Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szerezzem vissza a...

Malőr. kérdése:

Hogyan szerezzem vissza a magánéletemet, hogy ne bántsam meg az anyósom?

Figyelt kérdés
Nagyon jó volt a kapcsolatunk, mint két barátnő. Miután elhagyta apósom,mindent megbeszéltünk. Az elmúlt néhány hónapban igyekeztem a támasza lenni. A saját dolgainkra nem nagyon maradt időnk, mert neki segítettünk. Ez eddig rendben is volna, hisz idő kell feldolgozni egy ilyen traumát hisz elhagyta a férje. Most mivel a párom tartja a kapcsolatot az apjával elkezdett a mama ellenünk fordulni, mintha a férjemnek választania kellene a szülei közt. Nem ért egyet azzal amit az apja tett, de mégis az apja ezért érthető, hogy szereti őt is. Ebből egyre több a konfliktus anya és fia közt. Szeretnék segíteni az anyósomnak, hogy tovább tudjon lépni, de úgy érzem ő nem is akarja. Mi pedig gyermekvállalás előtt állunk(mesterséges úton), és sajnos a folyamatos feszültség nem nagyon segít ebben. Úgy érzem, hogy egyáltalán nincs tekintettel a mi életünkre, az én türelmem sem bírja örökké. Hogy tudnék úgy segíteni, hogy végre magunkra is legyen idő és a mama se érezze, hogy magára maradt?
2013. szept. 18. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

ebből a helyzetből ki kell hátrálni!


beszélgess az anyósoddal, segíts neki, de amint szóba hozza az apóst, válts témát!

2013. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A helyzet sajnos már ennél rosszabb. Nem lehet kerülni a témát, mert más dolog nem foglalkoztatja. Már megkértem, hogy ne szapulja apósom legalább a fia előtt, mert őt is megviseli ez a helyzet. Azt vágta a fejemhez, hogy vele nem foglalkozik senki, és nem érti meg a fájdalmát senki. Pedig nekünk az életünk fél éve arról szólt, hogy vele foglalkoztunk. Minden nap vele töltöttük a szabadidőnket. Egymásra nem is nagyon maradt időnk. Volt, hogy megpróbáltuk ritkítani a dolgolt, de olyankor jött egy újabb összeomlás, és megint minden nap nála voltunk. Most a vitánk után lazult a dolog, de iszonyatos sértettséget, és haragot érzek a viselkedésében. Szeretném visszaállítani a jó kapcsolatot, de úgy, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.
2013. szept. 18. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
akkor meg kerek perec mondd meg, hogy márpedig ha csak erről tud beszélni, akkor erre nem vagy kíváncsi! felnőtt emberek vagytok, valós problémákkal, mindennapi gondokkal, és már unod, hogy minden nap ugyan az a lemez megy, és ideje túllépni!
2013. szept. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez megtörtént, a férjem pont ezt elmondta neki. Most már nem is igazán tudunk beszélgetni, mert annyira távolságtartó lett. Ő úgy ítéli meg, hogy mi elárultuk őt. Valaha javulni fog a helyzet? Nem tudom mit tehetnék.
2013. szept. 18. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy értse, meg, apósod őt hagyta el és nem a fiát.

Második körben elmondhatod neki, hogy dolgoztok az unokán, de ehhez nyugalomra volna szükség, hogy sikerüljön. (nagymamáknál az unoka téma adu ász!)

2013. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az unokával már érveltem, azt is mondtam neki, hogy ne a fiát hibáztassa az apja hibáiért. Sajnos a végeredmény, ez a távolságtartás lett. Amúgy is törékeny volt a béke a családjukban, ezért szeretném ha valahogyan rendeződnének a dolgok. Ez a helyzet a mi magánéletünk szempontjából megoldás lenne, csak így ő marad magára a bajával, ami attól tartok nagyobb bajhoz vezetne hosszútávon. Próbálnék beszélni vele úgy ahogyan régen, de sajnos teljesen bezárkózott magába és mindent személyes támadásnak fog fel. Most néztem, hogy nem írtam le, hogy kb két hete nekem kezte el szapulni a fiát, és besokaltam. A lényege a mondandójának röviden az volt, hogy tudja már hogy nem számíthat ránk, és mekkorát csalódott bennünk. Én ekkor elmondtam neki, hogy ne azokat bántsa akik mellette állnak, és hogy emlékezzen vissza megbeszéltük, hogy mindannyian az unokára fogunk koncentrálni, és hogy a viselkedése nem segíti elő ezt a dolgot.

Az fáj a legjobban, hogy azt érzem egyáltalán nincs tekintettel ránk, pedig most ezzel tudna a legtöbbet segíteni. Ez a semmilyen viszony meg borzalmas ami most van.

2013. szept. 18. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!