Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez nem túl sok a leendő anyóstól?

Ez nem túl sok a leendő anyóstól?

Figyelt kérdés
Szeret engem és igyekszik is kedves lenni de nekem már sok. Majdnem minden nap felhív ami nekem már kicsit sok. Most is hívott 10perce most vettem észre. Hogyan lehet finoman leállítani? Saját anyukámmal nem beszélek minden nap ha nem vagyunk együtt. 29/n
2013. aug. 24. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdést akartam kiírni én is, a páromhoz költöztem, itt élnek a szülei is, az enyémek 150 km-re így sajnos ritkán látogatok.

Anyósom pedig meg is mondja, hogy mostmár az ő kislánya vagyok, látogat, felhív, el akar vinni erre arra, ruhát vesz, fodrászhoz visz, befonja a hajam...

Ami eddig aranyos, csak emellett elvárásai is vannak, ki akarja kötni mit főzhetek a fiának, szerinte a házimunka a nő dolga (ő el is végzi náluk, csak ő nem dolgozik), munka után menjek haza, munkában is látogat, nem tudom mennyire ellenőrzés és mennyire látogatás, amikor hozzánk jön akkor is figyeli a kint hagyott ruhát és utána a páromnak panaszkodik a rendetlenségre.


Szerintem ha csak kedves akar lenni az nem baj, inkább legyen az, mint egy hárpia.

Telefonálni még anyummal se szeretek sokat mert nincs semmi mesélni való, ti miről beszéltek? Ha unalmas dolgokkal traktálod, csak nem fog annyit hívni.

2013. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj más is átélte ezt? El sem hiszem! Én is kinlódtam, aztán a következőt csináltam! 1.ha munkahelyen voltam, felvettem és megkérdeztem, mennyire fontos, mert ügyféllel vagyok, de mondja csak majd az ügyfél vár! Rövidre fogta, lényege nem volt a hívásának! 2. Fe

Vette a titkárnőm 3. Otthon:nem hallottam a porszívótol, egész nap futok, hogy végezzek mert még dolgoznom is kell, kaja a ho

Dba szóval futok, de mondjad csak! Egy idő után leszokott rólam!

2013. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De sajnos fog. Megosztja velem minden aggályát és úgy érzem megfulladok az ő problémáitól is. Nem akarom tudni de már tudom és nem tudom mit tegyek. Úgy érzem szívem szerint nem is akarok beszélni vele soha többé. Párom telefonon még nem beszélt a szüleimmel, kivéve persze mikor hívott és valamelyik szülőm vette fel. Kedves válaszoló teljesen átérzem a problémád :D
2013. aug. 24. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó trükkök, amiket az előző válaszoló írt: mondd gyorsan, mert sietnem kell stb. Vagy: ne haragudj, de most nem tudunk beszélgetni, vannak nálam, majd visszahívlak.

aztán jó sokáig nem hívod vissza.

Egy idő múlva leszokik rólad. Kérd meg, hogy a munkahelyeden ne keressen, mert nem nézik jó szemmel, szóltak miatta. Keress magadnak másik fodrászt, kozmetikust. Ha szól, hogy fodrászhoz akar vinni, akkor mondd meg, neked van már másik, aki régi jó ismerősöd, és már megbeszélted vele. Sok-sok ilyen helyzetet át kell élned, míg végre észreveszi magát.

2013. aug. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Én pont azt jegyeztem meg a páromnak a minap, hogy engem sosem hív az édesanyja. Egy éve költöztünk össze, eddig max 2 x hívott, akkor is rövidre fogta és csak a lényeget kérdezte.


A mindennap már engem is idegesítene.

2013. aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a munkahelyi látogatást azzal tudod leállítani, hogy hivatkozol a szabályokra, a főnök rosszallására, az elfoglaltságokra. azt meg ugye ő sem akarhatja, h kirúgjanak miatta.

ha hív, akkor pedig hivatkozz a házimunkára, sürgős dologra, ilyesmi.

esetleg előzd meg a dolgot: hívd fel te, kérdezd meg, h van-e valami fontos mondanivalója, és a beszélgetés végén közöld, h azért hívtad épp akkor, mert utána fontos dolgod van, sajnos nem marad időd később beszélni vele.


egy ilyen anyóstól én is a falon lennék kínomban. szerencsére engem csak sátoros ünnepek alkalmával hív, és max akkor találkozunk, ha elmegyünk vhova együtt kirándulni, de ott még talán jól is esik egy kicsit beszélgetni vele.

ellenben a kicsi fiát naponta 5x felhívja, ébresztőszolgálatként működik, és gondolom napközben sem állja meg, h ne érdeklődjön a hogyléte felől.

2013. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!