Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy szerezzem meg? (Lent)

Hogy szerezzem meg? (Lent)

Figyelt kérdés

Hali! FIGYELEM! HOSSZÚ!


Az a helyzet, hogy még tavaly vettünk egy gyenge gépet. Először az én szobámba volt betéve, de közösen használtuk tesómmal, apummal, és néha anyummal is. Utána át lett víve tesóm szobájába. Még régen (5 éve)vettünk egy laptopot, ami már tönkre ment. Apumnak van egy haverja, aki gépeket bügyköl. Beszélt vele apum, hogy meg akarja javíttatni a tesómnak a laptopot, és akkor vissza lesz víve hozzám a gép, de ki derült, hogy többe kerülne a leves, mint a hús. Azt mondta a haver, hogy inkább ad a laptop helyett egy másik, működő asztali gépet. Apummal gondolkoztunk, és inkább ott hagytuk a laptopot, hogy "gondolkodunk" mert nem tudtuk hova rakni. Én végig rágtam apum fülét, hogy a lapotoppal csináljunk már valamit, de nem nagyon izgatta. Ez volt kb 1.5 hónapig, amikor haver hívott, hogy azért mégis mi legyen a laptoppal. Akkor azt mondtuk, hogy még átgondoljuk. Most megoldottam, hogy megint nálam legyen a gép. Persze tesómnak is kellett egy gép, ha ki lett víve a szobájából.Így apunak beugrott, hogy a lapotop helyett akkor inkább kérjünk egy asztali gépet, amit föl ajánlott a haver, mikor apu ráírt. Egy egész jó kis gépről van szó, amit adni akar. Most meg fogjuk venni, úgy néz ki. De ez a gép kéne nekem! Persze tesóm és apum se szeretné nekem adni, sőt! Ez a gép az, amiért már 3 éve könyörgök anyunak, apunak, és tulajdonképpen minden családtagomnak! Van egy játék, amivel már 5 éve játszani szeretnék, és ez a gép már teljesen jól vinné. Sajnos a mostani gép nem bírja el. Tudom, nagyon önzően

hangzik, de nagyon szeretném azt a gépet, de tesóm, csak azért sem enged, és semmi képen sem szeretné, hogy enyém legyen az a gép. Tesóm egyébként egy 10 éves LÁNY! :O Egyáltalán nem tudná kihasználni a gép adta lehetőségeket, és úgyis csak azzal játszik, amivel én (Countes Strike, GTA San Andreas, Minecraft), és ezeket a mostani gép is full grafikán bírja. Hogy érjem el, hogy az enyém legyen az a gép? Hiába beszéltem már 100x a tesómmal, akkor sem hajlandó átengedni, Ha nem vitetem vissza hozzám a gépet, akkor apu le se sz*rja, a lapotopot, és még egy jó darabig ezen a gépen kéne szenvednünk. Légyszi valami tippet adjatok! Nagyon fontos lenne számomra. Köszi

14/F



#gép #testvér #húg #akarat #ész #ravasz #nem jut más az eszembe
2013. jún. 19. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Víve!!!! DDDDD

Mi köze ennek a kérdésnek a családi kapcsolatok kategóriához????

2013. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy most neked?

14 évesen amúgy sem tudnád kihasználni a lehetőségeket még interneten sem, mert a legtöbb oldal korhatára minimum 16 év.

Meg most őszintén milyen játékkal akarsz játszani?

Elhiszem hogy kell neked egy jobb gép. De most apukád miért nem hamarabb döntött hogy laptop helyett akkor legyen asztali gépetek? Mit kellett ezen ennyit agyalnotok?

Elég furcsa egy kérdés ez, 14 éves létedre látszik hogy nem nagyon vág az eszed XD

Na mindegy inkább játsszál csak.

Látszik hogy itt a nyár!

2013. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%
Hát ha nincs saját pénzed h.vegyél magadnak és hiába könyörögsz nem állnak kötélnek a szüleid akkor nem nagyon lehet mit tenni. Könyörögj még többet. Vagy egyezzkedj a hugival.
2013. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

"de ki derült, hogy többe kerülne a leves, mint a hús."


Ez mi? :D Valami falusi mondás? Mit jelent?

2013. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
figyelj, valami csak lesz, valahogy elrendezkedtek abból ami van. Amikor mi voltunk a bátyámmal ennyi idősek, nálunk is ment a harc a jobb gépért. Mellékesen megjegyzem, az, hogy ő kevésbé ért hozzá nem érv! Még csak 10 éves és még bármit megtanulhat. Ha van hozzá egy jó eszköze még könnyebben. A lényeg, hogy ne akadj ki ezen ennyire, most még ez a világ, de eltelik három év, és már ez lesz a legkisebb problémád. Akkor majd azon jár az eszed, hogy hová menj a haverjaiddal bulizni, vagy a csajokon, vagy
2013. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(bocsánat, elküldte a gép anélkül, hogy befejeztem volna)

......vagy azon, hogy hová felvételizz egyetemre. És ezen az egészen csak nevetni fogsz.

2013. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

4. válaszoló te valami bunkó pesti vagy?

Én megmondom őszintén hogy ez eddig a legnormálisabb szöveg amit eddig olvastam ebben a korosztályban,és legalább 16ot tippeltem volna a korára. Nem tudom ti láttatok e már olyan kérdést amit hasonló korúak írtak, de botrány amiket beírnak, gondolok itt egy olyanra például amit valamelyik nap írt be egy 14 éves lány: "belemenjek olyan kapcsolatba hogy barátság extrákkal?"....

Szóval kedves kérdező gratulálok szerintem korodhoz képest nagyon jól és értelmesen fogalmazol, maradjon is így.

Kérdésedre válaszolva...a nappaliban sosem tartottátok a számítógépet? Hárman vagyunk testvérek, és amíg egy gépünk volt, az a nappaliban volt és mindenki használta. Én megkérdezném a helyedben a húgodtól hogy mégis miért ragaszkodik ennyire ahhoz a géphez. Nem hiszem hogy bármi nyomós oka lenne. Vagy kérdezd meg hogy mit kérne érte cserébe, mit kéne tenned hogy ő lemondjon a gépről, hátha meg tudtok egyezni valamiben.

2013. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszönöm szépen, hogy megvédtél! ;) Egyébként kinézetre is vagyok 16, sőt! Volt, hogy megkérdezték, hogy otthon lakok -e még! xD

Egyébként 5ös a fogalmazásom, és 4es a helyesírásom suliban! :P

És tesó pedig PONT AZÉRT SE engedi át, de beszélek még vele, soha sem adom fel! És sokkal jobban értek a számítógépekhez, mint egyes "felnőttek", akik azt hiszik, hogy ők a királyok és 14 évesen az ember hülye! És a laptop, amirő szóvolt, az természetesen az akkori nagy szobában, - nappaliban volt. Azóta mindenki külön szobát kapott, és innen jött a "gép háború". A tesóm pedig (egyik válaszolónak) le se sz@rja a programozást, és egyebeket!

Minden választ köszi! :)

2013. jún. 20. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!