Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellemetlenül kellene magam...

Kellemetlenül kellene magam érezni?

Figyelt kérdés

Elnyertem egy pályázatot,amire apósjelölt pályáztatott. És ennek a feltételei között van az is,hogy 5 évig nem dolgozhatok,mert ezt a pályázatot főállásban kell csinálnom. Azért pályázott,mert fejleszteni akarja a mezőgazdaságukat, és ugyanezt a pályázatot a párom is elnyerte. Én 2 hete mondtam nekik,hogy vissza szeretném adni a pályázatot,nem akarok 5 éven keresztül otthon lenni,nem dolgozni. És az is szerepet játszik abban,hogy így döntöttem,hogy hallottam 1-2 embertől,hogy így vélekedett rólam a párom családja,hogy "én egy koldusa vagyok", "hogy kellene azt megoldani,hogy ne kerüljön a nevemre semmi,de a pénz viszont megmaradjon", és mikor mondtam a páromnak,hogy vissza szeretném adni a pályázatot ő erre azt felelte, "akkor így nem biztos,hogy nekünk van együtt közös jövőnk". Én ezt úgy értelmeztem,hogy akkor ha a pénz nincs én sem kellek. A pályázattal kapcsolatban semmit nem tudtam,akármilyen hivatalos levelet kaptam mindent eltettek a szülei,semmit a kezembe nem adtak,semmit nem mondtak,hogy mi van a pályázattal,mi az elképzelésük,és a páromat akármikor kérdeztem erről mindig azt mondta nem tudja,de engem se érdekeljen,mert az apja mindent rendez. De engem igen is érdekelt volna,mivel az én nevemen van a pénz,és tudni szeretném,hogy mire fordítják,mit akarnak. Tegnap reggel újra megkérdeztek,hogy mit akarok mégis,vissza akarom e még mindig adni. Mondtam,hogy igen,elmondtam azokat amiket hallottam,persze tagadtak,jött a szép beszéd,hogy ők engem sajátjukként kezelnek,stb...

De viszont mikor ott vagyok/voltam náluk soha senki szinte nem is szólt hozzám.

Nekem erre a pályázatra nincs szükségem,és ha tényleg mondtak ilyeneket rólam,akkor úgy érzem,ne fejlesszenek én általam. A páromnak többször mondtam,hogy álljon ki mellettem,többet törődjön velem,és azokkal a dolgokkal amik engem bántanak. Hát nem tette,soha! Mindig mindenben a szüleire hallgat/hallgatott.

És most mondja nekem,hogy őt és a szüleit is nagyon bántja,hogy én így döntöttem,hogy vissza akarom adni. Mondtam neki,hogy ő soha nem foglalkozott azzal,hogy engem is bánt nagyon sok dolog,hát akkor engem sem foglalkoztat,hogy ez most őket,hogy fogja bántani. Tudom,tisztában vagyok vele,hogy e miatt míg élek orrolni fognak rám,az sem kizárt,hogy elvadítanak innen.

És amit apósjelölt mondott nekem még tegnap,az is rátetőzött. "Ő engem ki akart szakítani abból a környezetből amiben éltem". Ezt arra értette,hogy az én szüleimnek nincs olyan anyagi helyzetük mint nekik. Én úgy gondolom,ha valakinek nincs úgy,attól még ugyanolyan ember mint az akinek van. Én a szüleimet nagyon szeretem,és nem fogom hagyni,hogy sértegessék a családomat. Meg akarná még azt is szabni,hogy kivel álljak szóba,mert azt is mondta,hogy "ő csak olyan emberekkel áll szóba,akit ő úgy gondol,hogy hozzá való" és én se álljak szóba akárkivel. Még én érzem magam kellemetlenül az egész dolog miatt. 24/N


2013. júl. 31. 08:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
miért van benne ebben a kapcsolatban?őszintén.
2013. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de a pároddal a leírtak alapján tényleg nincs közös jövőd. Szemük előtt a bankjegyek lebegnek, bár lehet, érez irántad a párod, de az borítékolható, hogy a pénz és a gazdaság sokkal fontosabb neki. Ha már pl. 3x nem állt ki melletted, nem is igazán fog. Egy pályázat visszaadása miatt Ő kijelenti, hogy nem biztos, hogy van közös jövőtök, akkor azt hiszem, ezzel mindent elárult.
2013. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Régen semmi nem ilyen volt mint most. És nem láttam előre.
2013. júl. 31. 08:41
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én már rég nem laknék ott.Úgy vettem ki a szavaidból hogy ott laksz.Ha ennyire nem jó neked velük menj haza.A párod se valami rendes veled, találsz jobbat is hidd el.Ne idegeskedj, pakolj és menj.
2013. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen itt lakom. Vagyis nem a szülőknél,de 1,5 évig ott is laktunk,ami nagyon rossz volt. Azt hittem,hogy ha elköltözünk onnan jobb lesz. De nem! A párom soha nincs otthon,de tényleg soha,csak aludni jár haza. Se egy szombat,se egy vasárnap. Mindent én csinálok otthon,jó nem fog ki rajtam semmi,nem azért írtam,de jó lenne,ha otthon közösen csinálnák dolgokat.
2013. júl. 31. 08:46
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha segíteni szeretne, ne szaggasson ki semmilyen szülői környezetből! Mit keresel te ott, abban a miliőben? A párod nem veled van, a családja ellened van (nem a pénzed ellen), ott neked semmi keresnivalód, és soha nem lesz jövőd!!!
2013. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem látsz át a szitán. Milyen jövőd van szerinted a párod mellett? Még ha nem is adod vissza a pályázatot? (amit vissza akarsz adni, de a pénz maradjon?!) Anyósék továbbra is lenéznek a hátad mögött, és megszólnak, a párodnak meg kell valaki maga mellé, aki elviseli, hogy aludni jár haza, és a gazdaságba segítsen. Ezeket te elfogadod? Ebben az egészben hol vagy Te? Beleszólásod sincs semmiben...
2013. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most persze a párom mutatja,hogy menyire bántja ez a dolog őt,de szerintem inkább az van benne,hogy a szüleit mennyire bántja az,hogy nem tudják megvalósítani azokat a dolgokat amit elterveztek. Ha eddig nem állt ki mellettem,akkor amikor én kértem,soha nem foglalkozott azzal,hogy engem mi bánt,soha nem érdekelte semmi,ha nekem valami rossz.
2013. júl. 31. 08:51
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mar reg lepni kellett volna. Nektek nincs kozos jovotok. Sajnalom
2013. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor végülis látod.. de kit érdekelnek a szülők álmai? Nekik csak ez a fontos, és a párodnak is, de a te/ti terveddel/terveitekkel mi lesz? Csak kergeted és nem éred utol, mert anyóséknak jár minden?



"ő csak olyan emberekkel áll szóba,akit ő úgy gondol,hogy hozzá való" ---, elfelejtették, honnan jöttek, pedig még meg sincs valósítva a fene nagy álom, már elnézést, tipikus p*r*szt...

2013. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!