Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyosom jehova tanúja, én...

Anyosom jehova tanúja, én most babát várok. Akkor a babám soha nem fog tole ajándékot kapni, sem szulinapra, sem karácsonyra? Hogyan magyarázzam majd meg neki, hogy az egyik mamátol miért kap a másiktol meg miért nem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 14:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Talán már az elejétől arra neveled a gyereked, hogy nem az ajándék a fontos...
2013. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Fog ajándékot kapni csak más napokon.A szeretet nem ünnepek kérdése.
2013. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Suttyomban lehet adni fog valamit, megesett már jehovás rokonnal. De ha nagyon régóta és mélyen vallásos (szektás), akkor sajnos nem fog adni szerintem legyél őszinte a gyerekkel. Mondd majd meg neki, ha már felfogja a dolgokat, hogy a mama sajnos nem tud adni, de ugyanúgy szereti, mint a mások mama.

A másik megoldás, hogy veszel valami kis mütyürt, és azt mondod a mama küldte (csak beszéld meg a mamával, hogy ezt fogod tenni, ne akadjon ki.

2013. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

de sajnalom szegeny gyereket ha az anyukaja mar most anyagias es az unnepekben csak az ajandek a lenyeg

Nem vagyok jehovas de nalunk sem az ajandek a lenyeg

2013. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
nem vagyok anyagias egyáltalán. viszont voltam kisgyerek, vágytam játékokra mint más gyerekek is, és sokszor volt, hogy a hon ahitott ajándékokat nem a szuleimtol, hanem a mamátol kaptam meg. es nagyon rosszul esett, ha valaki elfelejtette a szulinapom
2013. aug. 31. 14:45
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

a gyerek kicsi, de nem hülye.

Ha ezt szokja meg, nem lesz neki furcsa.

2013. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem lehet elmondani hogy a nagymama máskor fog adni. vagy hogyan ez a jehováknál hülyeséget mondtam s ők sohase adnak?
2013. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek semmit megunnepelni, se ajándékozni. anyosomék még a házassági évfordulot sem tartják, meg sem említik pedig ezéven van nekik aposommal a 30-ik.
2013. aug. 31. 16:08
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
szerintem eljön az ideje hogy a gyerek megkérdezi hogy miért nem kap tőleük sose ajándékot. s el lehet mondani hogy ők nem szeretnek ajándékot se adni se kapni. addigra biztos lesznek olyan dolgok amiket a gyermeked nem szeret. el lehet neki mondani hogy sem csak a tojáslevest lehet nem szeretni (saját példám) hanem van aki azt nem szereti hogy ha ajándékot kap vagy nem kap. s el kell fogadni hogy valaki olyasmit nem szeret amit mi magunk szeretünk és nem számít hogy mennyire furcsa ez.
2013. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2013. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!