Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne ezen a helyzete...

Hogyan lehetne ezen a helyzeten változtatni?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzetet röviden próbálom megfogalmazni.1 naposan ott hagyott a vérszerinti anyám a klinikán,9 hónapos koromig intézetekben voltam,aztán örökbe fogadtak.Ezután végre anyagi biztonságba kerültem,de viszont az egész gyermekkoromból csak a lényeg hiányzott:a szeretet.Sosem kaptam elég szeretetet.Az apám miután nyugdíjba vonult 2 éve még többet iszik,mint azelőtt és azóta minden héten veszekedés van.Most "apámnak" rendőrségi ügye is van az egészből ittas vezetés miatt,ami során egy másik autónak ütközött,de abban az autóban nem volt szerencsére utas és álló helyzetben volt.A mi kocsinkon is lett karcolás és a tulajén is.Ez az ügy anyámnál kiverte a biztosítékot és folyamatosan veszekedtek/veszekednek minden nap szinte apámmal.Egyre több kellemetlenséggel jár apám itthonléte,de inkább nem írom le,hogy miért,mert már leírni is gusztustalan és itt nem ez a fő probléma.Másrészt pedig 1,5 éve jöttem rá,hogy én bizony biszexuális vagyok.Azelőtt volt 2 komolyabb kapcsolatom,az utolsó fiú megcsalt,aki előtte volt az meg 1 hét után úgy szakított velem,hogy elhordott mindennek.Ezek után lettem kíváncsi,hogy milyen egy lánnyal(persze fiúval még nem feküdtem le).Aztán itt egy kérdésnél válaszolt Ő.1 évig és 4 hónapig jártam vele.Túle sem kaptam elég szeretetet.Nem kaptam elég odafigyelést,sosem éreztem,hogy én vagyok a legfontosabb neki.Mindig az épp neki tetsző lányt tartotta többre és mindig más emberről beszélt.Még 1 hónapja is futottam utána,de ő nem hajlandó visszajönni hozzám.A kapcsolat során rájöttem,hogy társfüggő vagyok.Ez nagyban megkeseríti a kapcsolataimat.Szeretném,ha végre fontos lennék valakinek.

De mégis hogyan tegyem fontossá magamat másoknak?

Hogyan legyek azaz ember,aki nyomot hagy az emberek szívében?

Hogyan legyek olyan ember,aki elégedett az életével és kap elég szeretetet?


16/L

UI.:ha végigolvastad,köszönöm szépen!Ha nem olvastad végig,csak néhány részletet,akkor is köszi.Szeretném,ha kulturált és komoly válaszokat írnátok:) Köszi!


2012. márc. 24. 12:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*tőle :) elnézést az elírásért
2012. márc. 24. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen "nehéz" életed van. Biztos nem lehet könnyű neked.

Barátaid nincsenek?

2012. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"nehéz"? ezt ironikusan írtad?

Amúgy nem a sajnáltatás a célja ennek az írásnak,csak egy tanácskérés..

Vannak barátaim,de szombatonként elfoglalt a legjobb,a többi meg csinál vmit,az egyik otthon van és gépezik meg segít a szüleinek meg ezt meg azt csinál.Na most ugye én szoktam itthon segíteni..de nem is tudom..nem kötnek le annyira ezek a dolgok.:/

2012. márc. 24. 16:28
 4/7 ekeke ***** válasza:
Szia! Nagyon aranyos vagy, és az is tetszik, hogy valóban keresed a megoldásokat, önmagadat is szívesen alakítanád. Mint 35/F azt tanácsolnám, hogy keress magadnak szívbéli barátokat. Élő, mindennapi, egymásra utalt barátok legyetek, ne fészbúkon szeressétek egymást. Az lesz a gondod, hogy a szeretet általános és megszokott megnyilvánulásai neked még szokatlanok lesznek, a közösségekben nehezen fogod megtalálni a lelki társaidat, esetleg sok dolgot sértésnek és bántásnak fogsz venni, míg magad akarattalanul megbánthatsz másokat. Velem ilyesmik történtek, és csak 25 után kezdtem rendesen beilleszkedni. Baj lesz még, hogy a szeretet jelszavával az emberek birtokolni és irányítani szokták a másikat, ezt majd észre kell vedd. A biszexualitás ne vedd komolyan: ha még nem volt komoly testi élményed szerető, tisztelő fiúval, de lánnyal sem, még nem érezheted, melyik nemhez vonzódsz. Kapcsolatot beszélgetéssel kellene kezdeni, lelki vonalon, olyannal, aki alapvetően szeretni akar és nem megláncolni. 16 évesen a fiúk (pláne manapság) hormonális okokból szinte kizárólag nemi vágyaiknak élnek, ne várd el a többségtől, hogy valóban kitartson, pláne ha nem is történik közöttetek semmi. Nem a szex a baj, 16 évesen már lassacskán érdemes belekóstolni, hanem a szex mint egyetlen tényező a kapcsolatban. Ha akarod, szívesen írok még (a múltra jól emlékszem:(.
2012. ápr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó:) írhatsz még,nagyon sokat segítessz nekem:) azzal a lánnyal lefeküdtem,fiúval még nem:) és kíváncsi vagyok,hogy milyen fiúval.De valahogy sehogyan se jön össze most senkivel a kapcsolat..
2012. ápr. 9. 11:34
 6/7 ekeke ***** válasza:

A természet arra alakított ki minket, hogy ellenkező neművel éljünk szeretetben, barátságban, végül mindenki rájön, hogy végső értelmet így nyer az élet. Az nem kapcsolatfüggés, ha egész egyedül vagy és kapaszkodsz minden kis szeretetmorzsába, hanem kemény(belső)egyedüllét.

Fiúval lenni más lesz. Mások a hatások, másképp gyengéd, nem érezte még azt amit egy nő akar, de pont emiatt lesz számodra FÉRFI. A NŐ mélyen arra vár, hogy egy erősebb, akár korlátlan hatalmú FÉRFI vigyázzon rá, szeresse és vezesse. Nos, itt a feladvány, hogy kitől remélsz szeretetet és felelős vezetést:) Ha megérzed akinek átadhatod magad, és ő méltó rá, boldogok lehettek:)


Ha nem vagy annyira lelki típus, csak az akcióért szerezhetsz fiút, aki megmutatja a dolgok milyenségét, de nem fogsz nyerni semmit. Én régen így szereztem meg az első élményem, mert már beleőrültem a várakozásba, utána egy hónapig undorodtam magamtól és a nőktől is. Aztán összetalálkoztam az elsővel, akivel újrakezdtük, szép lassan mindenbe gyengédséggel belevittük egymást, nos az szép volt.

2012. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
am. a természet nem alakít semmit... csak ISTEN!
2012. ápr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!