Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom sok év után kibékült az...

Párom sok év után kibékült az apjával. Most kitalálták, hogy körbe kőporozza az apja házát amiért nem kér pénzt. Ki vagyok akadva, hogy tehet ilyet mikor így sincs pénzünk? Hogyan beszéljem rá, hogy kérjen pénzt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 14:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de ha nem ő veszi meg az alapanyagot, akkor mégis mit veszít? Mivel veszélyezteti a megélhetéseteket? Mivel lesztek rosszabb helyzetben, mintha nem csinálná meg?


A szemem kisülne, ha a szüleimtől pénzt kérnék így. De nekik is, ha ők kérnének. Én nem is értem, hogy van itt ennyi defektes ember? Volt neked rendes családod? Olyan igazi..

2013. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ha nem az apjának dolgozna INGYEN akkor el tudna menni máshoz dolgozi pénzért. Apósom tud egyedül is mosni, főzni stb.
2013. szept. 15. 15:59
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Az volna jó ha az édesapja meg venné az alapanyagokat, a férjed pedig a munkát vállalná.

Teljesen természetes hogy segítünk ott, ahol tudunk.

Mi is építkeztünk, kis felújítás, megvettük az anyagot, édesapám meg segített a kőművesnek, teljesen ingyen.

2013. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Így lesz de a párom munkadíjat sem akar kérni.
2013. szept. 15. 16:11
 15/25 anonim ***** válasza:
36%

Az éremnek két oldala van. Természetesen én is örülnék, ha a férjem kibékülne az apjával. Meg az is oké, hogy örömöt akarna szerezni az apjának, hogy segít.

De mielőtt elítélnétek a kérdezőt, kérdezzük már meg, hogy az apósa mennyit segített, amikor ők építkeztek? Mennyi ideig tartana ez a segítség? Van-e hitel a nyakukon? Van-e gyermeketek?

Mert ezek a dolgok sokat befolyásolnak. Pl ha az apósnak 3 hétig kellene robotolni egész nap, akkor az elég sok idő és ha nem kér és nem kap ezért pénzt, akkor az nekik bevétel kiesésnek számít. De magyarázd már meg a kicsi babának, hogy bocsi, nincs pénz pelusra, vagy a nagyobbnak, hogy bocsi, most nincs pénz új cipőre, pedig a régi kilyukadt, mert apa a tatának segít, ingyen.

De ha pl 2 napról van szó, és nincs gyermek, akkor én is odaállnék segíteni, hogy hamarabb készen legyenek vele.

2013. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, és te dolgozol? Ha nem az apjáé a ház, akkor kié? Bérlemény? Mert ez esetben tényleg felesleges költeni rá.
2013. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem biztos, hogy a párodnak ezen idő alatt lenne hol dolgoznia, szóval nincs bevételkiesés. Max akkor, ha ez miatt lemond egy munkát. Nemhogy örülnél, hogy segít az apjának. Egy kőporozás megvan 2-3 nap alatt. Ha belehúznak, egy hétvége az egész. Az nem nagy dolog. nem ezért fogtok éhen halni.
2013. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ha nem az apjának segítene akkor el tudna menni napszámba. A párom nagyanyjának a volt férjéé a ház apósom csak megtűrt személy.
2013. szept. 15. 17:07
 19/25 anonim ***** válasza:
Akkor menj el te addig napszámba amíg ő segít.
2013. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nekem van munkahelyem.
2013. szept. 15. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!