Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek mi lenne normális...

Szerintetek mi lenne normális ebben az esetben? Anyós beteg.

Figyelt kérdés

Műteni kellett,de már jól van,hazaengedik ma,de még nem dolgozhat 3 hónapig,mert nem ülhet 8 órát a gép mögött.

Mi 15 km-re élünk tőle,jártunk hozzá minden nap a kórházba,és a házába is a kutyához.

Most kitalálta,hogy a férjem költözzön hozzá vissza,merthogy őt ápolni kell.Párom kapásból nemet mondott,azóta anyós sms-ekkel bombázza,hogy akkor hagyjuk megdögleni,stb.

Hozzáteszem,munka után fogunk hozzá menni,én megfőzök neki is,és amit kell megcsinálunk,de nem lesz 24 órás felügyelete,viszont a szomszéd néni bármikor ugrasztható lesz,már beszéltünk vele.

Beszéltünk az orvossal is,aki azt tanácsolta,hogy a megerősödés érdekében fokozatosan hagyjuk rá a házimunkát,mert anélkül mivel erősödne meg,ápolásra végképp nem szorul.

Anyós mégis erősködik.


Vélemény?


2013. szept. 25. 08:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem jól döntöttetek.


Ha hazamenne a férjed, gondolom ott is dolgozna nap közben, tehát nem lenne sokkal többet a mamával. Ti mentek hozzá sokat, szóval egy szava se lehet.

2013. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Marylu ***** válasza:
59%
Csak fél egyedül lenni. 2 lehetőséged van vagy öt hozzátok fel magatokhoz vagy valami olyan elfoglaltságot kell neki találni amivel elterelitek a figyelmét minden ilyen dologrol.. Ez csak az én véleményem.
2013. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Anyós elbagatelizálja a dolgokat, fél, hogy egyedül van/egyedül maradt, és hát ilyenkor legegyszerűbb a pici fiát ugrasztani, illetve érzelmileg zsarolni. Ne hagyjátok magatokat, főleg ha az orvos is megmondta, hogy nem szorul 24 órás ápolásra. Szerintem teljesen rendben van, hogy ameddig szükséges főztök neki, látogatjátok, segítetek neki a házi munkában, ház körül. Anyósod azt gondolja, hogy körülötte kell forognia mindennek és mindenkinek, mert problémája, nehézsége támadt. Azt kell, hogy mondjam, tipikusan fiús anyuka, akinek akadt egy lehetősége visszaédesgetnie a fiacskáját és sakkban szeretné tartani. Majd le fog nyugodni amikor rájön, hogy így is sok segítséget adtok neki és számíthat rátok. Beletörődik, hogy a fiának igenis van már külön családja, élete, munkája, és nem tud csak anyuci körül ugrálni.
2013. szept. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Én ilyen esetben kapásból felajánlottam volna /persze ha van + szoba a házban/, hogy egy hétre, amíg nem lesz teljesen gyógyult, költözzön Ő hozzánk.

Ha nem hát nem, akkor marad szomszéd néni. Azért így nem utasítottam volna vissza. Lehet, hogy csak egy kis törődésre vágyik, mert ha jól veszem ki a szavaidból, egyedül él.

Hozzáteszem látszik, hogy sokat tesztek érte.

2013. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
Nyilván fél, hogy mi kész, ha éjjel rosszul lesz.... En biztosan nem csinálnék ebből problémát, az elso hetet vagy en, vagy a parom ott töltenek vele.
2013. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Mi a betegsége? Biztosan fél, hogy egyedül lesz, miután a kórházból hazament?

Nem tudnátok magatokhoz vinni 1-2 hétre? Egyébként abban sincs semmi rossz, ha a férjed vagy te 1-2 hétre hozzá költöztök. Csak 15 km, és úgyis minden nap találkoztok. Azután, ha már látjátok, hogy tud egyedül is gondoskodni magáról, nincs rosszul éjszaka, minden visszaáll a régi kerékvágásba.

2013. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs is elég hely,de ha lenne sem jönne,negyediken lakunk,lift nincs.

Nem lesz rosszul éjjel,nem beteg,méhét kellett kivenni,megelőzésképp.Csak egy ideig nehezebben mozog,ennyi.


1-2 hetet nincs értelme nála lakni,mert abból csak az lenne,hogy ha ennyit kibirtunk,akkor kibirunk fél évet vagy örökre is.Vagyis inkább csak a férjem,én elég ha főzök és elküldöm.Ismerem már.

2013. szept. 25. 09:47
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nincs szükség arra, hogy 3 hónapig 0-24-be ott legyen valaki, úgyhogy jól döntöttetek emaitt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Az első 1 hétre esetleg odaköltözhet valaki a családból, de utána nem szükséges. Az is csak azért, mert akkor még nagyon friss neki a dolog, esetleg segíteni kell felülni vagy valamit arréb tenni, meg jó ha az első napokat nem tölti totál egyedül, de ennyi. A többi felesleges lenne.
2013. szept. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nincs aki odaköltözne,párom nővérééknek 2 hónapos kisbabájuk van,így tőlük nem elvárható,anyós testvére nem tudna onnan bejárni dolgozni.Többi rokon messze él.

Szerencsére segitségre nem szorul olyan szempontból hogy felülni,fürdeni,stb,nem vágták,megoldották lentről.

Csak nem szeret egyedül lenni.

Bár az utóbbi 20 évben már kereshetett volna társat, a férje 20 éve hagyta el,nem számithatott arra hogy párom örökké vele fog élni.

2013. szept. 25. 10:01
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Ebben én semmi rosszat nem látok. Csak kibírod, hogy pár napig ott van, az ő gyereke, neked ilyen esetben hogy esne ha a gyereked nemet mondana?

Ha a te anyád lenne beteg te sem mennél hozzá, hanem áthívnád neki a szomszédot? Kétlem...

2013. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!