Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van-e jövője ennek a kapcsolat...

Van-e jövője ennek a kapcsolatnak így?

Figyelt kérdés

A barátommal nagyon szeretjük egymást,kölcsönösen egymás nagy Ő-i vagyunk. Külön városban élünk, de tervezzük az összeköltözést. Addig pedig csak hétvégente tudunk találkozni, mert mindketten dolgozunk.


A probléma ott van, hogy anyukája nagyon beteg, nem részletezném, több éve húzódik. Most úgy alakult, hogy apukája a családtól távol kapott állást, így sosincs otthon. Ettől anyukája nagyon kivan és nem egyszer fordult elő, hogy emiatt elmaradt a talink, amit én teljesen megértek, mert anyukája most nem számíthat másra (én nem tudok hozzájuk menni egyéb okok miatt).


A gondom az, hogy tervezzük az összeköltözést, de lehet, hogy a szüleitől távol, amit én nem szeretnék, de mellette nagyon szeretnék a párommal lenni.


Én úgy érzem ő is nagyon akar velem lenni, viszont én félek, hogyha ott hagyja anyukáját mi lenne. Ha viszont lemondok a tervünkről a szívére venné ő is és az anyukája is. (Anyukája nagyon kedvel engem és támogatja a kapcsolatunk).


Jelenleg viszont úgy érzem, az egyetlen módja, hogy támogassam őket az az, ha szüneteltetjük a kapcsolatot, hogy ne legyen a páromnak z az érzése, hogy több helyre kell megfelelnie :(


2013. aug. 24. 04:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legrosszabb dolog, amit tehetnél!


Miért nem tudsz te hozzájuk menni? mik az " egyéb okok"?


Minden embernek több felé kell megfelelni:( :otthoni család, szülői család, feleség/férj, munkahely, társadalom.


Nem ti vagytok az egyetlenek, ahol a szülő nagyon rosszul van.

A párod nem felelős az anyjáért, vagyis az anyja lelki békéjéért, azért a férje/ párja a felelős.

Az apuka ne félt otthon hagyni a feleségét?

azt nekik kell megoldaniuk.

Muszáj messzire költöznötök? "Anyósod" milyen jellegű beteg? tehát ápolásra szorul? mentális? fizikai? nem mindegy.

szerintem erre a problémára közös megoldást kell találnotok, "Após-Anyós," párod és te leültök, megbeszélitek....


Ne akard kitalálni hogy a párodnak mi a legjobb, mert általában ez pont az ellenkezője annak, amit valójában akar.

a legrosszabb az lenne, ha szünetet tartanátok, ez azt jelentené, hogy nem állsz mellette, nem támogatod a problémáiban, hanem menekülsz előle.

neki meg igaz, hogy nem kellene " többfele" megfelelnie, de kudarcként élné meg a dolgokat.


de ez csak az én véleményem:)

2013. aug. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jól leírta.

Még annyit hozzátennék hogy másoknak még nagyobb kapcsolati problémáik vannak és sikerül megoldani szünet nélkül. A legnagyobb hülyeség szünetet tartani 1 jó kapcsolatban, még rosszban is.Kell valami megoldást találni.

2013. aug. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Egymás nagy Ő-i vagytok. Ugye ezt te sem gondoltad komolyan...
2013. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Akkor hagynád ott, amikor a legnagyobb szüksége van Rád ???
2013. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nekem kicsit sántít. Már miért kellene szüneteltetnetek a kapcsolatot? Ha ez átmeneti helyzet, akkor egyszerűen most kevesebbet találkoztok és kész. Bár el nem tudom képzelni, mik lehetnek az egyéb okok, amik miatt nem tudsz hozzájuk átmenni, ha az anyukája is kedvel?
2013. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyagiak, az ő szülei nem engedik, stb.

De tényleg, miért nem jó a kevesebb találkozás, miért kéne egyből szüneteltetni?

ha meg erre a válasz, hogy ne kelljen ennyi felé megfelelnie a srácnak, akkor megsúgom, hogy az élet kemény, és ez még lópikula ahhoz képest, amilyen gondok jönnek majd.

2013. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval az a lényeg, hogy a párom nem akarja, hogy menjek, mert anyukája sokat veszekszik vele és olyankor ő is tiszta ideg és fél, hogy engem is megbántana, meg nem akar engem kitenni ennek a hangulatnak elmondása szerint.


A szünetet meg azért gondolom, mert folyamatosan azt érzem rajta, hogy fél, hogy nem tölt velem elég időt, közben anyukája "cseszegeti", hogy őt is elhanyagolja, a barátai szintén és eléggé kikészíti őt ez a helyzet idegileg. Én nem akarom, hogy még miattam is aggódjon, de hiába mondom neki, hogy semmi baj, kezd teljesen kiakadni, hogy elhanyagol és meg fogom utálni. Pedig soha egy rossz szavam nem volt, ha otthon kellett maradnia.


A "muszáj" messzire költözni, pedig munka miatt lenne muszáj.


És igen, ő nekem a nagy Ő, nem azért akarok vele szünetet, hogy más pasikkal hetyegjek, akikkel akkor találkozom, amikor akarok, hanem, hogy kicsit legyen ideje arra koncentrálni, amire most fontos. Amíg együtt vagyunk, hiába mondom, hogy semmi gond ha most nem találkozunk, nagyon a szívére veszi és félek, hogy ez csak ront a helyzetén.

2013. aug. 24. 12:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha szüneteltetsz, valószínűleg úgy fogja érezni, hogy elveszített és igazolni látja majd a félelmét, hogy nem foglalkozott veled eleget. Szerintem ez a lehető legrosszabb megoldás. Meg lehet beszélni, hogy megérted, hogy most a családi dolgokra kell koncentrálnia, ezért nem bánod, ha nem tud egy darabig veled találkozni, de ez a szüneteltetés durva.
2013. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bár lehet, ha azt nem érti meg, hogyha mondom, hogy nem baj, hogy nem tud jönni, akkor azt sem értené meg, hogy miért akarok szünetet :(
2013. aug. 24. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek a KÖZELBEN LAKÁST KÖZELBEN AZ ANYUKÁJÁHOZ ! :)
2013. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!