Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem anyám állandó...

Hogyan kezeljem anyám állandó nyávogását? 5 éve elköltöztem otthonról, de a mai napig elvárná, hogy eltartsam. Felfogja valaha, hogy ez sosem fog megtörténi?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5 évben rengeteget veszekedtünk. Lassan 4 éve nem dolgozik, mert nem akar, dohányzik, és mindezek ellenére elvárja, hogy a fizetésem hazaadjam. Nekem már családom van, és a lakáshitelem miatt nem is tehetném meg, hogy a fizetésemből hazaadjak. A férjem meg is ölne, ha megtudná.


Egyszerűen utálok vele beszélgetni. Minden beszélgetés teljesen leszív. Sosem tud semmi jót mondani, mindig csak az anyagiakra panaszkodik.

Ha megyünk haza, és megkérdezem, mi lesz az ebéd, közli, hogy az amit hozunk. Ha veszünk magunknak valamit, rögtön hisztizik, hogy neki miért nem vittünk pizzát, miért nem vittük étterembe stb. Már nagyon megalázónak találom. Sokszor annyira be akarja bizonyítani, hogy nincs pénzük, hogy a férjemmel magunknak úgy kell ételt vinni, ha enni akarunk valamit.

Emellett cigire, és egyéb dolgokra mindig jut.


Már kezd nagyon elegem lenni belőle. Próbáltam azzal, hogy nem keresem, csak apuval, és a tesóimmal beszélek, de hónapig nem úszhatom meg. Próbáltam neki én is panaszkodni, de csak rákontrázott.


Hogyan tudnám ezeket a helyzeteket kezelni? Már nem bírom idegekkel!!!!


2013. júl. 23. 21:24
1 2
 1/15 Babszííí válasza:
12%
énis alakarom költözni...
2013. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legjobb beszéd az egyenes!

Mondd el neki h nincs arra pénzetek h őt is eltartsátok!

Külön háztartásba éltek...annyira nem jók az itthoni fizuk, h fent lehessen belőlük tartani két háztartást.


De ha ennyire nem bírod akkor ne hívd, csak észreveszi magát

2013. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos kedves második nem használ. Hiába mondom, hogy ketten keresünk, de az én fizetésem egy az egyben elmegy a hitelre, folyton azzal jön, hogy mi ketten vagyunk egy fizetésre, náluk pedig csak egy kereső van, hármukra.
2013. júl. 23. 21:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán dolgozzanak!


Tesód mennyi idős?

2013. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az öccém 24.

Szerintük én vagyok a család fekete báránya, aki lenézi őket, és nem segít nekik.

2013. júl. 23. 21:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"náluk pedig csak egy kereső van, hármukra."


De ha már külön költöztetek, akkor ez mit számít?

Az viszont tuti, hogy a koldusnak se adok, ha látom, hogy cigizik, meg iszik.

2013. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd miért nem dolgozik? Csak nem egyetemista még?
2013. júl. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele.

Ha nagyon akar dolgozni menni akkor elmegy közmunkára, igaz kevés pénz sok kemény munkáért de jobb mint a semmi.

Én is jól élek a párommal mi is elköltöztünk hitelünk nincs, de van házunk ami örökségből lett megvéve és rendbe hoztuk a fontosabb dolgokat.

Én anyámék is sírnak hogy nincs pénzük mert apám nem tud dolgozni anyukám csak éppen hogy eltudja tartani magukat, mivel nagy házban laknak, mondtam nekik hogy adják el, még akkor is kapnak érte 20-25 milliót pedig ér vagy 50 et a nagy telekkel együtt, és jöjjenek ide vegyék meg az itt 10 millió forint körüli házat ami fel van újítva szinte semmit nem kell vele tenni, és még maradna is pénzük, de nem ők nem költöznek. Fenntartják a nagy házat ahol van vagy 4 szoba ami üres, mert a nővéremék elköltöztek az öcsém is egyetemre jár és már ott is ragadt mert ő is albérletben él a haverjaival, plusz dolgozgat is. És anyáméknak a gatyájuk is rámegy a ház fenntartására, mert feleslegesen fűtik télen azt a sok szobát, az megy el nagyon. Az itteni ház amit megvehetnének az árából újabb szigetelve van, és mégis van ott 2 szoba ahol az öcsém meg a nővérem el lehet. külön külön, plusz a nappali anyáméké is simán lehetne, és még a tetőteret is megtudnák csinálni ha úgy alakulna mert csak válaszfalak kellenek és az anyagok nagy része meg is van, de még mindig fele annyi lenne a fenntartása mint a jelenlegi házuk.

Nálunk is ezen megy a cirkusz, nővérem is ad haza de nem sokat tud mert ők sem élnek túl jól. Öcsémnek meg a tanulásra és a kajára kell. A másik nővérem meg már évek óta Írországban él, és ott is marad.

Meg kell mondani hogy nincs miből, már saját életed, életetek van, magatokról meg a gyerekről kell gondoskodnotok.

2013. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A tesóm is olyan, mint anyu. Nem dolgozik, mert nem akar.


Én nagyon szívesen adnék nekik pénzt, de hó végére nekünk is alig marad, és mivel mehetnének dolgozni, és nem akarnak, meg anyu dohányzik is, inkább az a kicsit, mi marad, félrerakjuk későbbre.

2013. júl. 23. 22:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, saját életed éld.
2013. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!