Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy adjam anyosom tudtara,...

Hogy adjam anyosom tudtara, hogy zavar es maradjon otthon?

Figyelt kérdés

Anyosom 14 evesen esett teherbe a ferjemmel (most a 40-es eveiben jar). Lehet, hogy en vagyok elfogult, de szerintem egy gyerek nem kepes gyereket nevelni.

Minden hajnalban itt van (olyan 2-3 percre lakik, gyalog), felebreszt (addig kopog az ajton vagy az ablakon ameddig fel nem kelek es be nem engedem). Az ujszulott kiszlanyomat is allandoan felebreszti, hogy biztos szuksege van valamire vagy pelust kell cserelni stb. Mar az idegeimre megy, hogy nem hagy minket pihenni/elni.

Nagyon nehezemre esik, hogy az o tanacsait elfogadjam, tudva, hogy a ferjemet nem o nevelte es talan az en kislanyomon probalja bepotolni amit akkor elmulasztott.

Hogy adjam a tudtara, hogy mar felnott no vagyok es nincs szuksegem arra, hogy hajnaltol estig itt uljon es zavarjon hanem egyszeruen maradjon otthon, mert egyedul is eltudom latni az ujszulott kislanyomat, sot, meg konnyebb is lenne ha nem kellenne allandoan ra is figyelnem (termeszetesen mindezt ugy, hogy ne sertsem meg)?


2013. júl. 31. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem lehet úgy, hogy nem lesz sértődés. Legyél határozott és mond meg, hogy a te gyereked, te neveled, nem kell mindig ott lenni és menjen haza. Valószínűleg meg lesz sértődve és majd téged szid a párodnak meg mindenkinek, de hátha veszi az adást!
2013. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy se tudod megértetni vele. Anyád milyen sűrűn megy?

Javasolt esetleg, hogy akkor menjen amikor anyád. Így egyformán látják a babát.

Amúgy az elköltözés lehet esetleg alternatíva

2013. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, meg kell mondani kerek perec.Mi anyosekhoz jottunk lakni novemberben, es volt olyan hogy ejjel atjott a mi szobankba mikor sirt a lanyom.En megmondtam neki hogy menjen ki hagyjon beken minket, vagy ha esetleg tud neki cicit adni akkor adjon.Utána nem jott be.Nap kozben egyszer ketszer beszolt hogy bejonne hogy tudjak aludni a babatol, de nem mer mert kizavarom.Mondtam neki akkor is folosleges mert nem tudok ugy aludni hogy a lanyom utanam ordit.Kuld el mond hogy szeretnel pihenni, nehogy mar meg neked legyen kellemetlen!Rendezd le mihamarabb, pihenned kell neked is es a babanak is!!!
2013. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen és kedvesen nagy mosollyal. Kedves mama, tudom, hogy nagyon szeretne segíteni, de beszéljük meg mikor jön legközelebb és akkor szeretettel várjuk. Közben ha még is máskor akarna jönni, hívjon fel gyorsan telefonon, és megmondom, hogy itthon vagyunk-e. Mert most már aktívan megyünk sétálni a picivel, orvoshoz, és boltba, így nem leszünk mindig itthon, meg ha a pici alszik maga sem tud vele játszani, babusgatni.

Ennyi.

Ha besértödik, akkor hívd fel 3 nap múlva, hogy jöjjön át meglátogatni, ha átmegy mond megint neki, hogy mikor jön legközelebb pl 3 nap múlva....

2013. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az en szuleim mar nem elnek, szoval az nem megoldhato, hogy akkor/annyit jojjon mint edesanyam.

Oh, de jo is lenne, ha csak 3 naponta jonne. Amikor megprobaltam neki szepen nyugodtan elmagyarazni, hogy szeretnenk reggel pihenni akkor egybol azt mondta, hogy nem baj o atjon es majd o foglalkozik a gyerekkel ameddig en alszom. Dehat istenem a gyerek is alszik (hal' Istennek). Akkor mondtam, hogy egyedul is megy az ellatasa es nem kell segitseg, azert vagyok itthon, hogy a picivel foglalkozzak, persze, hogy besertodott, hogy akkor most ki akarom teljesen zarni ot a pici eletebol?! (Masnap mintha mi sem tortent volna megint jott). En azt nem ertem, hogyha itt uti el a napot akkor a ferjevel mikor foglalkozik, mikor foz/takarit? Vagy az megy, hogy o kenytelen nekem segiteni? Talan aposommal kellenne leulni megbeszelni, most, hogy belegondolok. Vele az a gond, hogy nagyon felenk velem szemben, szinte soha nem beszelunk, max havi 1-2 alkalommal akkor is az idojarasrol.

2013. júl. 31. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
NE ENGEDD BE. Állj már a sarkadra kopogjon mond meg neki hogy takarodjon... Abból talán ért...
2013. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb hajnalban zörget egyszerüen nem engeded be!!!

Se villanyt ne kapcsolj semmi.Majd elmegy.Mikor késöbb megy megmondod neki,olyan mélyen aludtál,hogy nem hallottad.Ès kerelk perec mond meg,hogy nem kel minden nap menjen.Nálu k is ez volt.Lesz sértödés,de hidd el gyorsan elmúlik.

Azt is hidd el ez 2x 3x meg fog történni,mire észbe kap....

Àllj a sarkadra,mert a fejedre nö......

2013. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Megfigyeltem, hogy itt a gyakorin minden huszonéves nőnek az anyósa 40-es éveiben jár.

Ide miért csak az iskolázatlan, alja népek írnak? Ennyire nincs munka gyerekek?

2013. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Ide miért csak az iskolázatlan, alja népek írnak? Ennyire nincs munka gyerekek?"

Mivel en irtam ki a kerdest engem mondsz "skolázatlan, alja népek". Nem tudom, hogy ezt honnan veszed vagy miert sertegetsz.

A masodik kerdesed nem tudom eldonteni, hogy nekem vagy anyosomnak szol. Nyilvan en nem dolgozok, ugyanis itthon vagyok a picivel. Anyosom pedig sohasem dolgozott. Aposom azafajta ember aki azt mondta, hogy a nonek otthon a helye es eltartotta anyosom (nyilvan ez neki nagyonis megfelelt es most nincs mit csinaljon a rengeteg szabadidejevel es engem zaklat).

2013. júl. 31. 21:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A hajnali látogatás mit jelent? Mert ezzel azért le lehetne állítani. Nem örülnék én sem, ha valaki 04.15-kor beállítana hozzánk. Durván tudok ilyenkor morogni, biztos többet nem venné a bátorságot, hogy felkeltsen.
2013. aug. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!