Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei elvárnák, hogy...

A párom szülei elvárnák, hogy a fiuk a teljes fizetését hazaadja. Hogy lehetnek ennyire kapzsik?

Figyelt kérdés
Munka miatt sajnos most félig külön élünk, csak hétvégente tud hazajönni, a szüleitől 10 percre van a munkahelye, ezért úgy gondoltuk, hogy addig odaköltözik (a lakás az ő nevén van). A szülei eleinte csak a rezsi rá eső részét kérték, aztán, ezen felül 20000Ft-ot, majd szépen lassan oda jutottunk, hogy már a teljes fizetésének a leadását kérik, szerintük ez így temészetes. Szerintem nagyon nem az. Hogyan tudnánk ezt megbeszélni velük? Nem akajuk hogy rossz viszonyban legyünk, de ez már túl sok a részükről.
2013. aug. 1. 14:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is tegyétek tisztába ki kinél lakik!A párod szülei laknak a párodnál és nem fordítva.Ennek fényében inkább férjednek kéne rendezni a csekkeket olyan formában,hogy a szülei odaadják a rájuk eső részt.Amennyiben főznek rá a szülei néhanap,akkor azt beszámolhatja a rezsibe,de igazából ezt-se tartom reálisnak,mert a párod foghatná és ki is adhatná a lakást pénzért.Nehogy már Ő fizessen azért,mert a saját házában lakik!!!Bocsi a hangnemért,de az államat most szedem föl.
2013. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A szülei miből élnek?

De hát ne adja, - amúgy ebben a bankkártyás világban az hogyan van? Mondja meg a PIN kódját?

2013. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem is értem, hogy kezdődött ez? Odaköltöztek, mert ti nem laktok benne (miért nem? téged máshova köt a munkád? nem tudsz valahol a párodhoz közelebb keresni? egyáltalán hány évesek vagytok?)


Szóval odaköltöztek a párod lakásába, majd mikor ő mondta, h a munkám miatt most egy darabig itthon fogok lakni a SAJÁT LAKÁSOMBAN, akkor ők kezdtek el számolni, h ki mennyit ad? (ha normálisak lennének, persze semmi nem lenne benne, mert majd mindenhol a nő gondja az adminisztráció/háztartás, dehát nem azok, nagyon nem!)


A párod vegye el a csekkeket, számoljon utána ki mennyit kell, h fizessen, Ő! legyen a pénzügyminiszter, végül is a szülők laknak az ő lakásában, nem fordítva. A konyhát pedig szintén kiszámolják, mert azért biztosan eszik abból a hűtőből is (igaz ugyan, h ez a legkevesebb azok után, h az ő lakásában vannak, de hogy ne tudják neki mondani, h az övékét eszi) és a ráeső részt oda kell adni a mamának, ha pedig nem vállalja a főzést, akkor külön kell megoldani.

Mondjuk szerintem ez hosszú távon tarthatatlan, nem tudom, mióta vagytok együtt és mennyire komolyan, de ha komolyan gondoljátok, akkor meg kellene vhogy oldani ezt a lehetetlen szanaszét helyzetet, főleg, ha ilyen családja van a párodnak - így hogyan tennétek félre pl.

Hogy tudott a párod lakást venni, hitelt fizetni ilyen családdal a háta mögött?

Mivel indokolták, h le kellene adnia az egész keresetét(a teljesen önálló, nagykorú fiuknak)? - szerintem világosabban látnánk és okosabbak is lennénk, ha erre fény derülne.......

2013. aug. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó ötletei szerintem nagyon jók.

Arra nem gondoltatok, hogy lakástcserlétek? Nem megoldható, hogy te költözöl a férjeddel a szülők által lakott lakásba, hiszen ez közel van a munkahelyéhez, és a szülők átköltöznek a ti jelenlegi lakásotokba?

2013. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Csak akkor tudják elvenni, ha a párod oda is adja nekik. Nem tudják semmire kényszeríteni, főleg hogy az ő lakása.

Érzelmi zsarolásnak meg ne engedjen.

2013. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!