Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ma van az anyós 60. szülinapi...

Ma van az anyós 60. szülinapi bulija. Ti ezek után elmennétek?

Figyelt kérdés

A probléma nyáron kezdődött. ez volt a 3. nyaralás ahova magunkkal vittük. (2x Olaszországba 2009,2010, és idén nyáron Balatonra)

A férjem ragaszkodott hozzá, hogy elvigyük, mivel 3 gyerek van 2, 6 és 15 éves( rá már nem kell vigyázni) és vigyáz rájuk ha ketten elmennénk valahova, de én nem szerettem volna, hogy magunkkal vigyük az anyóst is. A kapcsolatunk egyébként eddig jó volt, de nyaralás alatt kimutatta a foga fehérjét. Rosszul vagyok a hajón, de anyóspajtás minden áron hajózni akart, és mondtam, hogy menjenek én a legkisebb gyerekkel sétálok addig. Erre az volt a válasza: "hogy néz ki, hogy a banda egyik fele erre a másik arra", végül mondtam, hogy "jó akkor menjünk hajózni". Aztán egyik este bementünk a sétálóutcába ahol nekem állt, (én egy rossz szót nem szóltam neki, mindig kedves voltam hozzá) "nekem semmi nem jó, csak a pénzt lesem, nem tudom, hogy mi az a munka, nem kell Ausztriába dolgozni ezeknek, menj el Magyarországra dolgozni... stb." Hozzáteszem nem élünk nagylábon. A férjem egy szóval sem védett meg, inkább még az anyjának adott igazat, még a mai napig is. Anyóssal azóta nem beszéltem, augusztusban bucsura elehivta a férjem, és pofátlanul el is jött, de hozzám egy szót nem szólt, én sem a köszönésen kívül. Férjem szeretné ha menjek én is a szülinapjára, ti ezek után elmennétek?

Válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. szept. 14. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Ezek szerint a férjed is úgy gondolja, hogy csak a pénzt lesed, a munka büdös, hogy miért ez a véleménye, azt nem tudom.

Értesd meg a férjeddel, hogy nem így van, anyóst meg szard le. Nem rokonod ő neked vagy barátnőd, hogy jópofizni kelljen vele. Ha akarod, megmondhatod neki, hogy mi az oka a távolmaradásodnak, de többet nem kell vele közölni, pl. hogy boldog születésnapot, meg ilyenek, nem vagytok puszipajtások, hogy ilyenekkel bókolj neki.

2013. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bakur12 ***** válasza:
64%

Ha nem szeretnel menni ne menjel. Nem kell politikai helyzetet csinalni, mert attol csak a helyzet bonyolodik, rosszabbodik. Megmondanam, hogy nem szeretnek menni. Ha a ferjed erdekelne, miert akkor megkerdezne es megbeszelnetek.

Ha nem mennel el anyos is rajonne, hogy nincs epp minden rendbe s igy talan legkozelebb probalna ovatosabb lenni veled es nem sertegetne. Kikell mutatni neki, hogy nem tetszik amiket mondott, hogy tobbet ne ismetelje meg.

Harom gyerekkel nem tanacsos a osszeveszni a ferjel az anyos miatt. Megkell probalni megoldani a dolgokat, de tisztan, nem buftiskodassal.

2013. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

10-nek igaza van- de magadban se törődj vele, tegyél rá. És azokra is, akik a férjedet ócsárolják- neki,aki két tűz van, nem is kéne beleszólni, csak megégne (mindenki).


Egy háromgyerekes család életét nem határozhatják meg ilyen kívülről jött ökörségek.

2013. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
El hát :D én is azt csinálnám mint ő amikor búcsúkor nálatok volt. Eszel iszol ő meg azt csinál amit akar ne is nézz rá.
2013. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
En direkt is elmennék, hogy véletlenül se érezze jól magát az anyósod, hogy a férjed egyedül ment.
2013. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
Már miért mennél el oda, ahol nem látnak szívesen? Maradj otthon. Ha lesz egy esetleges számonkérés, akkor meg majd elmondhatod a magadét.
2013. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Ezek nem óriási nagy problémák, amiken ne lehetne túllépni. Valamelyik fél engedjen, ha ő nem akar, akkor legyél te a bölcsebb. Ne foglalkozz az ilyen apró kis játékaival (ha egyáltalán tényleg vannak és nem csak beképzelt vagy félreértelmezett dolog). Menj el nyugodtan a szülinapi bulira, legyél vidám és boldog, élvezzétek a férjeddel és a gyerekekkel az együtt töltött időt, anyós problémáit meg nem kell felvenni, aztán ennyi.
2013. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem meg ne menjen, ragaszkodjon a saját személyiségéhez, ne vegyen fel egy másik viselkedést.

Ha olyasmi típus lenne, aki az ilyen "pitiáner" dolgokon könnyen túllép, nem is kérdezne ilyet, elmenne, és az aljas kis húzások ellenére jól érezné magát.


De ő nem ilyen, zavarja a rosszindulat, amit meg is értek.

Én márpedig ilyen emberrel nem tartanék semmiféle kapcsolatot, akár barát, akár rokon. Nem hiányozna ez a lelkivilágomnak.

Szóval kérdező, ha te is inkább érzékenyebb típus vagy, akkor ne hagyd, hogy felzaklasson, szüntess meg vele minden kapcsolatot, és ne menj el ünnepelni egy ilyen szenny embert.

2013. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

Lényeg, hogy adja saját magát, ne akarjon másnak látszani.

Ha neki úgy jobb, hogy nem megy el, akkor tegyen így, ne utánozzon valaki mást, aki ezt meg azt tenné a helyében.

Csak akkor menjen el, ha őszintén úgy érzi, hogy nem zavarja majd, amik korábban történtek.

2013. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Legközelebb egy árvához menj feleségül...
2013. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!