Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom követeli a szocpolt,...

A lányom követeli a szocpolt, amit pár éve kaptunk a házra a gyerekek után, mikor megvettük. Hogy magyarázzam el neki, hogy az neki nem jár?

Figyelt kérdés

Egy rokon telebeszélte a fejét ezzel és most azt akarja, hogy fizessük ki neki a szocpolt, amit utána vettünk fel, mert az neki jár. Már idegileg teljesen padlón vagyok, mert nem érti meg, hogy ez nem kézbe kapott összeg volt, hanem levonták a ház árából. Eleve teljesen ellenünk fordult az utóbbi pár évben, itthon van, nem csinál semmit, munkát nem vállal, én már kész vagyok. Ha nem lenne rajta kívül gyerekem, akkor rég kinyirtam volna magam, annyit bánt, de a testvéreivel semmi probléma, csak vele.

Kirakni nem tudom, mert nem megy, csak a szocpollal a kezében. Nem tudom mit tegyek, lassan húsz éves.


2013. aug. 3. 21:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Mármint anno ti felvettètek a szocpolt ugy hogy ő még gyerek volt igy járt utána is? És ő mist szeretné azt az összeget magának? Nem normális a lányod ugye tudod..?
2013. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
Keresnék a neten egy megfogalmazást (a szocpolról), amit megmutatnék neki, hogy olvassa el. Ha Neked nem hisz, higgyen a szemének.
2013. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%
Talán mondjad, hogy rég lelakta már. Számold ki, hogy ennyi meg ennyibe volt a lakhatása, ennyibe a kajája, ennyibe a taníttatása, gyógyíttatása. A különbözetet add oda neki.
2013. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
A lányodnak a keze-lába-szája jár. Ballagjon el munkát vállalni.
2013. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
4es ötletét tovább gondolva, a kezébe nyomnék 1500 forintot hogy ennyi maradt a szocpolból, mert ugye elkellett tartanotok. Megmondanám hogy nincs ingyé' a víz, áram, gáz, stb. De ügyesen ossza ám be a fent maradt összeget.. :D
2013. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
36%
Mi az hogy nem tudod kirakni? Cuccàt ajtó elè, zàrcsere, ès ennyi. Drasztikus ès nehezen meglèphető döntès. Èn a helyedben kipróbàlnàm hogy nem adok neki enni, nem làtnàm el pènzzel, semmivel. Mondd meg neki, hogy az èvek alatt ennyire telt a szocpolból, nincs tovàbb. Te nem tartod dl a pènzedből, menjen vàllaljon munkàt. Legyèl vele kemény, mert mèg a vègèn ő fog neked dirigàlni. Ha nem tettszik, lehet menni. De annak a rokonnak is kimosnàm a szàjàt az biztos!
2013. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

Hát mutasd meg neki a törvényt.:)

Neki is jár majd, ha a "gyerekére" veszi fel.


Tulajdonképpen megkapta már: Abban a házban lakik, amit abból építettetek/vettetek. Erre adták, hogy ő lakhasson valahol. Hát lakott is, azóta egész életében. Így megkapta.


Ha nem hiszi, menjen el a hivatalba, ha úgy sem, akkor ügyvédhez.

2013. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Sajnos a neten sehol sincs ez leírva, hiába tudom én mi az igazság. Ő abba kapaszkodik, hogy ha ő nincs, akkor kevesebbet kaptunk volna. Az a rokon pénzeli most, aki adja neki a jó tippeket és állandóan a jogaival jön, de a béke kedvéért inkább hallgatok, de apja már nagyon dühös rá és félek ebből nagy baj lesz. :(
2013. aug. 3. 22:36
 9/37 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy nincs leírva! Minden jogszabály fenn van a neten!

De ingyenes szakértői rovatban is megkérdezheti!

Google: szocpol jogosultság feltételei

vagy szocpol igénylése, vagy bármi, és máris ott van leírva!

2013. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Például itt van:

[link]


Kb. fél percig kellett keresni...

2013. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!