Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ma van az anyós 60. szülinapi...

Ma van az anyós 60. szülinapi bulija. Ti ezek után elmennétek?

Figyelt kérdés

A probléma nyáron kezdődött. ez volt a 3. nyaralás ahova magunkkal vittük. (2x Olaszországba 2009,2010, és idén nyáron Balatonra)

A férjem ragaszkodott hozzá, hogy elvigyük, mivel 3 gyerek van 2, 6 és 15 éves( rá már nem kell vigyázni) és vigyáz rájuk ha ketten elmennénk valahova, de én nem szerettem volna, hogy magunkkal vigyük az anyóst is. A kapcsolatunk egyébként eddig jó volt, de nyaralás alatt kimutatta a foga fehérjét. Rosszul vagyok a hajón, de anyóspajtás minden áron hajózni akart, és mondtam, hogy menjenek én a legkisebb gyerekkel sétálok addig. Erre az volt a válasza: "hogy néz ki, hogy a banda egyik fele erre a másik arra", végül mondtam, hogy "jó akkor menjünk hajózni". Aztán egyik este bementünk a sétálóutcába ahol nekem állt, (én egy rossz szót nem szóltam neki, mindig kedves voltam hozzá) "nekem semmi nem jó, csak a pénzt lesem, nem tudom, hogy mi az a munka, nem kell Ausztriába dolgozni ezeknek, menj el Magyarországra dolgozni... stb." Hozzáteszem nem élünk nagylábon. A férjem egy szóval sem védett meg, inkább még az anyjának adott igazat, még a mai napig is. Anyóssal azóta nem beszéltem, augusztusban bucsura elehivta a férjem, és pofátlanul el is jött, de hozzám egy szót nem szólt, én sem a köszönésen kívül. Férjem szeretné ha menjek én is a szülinapjára, ti ezek után elmennétek?

Válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. szept. 14. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Férjed anyucipicifia. Gratula!
2013. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Én a párom első ilyen megnyilvánulásánál kirúgtam volna a francba. Láttam anyukám, apukám és a kedves nagyanyám esetét, én ezt nem tűrtem volna el.

És ebben az esetben határozottan beszélnék a férjeddel, és nem mennék el. Sőt még az is lehet, hogy küldenék egy kedves üzenetet, amiben kulturáltan, de nyomatékosan leírnám, hogy ilyen viselkedéssel ne várjon tőlem semmi kedvességet.

2013. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ebben a férjed sárosabb, mint az anyósod. Anyós neked eshet, hogyha a párod kiállna melletted, akkor ő is tudná hol a helye.

Arról nem is beszélve, hogy miért kell ráderőltetni olyat, amit nem szeretnél. Mi is a párom családjával voltunk nyaralni, de nem voltunk összekötve, ha valaki valamilyen programot nem akart, akkor addig ő csinált mást és ennyi.

Szerintem sokkal gázabb az, hogy a párod ennyire semmibe veszi ezt a vitát köztetek. Az ő dolga lenne megbékíteni is titeket... Leülnék vele beszélgetni. Ha hajlandó kiállni mellettem és hajlandó leülni megbeszélni ezt az anyjával, akkor elmennék. Ha nem, akkor nem. Annak nincs értelme, hogy bájcsevegj ott erőltetett vigyorral, amikor abszolút nincs hangulatod hozzá.

2013. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha a férjem szeretné, elmennék. Ilyen, hát ilyen, nem kell sokat lelkizni rajta, van elég gondod a gyerekekkel. A saját kis családod (apa,anya,gyerekek) békéjét őrizd, minden más mellékes!! Tegyél rá nagy ívben a megjegyzésekre. PAX!
2013. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
A családi béke ott bukott, hogy apuka nem állt ki a felesége mellett, hanem anyuci szoknyáján ül!
2013. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Menne a franc. A férjed is szép kis ember lehet...
2013. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Hasonló volt az én férjem is! Soha nem változott meg! Ha nem jött anyósom, a férjem elkönyvelte, biztos megbántottam, pedig sokszor csak az volt az ok, hogy tele voltam házi munkával, nem akart zavarni. Sajnos én nem tudtam megjátszani magam, de ha te megtudod, én elmennék, jól érezném magam, nem adnék okot a haragra, ha a férjeddel amúgy jól kijöttök. Ha otthon maradsz, enni fog a fene, hogy most te vagy a téma, mi lesz utána... Nővérem ezt csinálta mikor rászállt a férje családja, és bejött neki.)
2013. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Én megpróbálnám helyrehozni a dolgot. Nem értem ezt eddig miért nem tettétek meg. Elég lett volna egy beszélgetés is.

Elmennék, igen.

2013. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mikor eljött augusztusban, lehetőség lett volna megbeszélni, de semmi nem hajlandóságot nem mutatott rá, én meg nem fogok megalázkodni előtte, amikor egy szóval nem bántottam. A férjem szerint: még neki kéne bocsánatot kérnie tőlem ??????
2013. szept. 14. 11:42
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Olyan rövid az élet, minek ilyen hülyeségeket problémázni??? Menj el, légy kedves. Ha o megy hozzátok, légy kedves. Magadban dulhatsz fulhatsz, o ne lássa.
2013. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!