Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan esne nektek ez a...

Hogyan esne nektek ez a kedves anyóstól?

Figyelt kérdés
Bejelentettem neki,hogy útban van a harmadik picike és ő erre gúnyos mosollyal,kicsit talán flegmán odavágta,hogy ti tudjátok....nagyon pénzcentrikus,az a fain ember,akinek sok pénze van...óvónő volt,már nyugdíjas,pesszimista ember,sok embert lefikáz,mert ő a miss tökéletes anya.
2013. szept. 28. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Valszeg nem szeretném vele tartani a kapcsolatot nagyon...Szomorú, ha valaki ilyen cinikus lesz (én is tudok cinikus lenni sokszor, de ha anyós lennék (ez fiúként valószínűtlen), és bejelentené a menyem, hogy újabb unoka lesz, akkor valszeg tökre örülnék)...
2013. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gömbicica ***** válasza:
42%

előtte is ilyen nem igazán kedves volt a viszony? vagy csak most lett ilyen flegmán gunyos?

Én bizonyára örültem volna :)

2013. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom...nekem is egyszer volt egy beszólása anyósomnak...gyomorproblémám van, túl sok a savam, gyógyszert kell rá szednem, plusz a fejbőröm is problémás, gyógysampon kell rá...és mikor mondtam neki, hogy majd nemsoká dolgozunk a kistesón, akkor beszólt, hogy hát ezeket örökölni is lehet ám....felment a pumpa bennem..
2013. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Éppen tegnap panaszkodta a szomszédasszony (fiatal anyuka) hogy az ő anyósa is ilyen választ adott nekik, amikor tegnap elmentek hozzá, hogy elmondják, jön a harmadik unoka. Teljesen kiakadt. Mondjuk tényleg nem volt szép tőle, de mivel ismerem a szomszédomékat, és tudom hogy élnek, így nem csodálkoztam hogy az anyósa ezt mondta. Ők is a harmadikat várják, de így is alig bírnak megélni. Ha az anyós nem segítené őket, már végük lenne. Tele vannak adóssággal, hónap közepén már mennek pénzt kunyerálni hol az anyóstól, hogy a sógortól. Egy időben a házban is kértek pár embertől (tőlünk is) de már senki nem ad nekik, mert nem tudják visszaadni. De azért minden hónapban mindig átjön hol kenyérért, tejért, tésztáért. Csak azért adok mert sajnálom a kicsiket..

Szóval, nem azt mondom hogy helyes amit az anyós mond, a kérdés az, hogy milyen körülmények között éltek. Mert ha ti is úgy ahogy a szomszédasszonyék, akkor kicsit jogos az anyós kiakadása. Ha viszont szépen elvagytok, akkor nem jogos, hanem örülnie kéne az unokának.

2013. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez az óvónő és sok pénze van nekem valahogy nem fér össze. Amúgy te meg szintén flegma mosollyal közöld, hogy a családtervezés kizárólag rád meg a fiára tartozik. Ha épp ahhoz lesz kedvünk, összehozunk egy egész porban fürdő purdét, ne tessen aggódni, anyuka. Mondjuk én ilyen vagyok...
2013. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon pénzcentrikus,az a fain ember,akinek sok pénze van..."

"óvónő volt,már nyugdíjas,pesszimista ember,sok embert lefikáz,mert ő a miss tökéletes anya."


Mivel neked ez a két dolog fáj, ebből adódik, hogy ti nem álltok jól anyagilag és a meglévő két gyerek neveltetése is hagy kívánnivalót maga után. Ti mégis bevállaltátok a harmadikat. Erre mégis mit lehet, mit kellene mondani? Tényleg ti tudjátok.

2013. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Engem nem érdekelne, ha anyósom ilyet mondana, mivel az első és eddig egyetlen gyermekünk sem érdekli.

Egyébként nem biztos hogy bántani akart ezzel. A mai bizonytalan világban sokan gondolják úgy, hogy nehéz több gyereket felnevelni. Az én anyukám is mindig azt tanácsolja, hogy csak 2 gyereket vállaljunk, de biztos vagyok benne, hogy ha több lesz, akkor őket is ugyanúgy fogja szeretni. Ha egyébként jó a viszony köztetek, akkor pusztán egy ilyen kijelentés miatt nem sértődnék meg.

2013. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Magyarán nincs pénzetek egy harmadik gyerekre, de azért csináltatok egyet, és most örüljön neki?:)
2013. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
anyósverés jogilag nem létezik, tehát szabad
2013. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszolóval teljesen egyet értek, nálunk dettó ez a helyzet, az anyós én vagyok. Fiamék nem jönnek ki a fizetésükből, mióta együtt vannak, hitelt, hitel után fizetnek, amit a menyem hozott a házasságba. Miközben a lakást, a kocsit,... fiam vitte a házasságban, amin nincs semmi hitel. Fiam nem akar 2. gyermeket, menyem igen. Azon vagyok, hogy segítsem őket, de az én pénzemnek is van határa. Már ilyeneken gondolkodok, ha elfogy minden forrás, elmegyek, hogy tudjanak örökölni, boldogulni. Azt hiszem nem vagyok rossz anyós, de ha bejelentenék ebben a helyzetben a második gyermeket, amit akartak is, nemcsak úgy csúszott be, azt hiszem én is ezt mondanám. Nem bántanám meg őket, nem olyan vagyok, de ha normális lennék tuti ki kéne osztani őket.
2013. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!