsit.

A gyerek az autóban sírta el magát, hogy nem akar idejönni többet, mert az élettárs két unokaöccse bántotta őt, húzták a haját, löködték.

Kérdeztem, miért nem szólt a Nagyinak. Őszólt, de a nagyi azt mondta ne legyen tápos.

Szó szerint dühöngtem neki másnap, a férjemmel együtt, de még a saját állításait is meghazudtolta.

A férjem jelentette ki hogy felejtse el az unokáját.

Ez nagy szó, mert eddig nem nagyon szólt vissza az anyjának, ez az én feladatom volt.

Anyós ma reggel hívott, hogy neki láthatási joga van a gyerekre, és ha nem visszük át hozzá minden hétvégén, akkor elveteti tőlünk. Persze, tudom, hogy elvenni nem fogják.

De tényleg át kéne vinnem, legalább kéthetente hozzá? A hétvégi eset után nem akarom!


2011. jún. 15. 14:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Te jó ég, de hosszú lett! Sajnálom, de ezt már ki kellett írnom magamból.
2011. jún. 15. 14:47
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Láthatási joga csak bírósági ítélettel lesz. De ilyen nagyszülőtől én is távol maradnék, vagy legfeljebb úgy engedném a gyereket, hogy én is ott vagyok, vagy ő jön hozzám és ott találkozik az unokával.
2011. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Te és a férjed feleltek a gyerekért. Ha nem akarjátok, hogy az anyós elvigye a gyereket, ő nem kényszeríthet rá benneteket, még bírósággal sem.

Sok sikert, és kitartást!

Ha megnyugtat, az én anyósom se jobb :(

2011. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendes körülmények között éltek (márpedig a leírásból egyértelműen kiderül, hogy igen), senki nem veheti el a gyereket tőletek. Nem úgy működik, hogy anyós beszól, mert neki nem tetszik valami - és nem is a gyerek érdekeinek védelme miatt -, és akkor kijönnek, elviszik. Szerencsére. Tudom, mert édesanyám gyermekvédelemben dolgozik. Inkább olyan típusú emberektől szokták elvenni a gyerekeket, mint a te anyósod (persze sok feltétel kell hozzá, mert az alapelv az a család egyben tartása)


Én tuti, hogy nem engedném a gyerekemet ilyen "nagyszülő" közelébe. Ha a férjed is támogat ebben, akkor pláne.

2011. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

A férjed mit szól ehhez? Nem áll melléd?

Amúgy ennek a nőnek SOHA nem adnám a kezébe a gyerekem. Tőlem foroghatna a feje tetején, akkor se. Az anyósodnak NINCS LÁTHATÁSI JOGA a gyerekhez, szerintem ne engedd hozzá a kicsit.

2011. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Az az igazság, hogy tapasztalatom szerint a sikeresen áskálódó anyós az szimbiózisban él és csak úgy életképes.

A szimbióta párja az a te férjed.


Ha a férjed nem tesz határozott lépéseket az anyós megnevelésére vagy ha kell tőle elszakadására, akkor veszett az ügy.


Kérdésre válaszolva:

Anyósnak pedig nem létezik olyan hogy láthatási joga. Ez egy vicc.

Ha anyós élet veszélyes fogadj ügyvédet és kérdezd meg hogy mi a távoltartási lehetőség.

2011. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
A nyagyinak jelen esetben semmijoga a gyerekhez,ha nem akarod nem viszedel hozzá.De ha zaklatni kezd (amire van esély)akkor jöhet a távoltarási végzés,javaslom,hogy most fogjhozzá,hogy minél előbb meglegyen.
2011. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Sohasem értettem az ilyen nagyikat, fiùs anyàkat. Ez nem a fiàt szereti,hanem önmagàt. Miért lenne neki làthatàsi joga, ilyenek utàn, hogy leissza magàt, és gyerekkel történhetett volna bàrmi. Téged vonnak felelõsségre nem a nagyit. Csak akkor vinném neki, ha te mint anyja a gyereknek mellette vagy. Semmilyen szempontból soha nem adnàm oda a gyerekemet, ha én nem vagyok jelen.
2011. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szerintem már az is durva, hogy a beleegyezésem nélkül elvitte a gyereket, elég messzire. Arról ne is szólva, hogy hová.

én mindíg úgy voltam vele, hogy szóltam ha valami nem tettszett, de szerettem volna, ha lenne a kislányomnak közeli nyagymamája.

Sajnos édesanyámék messze laknak.

A férjem mindíg mellettem állt, soha nem volt veszekedés anyós miatt. Csak anyós őt arra tanította, hogy ne szóljon vissza.

A nádpálca pedig nagyon jó memóriaserkentő.

Ezt is kikötöttem: egyszer üti meg, utoljára látta.

Ezzel nem is volt baj.

A kislányunk pedig fecsegős, kérdés nélkül leadja a drótot, az oviról, ovónéniről (emiatt már szóltam az ovónőknek, hogy a kis hölgy délután nem alszik, hanem infót gyűjt.), vagy anyósról.

2011. jún. 15. 15:03
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a ,,nagyszülő láthatási joga'', erre gondolt az anyós, ez tényleg létezik, de a részletek sokféleképp árnyalhatják a képet. A gyerek érdeke fontos szempont, sőt valószínűleg a legfontosabb. Szerintem a gondot általában az szokta jelenteni, hogy nehéz elfogulatlan tanút találni. Érdemes jogi tanácsot kérni. Jó, ha sok dolgot lehet bizonyítani. Azt nem tudom, hogy magának a gyereknek a szava mennyit számít (nem értek hozzá, én úgy képzelem, hogy gyerekpszichológus tudja igazolni, hogy mennyire élet- és élményszerű az, amit a gyerek mond). A legrosszabb esetben is valószínűleg összejön annyi, hogy felügyelet nélkül ne legyen láthatás.
2011. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!