Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg normális az, hogy egy...

Tényleg normális az, hogy egy 20 éves lány az "anyós" nyakára költözik, aztán háborog, ha pénzt kérnek az ottlakásért?

Figyelt kérdés

Nemrègiben volt a kèrdès, sajnos most nem tudom linkelni, de szerintem a többsèg megtalálja fèl perc alatt :)


Teljesen megdöbbentem, ahogy a kèrdezö elmesèlte, hogy a kèthónapos kapcsolatát tulajdonkèppen 0-24-ben a párjáèknál töltötte, mert a srác lusta volt elmenni hozzâjuk. Ennèl màr csak az volt durvább, hogy mikor anyósjelölt egy kis anyagi hozzájárulást is elfogadott, mindenli kialadt, mert milyen pofátlan dolog már szegèny kislánytól pènzt elfogadni.



Jóformán èn voltam az egyetlen, aki azt mondta, nehogy már normális legyen, hogy a kèrdezö már az elsö napkban megtelepszik náluk ès hetekig ott lakik. Mert ez is pofátlanság, ès akárhogy faragjuk az árakat, akkor is használ vizet, áramot, ráadásyl alkalmazkodni is kell hozzá. Lehet, hogy a családnak ez igenis kiadás, hiszen nem 1-2 èjszakáról van szó.


Erre megkaotam, hogy a kèrdezö nem akart odatelepedni ( akkir mièrt tette??), ès hogy èn biztos nem voltam mèg szerelmes, azèrt nem èrtem. Pedig az vagyok, hozzábk egyenesen mem jöhet a pàrom, mègis erõt veszek magamon ès megküzdök a dologgal, nem költözök be hozzájuk hetekre.


2013. szept. 5. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

nehogy már normális legyen, hogy a kèrdezö már az elsö napkban megtelepszik náluk ès hetekig ott lakik.



nem ő akart befurakodni... ebben igazuk van a többieknek- viszont az hogy magától nem jut eszébe hogy adni is kéne valamit cserébe az már pofátlanság...


sokszor megyek ismerősőmékhez, ellégé szegényesen, élnek, mindig viszek valamit, persze ugy hogy ne legyen sértődés... (pl azért hoztam mert szeretném ha a néni Xyz kaját csinálna nekem, és nem tudtam hogy van e itthon hozzá való) plusz elszoktam menni helyette boltba, segítek a főzésben (krumpli pucolás) stb... sőt... volt anyós jelöltemnél én főztem, mert baszott rá, a gyereke meg éhezett, csak aztán nem tetszett neki, hogy a gyerek mindig engem "dicsér" és inkább elkezdett főzni... (persze a boltba még mindig mi mentünk párommal, mert nehogymár azt is neki kelljen...)

2013. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
szerintem félreértettétek. Ha jól emlékszem, az volt, hogy odaadta 1 hónapra a 15 rugót, utána 3 hét múlva megint kérte anyóspajtás, holott, alig fogyaszt, az élettárstól! pedig egész hónapra 40.000-t fogad el úgy, hogy a lányzótól most kéri a következő 15-öt. szerintem ez a nem mindegy. De mindezt úgy, hogy néha nincs is otthon kaja, a lány rendelt pizzát. Jó, a másik oldalt nem ismerjük, de amit olvastam, abból ez jött le. Nem az volt a baj, hogy fizetni kell, hanem az, hogy aránytalanul sokat, és szerintem is sokat.
2013. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, végigolvastad-e az egészet, én igen...


Itt a link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..


Ott is hozzászóltam a válaszaidra, bemásolom, kicsit kiegészítve, hogy mindenkinek teljesebb legyen a kép...:


A leányzó egyszer már leperkált 15 ezret (ő ajánlotta fel, hogy beszáll, ha már ott van)... és 3 hét után kérték a következő 15-öt (egy hónapot volt ott, amikor szinte mindig)


Nincs fűtésszezon, nálunk a 3 fős családra a víz havi 6, a villany 12 ezer... ez 18 ezer, ha arányosan számoljak, az fejenként 6 ezer... azt írja, nem sokat evett, sőt, többször ők vettek kaját... és nem a lány telepedett a nyakukra, hanem a fiú kérte, mert neki nem jó, ha ő megy a lányhoz, mert nincsenek ott a tanuláshoz szükséges eszközei.


