Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a szemét és jogosan haragszik rám a párom?

Figyelt kérdés
A párom kitalálta, hogy a MI pénzünkön csináltassunk egy sírkövet az anyjáéknak. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla mivel a páromon kivűl még van három gyerekük akik le sz*rják a sírjukat pedig nekik több pénzük van. A párom erre azt felelte, hogy akkor én se gondozzam az én szüleim sírját ha nem vagyok képes egy sírkövet csináltatni az ő szüleinek. Milyen jogon mond ő nekem ilyet?
2013. aug. 20. 12:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%

Semmilyen jogon.

Ezt viszont vele kéne megértetned.

Szálljanak be a tesók is, akkor mindjárt másképp hangzik a dolog.

2013. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Egyfelől valóban bunkóságnak hangzik, de itt az a kérdés, hogy mondod. Ha azt mondod, hogy "egy nagy lóf**zt csináltatunk nekik sírkövet", akkor bunkóság. Ha azt mondod, "hogy megértem, hogy szeretnéd, de az anyagi helyzetünk nem engedi meg, hogy egyedül ezt bevállaljuk, ezért kérlek, beszélj a testvéreiddel, hogy ők is szálljanak be", akkor az már elfogadható.
2013. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen jogosan. Ha az ő szüleinek nem akarsz sírkövet csináltatni a közös pénzetekből, a tieidnek meg igen?
2013. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Csináltasson a saját pénzén, nem a kérdezőt nevelte fel anyós, após. Tőle max annyi elvárható hogy néha vigyen ki virágot.

Beszéljen a tesókkal, hogy csinálják meg és kész.

2013. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
felezzétek el a pénzt s a saját részéből olyan sírkövet csinál amilyent csak akar.
2013. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Azt a pénzt másra is tudnánk költeni. Még a temetés költségét is nekünk kell visszafizetni.
2013. aug. 20. 13:00
 7/31 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy a párod pénze is az a közös pénz,már ne is haragudj,úgyhogy szerintem költheti ő is arra,amire akarja,beleértve,hogy megkéri a tesójait,hogy adjanak bele ők is.A szülei megérdemelnék,hogy ennyivel te is megtiszteld őket,akár jóban voltál velük,akár nem.De amúgy igen,ha a te szüleidnek lehet sírköve,akkor az ő szüleinek meg miért nem?Hát én akkor ott úgy dobtalak volna ki,hogy lábad nem érné a földet,akár nő vagy,akár pasi,de azt hiszem,hogy te pasi vagy,hogy ilyen fösvény sóher vagy.Aztán jöhetsz lepontozni,de azzal még itt pont nekünk volt igazunk,akik azt mondják,hogy igenis,hozzájárulhatnál ahhoz a sírhoz a KÖZÖS pénzetekből.
2013. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

igen lehetne másra is költeni. de a közös pénz attól közös hogy közös a döntés is.

vagyis csak egy részéről döntesz te egy másik részéről meg ő dönt.

ha több mint a fele menne erre akkor nincs igaza. ha kevesebb mint a fele akkor azonban jogosan haraszik.

2013. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%
Erdekes egy ember vagy, kerdezo... Marhara mindegy, hogy a tobbi gyerek torodik a sirral, vagy sem. Az a lenyeg, hogy a parod torodni akar vele. Igaza van. Ha az o szulei sirjara nincs penz gondoskodni, akkor a tiedre se legyen.
2013. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

De ilyen nincs, hogy "èn pènzem" meg az "övè". Egy pár, együtt laknak ès elvileg szeretik egymást - egy normális kapcsolatban "mi pènzünk" van.

Közœs kiadások ès döntèsek a màsik tiszteletbem tartásával. Nem billiárdasztalt akar venni ez a szerencsètlen, hanem egy kis sirkövet a halott szüleinek, 70-èrt màr bárhol lehet kapn.


Kèrdezö, neked jól esne, ha most azt mondanà a párod, hogy márpedig nem válthatod ki a szüleid sírját a pènzetekböl? Nekem pofámról lesülne a bör, ha ennyi megèrtèst ès tiszteletet nem tanúsítanèk felè - tudod, egy kapcsolatban tudni kell áldozatot hozni.

2013. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!