Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdem magam kellemetlenül...

Kezdem magam kellemetlenül érezni, mert kb én vagyok a családban az egyetlen akinek nincs rendes szakmája. Tényleg rosszabb vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és érettségi után elvégeztem egy 2 éves kereskedelmi sulit, szakmám lett. Ezzel kb semmire sem megyek, bár megszenvedtem vele...

A keresztanyám német-töri tanár (2 évet dolgozott összesen m tesóimnak saját boltjuk van, az unokahúgom szintén a tanítóképzőbe megy tovább, egy másik valami bölcsészetire fog menni. Mindenki viszi majd valamire, de én mivel csak egy 2 éves sulit csináltam meg, ez kb semmi...Érdemes lenne diplomát szereznem? Jobban boldogulnék majd vele?


2011. máj. 2. 18:24
 1/10 Darcy01 ***** válasza:
76%
Lehet, hogy többre mész ezzel a végzettséggel, mint a bölcsész unokatesód...
2011. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Érettségi után egy pénzügyi szakügyintéző felsőfokú okj-st végeztem, tesóm és unokatesóim fősuli meg egyetem meg a f.aszom...

Eleinte azt hittem hogy rosszul kell éreznem magam, de most már rájöttem hogy nem.

Van egy jól fizető munkahelyem.

Volt oszt.társaim akik fősulit végeztek, most tengenek-lengenek, egyetemi végzettséggel nem veszik fel őket sehova, nem tudják őket megfizetni.

Meg amúgy is kevés a munkahely.

Csak magaddal foglalkozz, kit érdekelnek a rokonok.

2011. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha ezzel a szakmáddal nem mész semmire,akkor nézz utána mik a hiányszakmák,vagy milyen egyetemet érdemes elvégezni.

Alapjában véve a szakirány sokkal fontosabb,mint az,hogy ad e diplomát a képzés.

2011. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad kevesebbnek!!! Oké, manapság már "alap" a diploma, de az se minden esetben ér valamit. Példának okán egy tanítóképzővel csak szerencsével vagy jó ismerettségi körrel lehet elhelyezkedni. Viszont nem vagyok ellene sem a főiskoláknak, én is azt végzem épp, szerintem a hangsúly azon lenne, hogy olyan szakmát válasszunk, amivel el lehet helyezkedni manapság és amiből meg tudunk élni. Emellett persze az is lényeges, hogy valamennyire is szívesen csináljuk, vagyis érdekeljen minket, tehát ne csak kényszerből válasszuk. Ugyanakkor ott a sok különböző szakma, amivel irtó nehéz elhelyezkedni Magyarországon, pl. lakberendező, sylist stb. Ezeket biztos nagyobb átéléssel és kreativitással lehet végezni, mint egy bolti eladói munkát(csak példának írom a munkákat, tehát nem irányadó), de sajna itt nincs rá kereslet. Vannak ismerőseim, akik csak szakmával, esetleg érettségivel stabil munkahelyen dolgoznak, míg tudok kb. 3 embert kapásból a barátaim közül, akik diplomával munkanélküliek vagy olyan melót kaptak csak, amihez az érettségi is elég lenne. Tehát nem a diplomán vagy a szakképzettségen van a hangsúly, hanem azon, hogy mik azok pontosan! Ha olyan szakmát találsz, amire van kereslet, akkor felesleges egy divatszakot elvégezni a fősulin. De fordítva is igaz. Sok sikert, bárhogy is döntesz!
2011. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Olyan fiatal vagy még, javaslom végezz el egy fősulit. Majd meglátod lenéznek, ha nincs diplomád, nekem nincs, többnek van a melóhelyemen, folyton éreztetik.
2011. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A mai világban kb. teljesen mindegy milyen végzettséged van. Legyen ismerősöd jó helyen és akkor lesz állásod is.

Nekem van olyan ismerősöm, akinek 2 jó diplomája van + 3 idegen nyelven beszél mégsem kap munkát, max. mehet utcát söpörni.

2011. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
sok embert nem vesznek fel csak azért mert diplomája van(mivel így a munka adónak többet kéne fizetnie)sok ismerősömet ezzel küldtek el.De én se állok jól pedig 3 éves okj-m van porcelánfestészetből egy 5 éves szakmai érettségim üvegművesként,de sajnos most erre az embereknek nincs pénze:( Viszont én a 3 éves porcelánfestészetet érettségi után kezdtem el tanulni,szóval új szakmát még bármikor fölvehetsz ha az nem volt okj-s,mert sajna a 2.okj már fizetős.Olyat keress amire szükség van manapság,meg persze az is lényeg,hogy szeresd csinálni,bár nekem nem megy jól a festészet,de én ezt szeretem csinálni :) a bölcsészetisek mindegyike pedig panaszkodik nekem szóval azzal kitörölheti a ....:) a tanári állás meg olyan sokat dolgozol kevés pénzért.
2011. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
a nem megy jól a festészet alatt nem azt értem nem csinálom jól,hanem hogy nincs rá sok érdeklődő:P:)de egyébként akárhány éves vagy ilyen szintet is elérhetsz bármilyen szakmával ha szorgalmasan tanulod wwww.csajaghylaura.hu
2011. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
A bölcsész meg a tanár...tanító...uggyan már! ezekkel ők nincs enek jobb helyzetben mint te! Azt hittem már valami komolya szakmákat írsz, mérnök vagy orvos...de ezek....:S Eggyáltalán nem kell rosszul érezned magad...sokkal többre viszed a pénzügyes szakmával mint ők a pedagógiával. Sztem.
2011. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válasszal értek egyet. mire jó egy valamilyen bölcsész, vagy egy tanítói diploma. Nem tud vele dolgozni, fizetés egyenlő a nullával. Erre nem kéne büszkének lenni. Van egy szakmád,ha kevésnek érzed, tanulj másik OKJ-st. többre mész vele.
2011. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!