Tehát nem hiszem, hogy egy hónapra 30 ezret el kellene kérni (mindezt úgy, hogy se a fia nem száll be semmivel, és az élettársa is havi 40-nel)... ha meg mégis, akkor ezt az elején tisztázni kellett volna... és amikor kibukott a dolog, akkor se szólt bele a fiú semmit, hanem közölte a lánnyal, hogy ezt az anyjával beszélje meg, mert ő vezeti a háztartást...


És ez mind független attól, hogy nekem anyaként nem lenne pofám egy ilyen nyári ottlétért pénzt kérni, max elvárnám, hogy a fiatalok mosogassanak el maguk után, illetve néha meglephetnek azzal, hogy bevásárolnak egy ebédhez, esetleg össze is dobják, de ez a max...


Persze más lenne, ha folyamatosan ott élne, de akkor is tisztáznám előre a szabályokat!

2013. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem akart befurakodni - mègis megtette. Szerintem ez pofàtlanság. Nem hiszem, hogy tùl sokan örülnènek, ha a gyerekük párja 0-24-ben ott van, mert szèp a szerelem, de azèrt határok is vannak.


Ráadásul a hozzászólók már az elsö 15-ezresen is kiakadtak, ez meg eszükbe sem jutott.

2013. szept. 5. 17:02
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

De te se gondolhatod komolyan, hogy alig 1 hónap alatt elkérni a lánytól 30.000ret az nem sok?

Én megértem őket...szerelmesek, főleg az eleje az amikor sülve főve együtt akarnak lenni, és ha a fiú ahogy a lány le is írta, egyáltalán nem hajlandó a lányhoz menni akkor egyértelmű , hogy a lány megy hozzá. Ha meg nem megy, még a fiú van megsértődve, és kifejezetten ő kéri, hogy menjen a lány. Meg eleve normál esetben a szülő nem kér pénzt a fia barátnőjétől, még 1 hónap után se, esetleg megkéri őket, hogy főzzenek magukra, takarítsanak..

De eleve a lány ajánlotta fel a pénzt, és az anyuka mondta, hogy akkor legyen 15.000. Szerintem ez bőven sok. Nem is ismerik a lányt. Mondhatta volna azt is az anyuka, hogy adjon havi 5.000-ret illetve segítsenek be a háztartásban stb. De nem 3 héten belül el kérni 15.000ret. Főleg , hogy anyuci pici fia sem dolgozik, semmit sem ad a háztartásba, és ahogy a lány szólt a fiúnak, hogy most nem tud fizetni még ő volt megsértődve. Ez nem normális.

2013. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Még jó, hogy belinkelték a kérdést, mert úgy jóval árnyaltabb. Szerintem totál nincs igazad, és az anyósnak sem.

Fizetett is a lány, anyóska azt hitte ő a fejős tehén és lehúzhatja pár hetente kis lóvéval.

A lány helyében biztos nem mentem volna oda többet, és szülőként sem fogadnám el a gyerek barátnőjétől.


Azért azt is megnézném, hogy tételesen mennyivel nőtt a rezsijük a kislánytól. Mert az áram nem változott, nyilván előtte is ugyanannyit égette a villanyt a fia. Akár még kevesebb is lehet, mert csajszija van, tuti nem tévézik, netezik annyit mit előtte. Fűtésben sem oszt-szoroz a lány jelenléte. Marad a víz, na annak biztos nincs 3 hetente 15 ezer a különbsége. Kaját írta is, hogy odarendel pizzát, amit ő fizet.

Felajánlott bevásárlást, főzést. Az nem jó csak a pénz kell. Aki ilyen, az nem normális, és az se, aki szerint ez normális. Szarrágás semmi több. A kislányt sajnálom, hogy egy ilyen fiúval és családjával hozta össze a sors :(

2013. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Ja, és nem költözött oda, csak sok időt van ott. Érthetetlen számomra, hogy valaki szerint ez normális. Anyukát ha zavarja a lány jelenléte, beszéljen a fiával, hogy lassítson a tempón, menjenek a lányhoz is, menjenek a Mergitszigetre, tudom is én.

