Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellemetlenül kellene magam...

Kellemetlenül kellene magam érezni?

Figyelt kérdés

Elnyertem egy pályázatot,amire apósjelölt pályáztatott. És ennek a feltételei között van az is,hogy 5 évig nem dolgozhatok,mert ezt a pályázatot főállásban kell csinálnom. Azért pályázott,mert fejleszteni akarja a mezőgazdaságukat, és ugyanezt a pályázatot a párom is elnyerte. Én 2 hete mondtam nekik,hogy vissza szeretném adni a pályázatot,nem akarok 5 éven keresztül otthon lenni,nem dolgozni. És az is szerepet játszik abban,hogy így döntöttem,hogy hallottam 1-2 embertől,hogy így vélekedett rólam a párom családja,hogy "én egy koldusa vagyok", "hogy kellene azt megoldani,hogy ne kerüljön a nevemre semmi,de a pénz viszont megmaradjon", és mikor mondtam a páromnak,hogy vissza szeretném adni a pályázatot ő erre azt felelte, "akkor így nem biztos,hogy nekünk van együtt közös jövőnk". Én ezt úgy értelmeztem,hogy akkor ha a pénz nincs én sem kellek. A pályázattal kapcsolatban semmit nem tudtam,akármilyen hivatalos levelet kaptam mindent eltettek a szülei,semmit a kezembe nem adtak,semmit nem mondtak,hogy mi van a pályázattal,mi az elképzelésük,és a páromat akármikor kérdeztem erről mindig azt mondta nem tudja,de engem se érdekeljen,mert az apja mindent rendez. De engem igen is érdekelt volna,mivel az én nevemen van a pénz,és tudni szeretném,hogy mire fordítják,mit akarnak. Tegnap reggel újra megkérdeztek,hogy mit akarok mégis,vissza akarom e még mindig adni. Mondtam,hogy igen,elmondtam azokat amiket hallottam,persze tagadtak,jött a szép beszéd,hogy ők engem sajátjukként kezelnek,stb...

De viszont mikor ott vagyok/voltam náluk soha senki szinte nem is szólt hozzám.

Nekem erre a pályázatra nincs szükségem,és ha tényleg mondtak ilyeneket rólam,akkor úgy érzem,ne fejlesszenek én általam. A páromnak többször mondtam,hogy álljon ki mellettem,többet törődjön velem,és azokkal a dolgokkal amik engem bántanak. Hát nem tette,soha! Mindig mindenben a szüleire hallgat/hallgatott.

És most mondja nekem,hogy őt és a szüleit is nagyon bántja,hogy én így döntöttem,hogy vissza akarom adni. Mondtam neki,hogy ő soha nem foglalkozott azzal,hogy engem is bánt nagyon sok dolog,hát akkor engem sem foglalkoztat,hogy ez most őket,hogy fogja bántani. Tudom,tisztában vagyok vele,hogy e miatt míg élek orrolni fognak rám,az sem kizárt,hogy elvadítanak innen.

És amit apósjelölt mondott nekem még tegnap,az is rátetőzött. "Ő engem ki akart szakítani abból a környezetből amiben éltem". Ezt arra értette,hogy az én szüleimnek nincs olyan anyagi helyzetük mint nekik. Én úgy gondolom,ha valakinek nincs úgy,attól még ugyanolyan ember mint az akinek van. Én a szüleimet nagyon szeretem,és nem fogom hagyni,hogy sértegessék a családomat. Meg akarná még azt is szabni,hogy kivel álljak szóba,mert azt is mondta,hogy "ő csak olyan emberekkel áll szóba,akit ő úgy gondol,hogy hozzá való" és én se álljak szóba akárkivel. Még én érzem magam kellemetlenül az egész dolog miatt. 24/N


2013. júl. 31. 08:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ásd bele magad a pályázatba, húzd ki belőle a pénzt, apósodék meg a pici fiukkal együtt mehetnek a levesbe.
2013. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kell ezekről a pályázatokról, hogy úgy vannak kitalálva, hogy aki benne van a mezőgazdaságban és ért hozzá, az esélytelenül pályáz rá. Pályakezdőknek találják ki, akiknek közük nincs a témához, és vállalniuk kell, hogy 5 évig főállásban ezt csinálják. Mi is beszéltünk a férjemmel erről, hogy az én nevemben pályáz, de ugye eleve ki van lőve így, hogy ezt főállásban kell vállalni. Akinek van munkája és mellette szeretné csinálni, az nem pályázhat.

Nem értem, hogy miért zárnak ki belőle, mert így érthető, hogy nem szeretnél részt venni benne. Ha nincs munkád, és nem tudsz elhelyezkedni, akkor ez egy jó alternatíva lenne, de nem így, ahogy neked előadják ezt az egészet.

Az a része pedig, hogy a párod nem áll ki melletted... Őszintén, akkor mire vársz? Gondolod, hogy változni fog? A mezőgazdaság pedig ilyen, hogy sosincs otthon.

