Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tudok valamit tenni? Lehet...

Tudok valamit tenni? Lehet változtatni a helyzeten?

Figyelt kérdés
A párommal már lassan 2 éve vagyunk együtt, de még nem élünk együtt. Nagyon jól megvagyunk, már a házasság is szóba került nagyon nagyon szeretjük egymást. Csak mostanába van valami gond a családba. Ez lassan kikésziti a barátomat , de sajnos az anyósom egy kicsit érdekes ember nagyon nagy szájú és kicsit oktondi,viszont a páromat szépen befolyásolja. Lassan kezdek rájönni h elfognak válni a szülei és ez okoz gondot és az anyukája egyszerűen meg keseríti az életemet. Nem mehet sehova a párom mert mindig megilyeszti h kinyirja magát 22 éves létére nem mer ottonról elmenni mert attól fél h valami történik az anyával. Néha náluk alszom és anyukája olyanokat csinál hogy bemászkál a szobába kopogás nélkül. Egyszer rajtakapott minket az ágyba én gyorsan magamrahúztam egy takarót de ő lazán leült mellénk beszélgetni. Van egy 13 éves kishúga a páromnak akit nem lehet magára hagyni az anyukája szerint mert valami baja lesz állandóan rá kell vigyázni. Multkor moziba akartunk menni de velünk jött az anyósom és a testvére ugyanis a kiscsaj kiverte a hisztit mert megvolt neki igérve hogy elmennek moziba ha hazajön az apjuk csak ő nem volt hajlandó hazajönni. Próbáltam erről beszélni a párommal hogy engem ez már kezd idegileg kikésziteni ez a helyzet hogy mikor nálunk van akkor is 10 percenként hívogatja az anya meg ilyenek. De ilyenkor mindig én vagyok a rossz. A párom sem akarja h a szülei elváljanak ezért mindent próbál othon megtenni annak érdekébe hogy apja itt maradjon ezért állandóan a ház körül csinál valamit alig van már rám ideje. Mikor velem van ketesben akkor minden nagyon jó , de néha kiakad és elmondja h mennyire nem bírja h ennyi gond van. Mit tehetnék h ujra normális életünk legyen?

2013. szept. 29. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A szülők válását sajnos nem tudjátok befolyásolni vagy megakadályozni. A párod hiába vállal be több házimunkát otthon, ettől még az apukája nem fog az anyukájával maradni. El kell fogadni a szülők döntését. Segíts ebben a párodnak. Nagyon sok szülő elválik, bármennyire is fájdalmas ezt megélni, azért nem történik tragédia. A párod már felnőtt ember, fogadja felnőttként ezt a dolgot. Ez ügyben viszont a húgára is koncenrtáljatok, vele is beszélgessetek sokat, magyarázzátok el neki mindig mi történik, neki is segítsetek.

Az totál nem normális, hogy anyós bemegy kopogás nélkül, odaül beszélgetni az intim együttlét kellős közepén. Vagy totál megzavarodott a saját házassága kudarcán vagy alapból ilyen. Ez ellen a leggyorsabb és a leghatásosabb gyógyszer, ha elköltöztök albérletbe és élitek a saját életeteket. A párodnak meg kell értenie, hogy örökre nem maradhat otthon anyuka mellett, örökre nem hagyhatja hogy érzelmileg zsarolja őt. Felnőtt ember lett, saját élete van, azt élje, ne az anyjáét. Nyugodtan költözzetek el (ha más nem akkor egy időre hozzátok és onnan albérletbe). Az öngyilkossággal valószínűleg csak fenyegetőzik. Majd sűrűn meglátogatjátok, csináljatok sok közös programot, segítsétek át a válás nehézségein és utána a feldolgozásban, de ennyi. Helyette nem szenvedhettek. Egy 13 éves lányra pedig már nem kell 0-24 felügyelet. Ne hagyjátok magatokat!

2013. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj az egészel hogy párom mindig azt teszi amit az anyukája mond és hiába mondom h ez igy nem jó én vagyok a hibás mindig mert nem tudom elfogadni az anyukáját. Köszönöm a választ próbálok valamit tenni de nem biztos hogy a párom engedni fogja hogy segitsek túlságosan is belénevelték hogy ő a család csicskája akinek mindenkinek segíteni kell.
2013. szept. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!