De ez, ilyen formában... Hát elég ciki, nem is tudok rá jó szót. Most nem azért, nem is tudom, hogy hány évesek, de gondolom max huszon. Ennyi idős srácnál még a haverok is állandóan ott lóghatnak, tőlük is kért pénzt vajon? Dilis dolog, bár aztán lehet csak sima "fiús-anyuka" húzás csak, hogy elüldözze a pici fia mellől a nőket.

2013. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Anyósékkal laktunk egy telken, minden számla különment, kivéve a víz, mert vízórák nem voltak külön.


A férjem két hónapra elment külföldre dolgozni és anyósom rögtön megpróbálta nekem megmagyarázni, hogy havi 10 ezer forintot kell adnom neki. Mikor megkérdeztem, hogy mégis mire, mert havonta egymagam annyi vizet akkor se használok el, ha mindennap csurig töltöm a kádat, akkor még ő volt besértődve. Őt lerendezte a fia. A 20 éves lány pasijának is ezt kellett volna tenni.


Ha olyan kva szegények, akkor esetleg, talán érthető, hogy pénzt kérnek, de senki se rokkan bele abba, ha néha a csaj is megfürdik, minden más meg ugyanannyi. Akkor mondják azt, hogy vásároljon be vagy ilyesmi. De azért pénzt kérni, hogy sokat van ott? Ez szánalom. Ráadásul ők úgy gondolták, hogy most már mindig fizet majd 15 ezret, akkor is, ha nincs ott? Mert az elején volt túl annyit ott. Igenis fejős tehénnek nézték, és sz4rrágó barmok úgy ahogy vannak. Vannak ilyenek, akik azt hiszik, hogy egy fiatal naivitására alapozva jó szöveggel majd jól lehúzzák, mint ahogy anyósom is akarta, csak csodálkozott, mikor én tisztában voltam vele, hogy hülyének akart nézni a havi 10 ezer forintos vízhasználattal.

2013. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Még annyit fűznék hozzá; hogy nem a lány telepedett a családra, hanem a barátja hívta vendégségbe. Te kedve kérdező pénzt kérsz a vendégeidtől? A gyerekeid vendégeitől? Ha zavarna, hogy valaki túl sokat vendégeskedik ott, akkor pénzt követelnél? Normális ember max szólna a gyereknek, hogy csökkentse a látogatások számát.


kb olyan a szitu, hogy valakit meghívnak kávézni. Meghívott nagyon rendes, bár őt hívták, de felajánlja, hogy kifizeti a ráeső részt. Erre a meghívó kifizetteti vele a sajátját, esetleg más asztal fogyasztását is. Sőt, esetleg nyit egy számlát, hogy az is vendég nevére menjen ezentúl minden fogyasztása. Kicsit abszurd.

2013. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Öhm... kérdező. Én csak annyit másolnék be, amit oda leírtam:

"Lássuk a számlákat:

-gáz: akkor is fűtenek, főznek, ha nem vagy ott

-villany: kétlem hogy sok elektromos kütyüt használsz náluk hálózatról

-net, telefon, szemétszállítási díj: erre már nem is mondok semmit, vicc az egész

-víz: ez az egyetlen, amit használsz. Ne mondd már nekem, hogy a számlájuk 15 ropi, azt meg főleg ne, hogy ennyit csak te használsz el ott.

20L"


Ennek fényében is "kis anyagi hozzájárulás"- nak nevezel 15 ezer forintot? Más ennyit ad haza úgy, hogy otthon lakik, és mindent használ, mint egy normális családtag.


Igen, a lány is butuska, tartása nincs szegénynek, én sem felejteném ott magam egy szinte idegen család nyakán heti sok napra. DE: az a ház az anyóséké, anyós mondhatta volna azt, hogy "bocsi fiam, de mondd már a barátnődnek, hogy kissé kellemetlen már, hogy alig ismerjük még, de kerülgetjük a lakásban"


Mégse ezt mondta, hanem mikor a LÁNY FELAJÁNLOTTA? HOGY FIZETNE, lecsapott az alkalomra, és egy irreális összeget kért, majd rá 3 hétre megint ugyanennyit. Számlára, mi?! Akinek van képe ilyen nyíltan tartani a markát, azt kétlem, hogy zavarja, hogy bárki ott alszik. Ha eleget tejel, akkor ottalhat a darabolósgyilkos is.

2013. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!