Te még nagyon fiatal vagy. Ha ezek a dolgok már most ennyire zavarnak, akkor mi lesz később? Mi lesz ha lesz gyereketek? Ha úgy érzed, hogy még a tiszteletet sem adják meg, fikázzák a családodat, akkor talán el kellene gondolkodni ezen az egész kapcsolaton.

2013. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Emlékszem az előző kérdésedre, ott is mondtuk sokan, hogy add vissza a pályázatot. Jól tetted. Szerintem nincs közös jövőtök sajnos, én is úgy értem, hogy ha nincs pénz, akkor te sem kellesz :(
2013. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Önts tiszta vizet a pohárba és beszélj velük. Mond el nekik, hogy te is szeretted volna ha sikerül közösen végigvinnetek ezt a pályázat dolgot, de mivel korábban nem mondtak el/mutattak meg neked minden részetet, így nem is tudtál jól dönteni. Mond el nekik, hogy nagyon szerettél volna nekik és a párodnak segíteni, ezért is írtad alá a pályázatot, de most, hogy végre megtudtad a részleteket, már látod, hogy nem fog menni. Mond el, hogy ha korábban elmondják neked, hogy a pályázatban ez az 5 éves kikötés is szerepel, akkor biztosan nem mentél volna bele, hiszen ezt nem akarod és soha nem is akartad volna vállalni. Nem azért mondasz nemet, mert meggondoltad magad, hanem mert ők nem mondták el neked ezeket a lényeges részleteket. Hangsúlyozd ki, hogy mennyire sajnálod a dolgot, de úgy érzed, hogy ha a pályázat előtt nem volt lehetőséged a részleteket megismerni, akkor nem vesznek elég komolyan és később sem fogsz tudni beleszólni mi is történjen. Emeld ki, hogy nem akarsz még nagyobb bajt okozni azzal, hogy esetleg évek múlva derül ki, nem is te csinálod azt, amit a pályázatban vállalsz és ezért esetleg vissza kell fizetni a pénzt kamatostúl.

Fontos, hogy ne haraggal és veszekedéssel teljen a beszélgetés, de meg kell értetned velük, hogy az ő hibájukból alakult ki ez a helyzet. Sajnos ha most így érzed magad, akkor 2-3 év múlva még rosszabb lesz és mindenképpen menekülni akarsz majd. Mihez kezdesz majd te vagy ez a család, ha a kötelező 5 évet nem tudjátok megtartani, mert szétmentek??? Azt is tedd hozzá, hogy nagyon szeretnéd ha nekik sikerülne amit elterveztek és bármi másban szivesen segítesz, nagyra becsülöd az ötletüket, elgondolásukat. Ne higyjék, hogy magával a terveikkel, szándékukkal van bajod, hiszen nem így van, csak éppen te nem szeretnél olyasmit felvállalni, amit nem előre döntöttél el, hanem rádosztottak.


Valószínűleg nem lesz olyan megoldás, hogy ki is szállsz a pályázatból és a pénz is megmarad. Ahogyan az is valószínű, hogy haragudni fognak rád miatta. De az nagyon egyértelmű, hogy nem akarod ezt az 5 évet vállalni, így biztosan nem is fog sikerülni. Bármennyi gond is ez most, így a tisztességes, ha még most kiszállsz.

2013. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Értem, hogy ez neked sulyos gond. De hányadszor teszed már itt fel ezt a kérdést/szöveget? Ha az eddigieket nem tudtad elfogadni, miért gondolod, hogy most kapod a tuti választ?
2013. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

segítek összefoglalni:

adott egy férfi, akit egy nő kényelemben tart, kiszolgálja, rendet tesz neki, otthon várja. Mint vmi hotelbe odajár aludni de ennyi. Közben még a férfi családja pénzt akar kiszedni a szerencsétlen nőből, aki már így is csak arra van tartva h kiszolgálja a hapsit

2013. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát, itt nagyon komoly problémák vannak: a párod családja baleknak néz, te pedig sajnos asszisztáltál is ehhez. Eleve nagy butaság bármi olyasmibe belemenni, amiről nem tudsz mindent. Felnőtt ember vagy, és hiába fiatal, felelős vagy a döntéseidért. Ha engem belekevernének egy pályázatba, és eltennék a nekem címzett hivatalos leveleket, én olyan balhét csinálnék, amilyet még garantáltan nem láttak. A te nevedben a tudtod nélkül bármit "rendezni" erkölcstelen, talán törvénytelen is, és nem szabad hagyni. Nagykorú vagy, viselkedj is ennek megfelelően. A helyedben kiszállnék az egészből, a kapcsolatból is (hiszen ilyen bizalmi problémák mellett közös jövő tényleg nem lesz), remélhetőleg még anyagi veszteségek nélkül meg tudod tenni. A későbbiekre pedig gondolkodj el azon, hogy nagykorú vagy, neked kell az életedet irányítani, és nem átadni a gyeplőt apósnak/anyósnak/párodnak - mert utóbbi ugyan kényelmesebb, de rohadt veszélyes.
2013. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!