Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Első találkozás. Túlzás...

Első találkozás. Túlzás "ajándékot" vinni? Szokás ez?

Figyelt kérdés

A hétvégén mutat be a párom a szüleinek. Arra gondoltam,hogy az anyukájának és a hugának viszek egy-egy doboz desszertet vagy esetleg kisebb csokor virágot,de tényleg olyan szolidabbat, az apukájának meg egy üveg bort,amit a vacsorához elfogyaszthatunk. Vagy süssek süteményt? Nem néznek majd "puncsosnak"?

Köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 27. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kedves gesztus, illik is egyébként.


Ha nem akarsz 3 féle dolgot venni/vinni, akkor csak süss egy tálca süteményt, azzal te magad bajlódsz, igazán szívből jön :)


Ha emiatt nyomulósnak néznek, akkor olyanok is, rá se ránts. Normális ember számára ez egy szívmelengető, kedves megnyilvánulás!

2013. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha legelső találkozáskor mindenkinek külön külön veszel valamit, az kissé túlzás, puncsolásnak tűnhet. Ha úgy mész át, hogy ott közösen ebédeltek, vacsoráztok majd, jó ötlet vinni egy üveg bort, vagy egy tálca sütit, de ennél többet hülyeség szerintem.
2013. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha csak felmennél a barátodhoz, akkor nem kellene, de mivel most bemutatásról lesz szó, akkor illendő.

A bor az rendben,bármikor felbontható, ha a papa antialkoholista lenne.

Én nem sütnék, mert nem ismered az ízlésüket, bár erről kifaggathatod előzetesen a párod. Esetleg kellemetlen, hogy kötelező dicsérni, ha nem nyeri el a tetszésüket, akkor is. Nekem is az jönne le, hogy jelezni akarod a háziasságod.Jó lesz az akkor is, ha ők mennek hozzátok:)

Vannak különlegesebb bonbonok, csokiba mártott gyümölcsök.Ezekkel nem lehet melléfogni. Virágot nő a nőnek első alkalomra - tehát nem szülinap, stb. -nem feltétlenül kell, hogy adjon. De a párod biztos elmondja, hogy mi náluk a szokás.

2013. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ott töltjük az egész hétvégét,szóval komolyabb lesz az "ügy". :)
2013. aug. 27. 15:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlzás, illik vinni első alkalommal valamit, a csoki és a bor pont megfelelő lenne!
2013. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe,hogy a huga 5 évvel idősebb nálam,talán kicsit idétlen lenne virágot adni neki.
2013. aug. 27. 15:23
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha lány vagy akkor semmiképp ne vigyél virágot.


Én a helyedbe egy tálca csoki fondue vegyes gyümölcsöt (banán, szőlő, alma, körte, szeder, stb...) vinnék, az mindig mindent visz, mert:


- Aki szereti a csokit szeretni fogja

- Aki szereti a gyümölcsöt szeretni fogja

- Aki fogyózik az sem sértődik meg, mert hát "gyümölcs" :)


Őszintén, én a bort is hanyagolnám. Egyrészt, mert ki tudja a papa mit szeret.. Édeset, félédeset, szárazat, vöröset, fehéret, rozét... Aztán ilyen 1200 ft-os Tescos asztali bort vinni tök ciki, a 6 puttyonos tojai meg azért nem túl olcsó... És még azzal is mellé lehet lőni elég könnyen. Ha a papa borszakértő, akkor azért, ha meg "kannásbort iszik sörrel" akkor meg flancolósnak néz egy jó borral.

2013. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csoki plusz bor mindig megfelelő. Én azért arra figyelnék, ha már bort viszek, hogy mi az apja ízlése, de ezt a barátod biztosan tudja, plusz nem illik ajándékba 800 Ft-os bort vinni. Én ha ajándékba veszek bort a 2000-3000-es kategóriát lövöm be. Csokinak meg egy ferrero válogatás tálcásat vinnék, mert abban van konyakmeggy, raffaello, ferrero roche, nincs olyan ember, aki valamelyiket ne szeretné :)
2013. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
szerintem orulni fognak neki. en tuti orulnek :)
2013. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én vinnék a mamának valami szolid virágot, a papának egy üveg bort, a tesónak csokit.


Sütit inkább nem, mert olyan nem is tudom, nyomulós talán. Nem kell rögtön konyhatündérkedni, ráérsz vele, ha már jobban ismeritek egymást.

2013. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!