Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne a helyzeten...

Hogy lehetne a helyzeten változtatni?

Figyelt kérdés
Férjemmel egy éves házasok vagyunk, egy év után lett esküvő, és már megvan a baba is. Nagy szerelem házasság volt. Úgy gondoltuk, hogy minek várjunk, mikor mindketten tudjuk, hogy mit akarunk, egymást, gyereket, közös jövőt. Így is lett, de kezdenek nagyon megváltozni a dolgok. Szeretem a férjemet még minidg, nem is tudnék mást elképzelni, de a kapcsolatunk most nagyon nem az igazi. Ő határon túli magyar, de már magyar állampolgár és sok éve itt is él. Eddig eszembe sem jutott, hogy ez probléma lehet közöttünk, de már egyértelmű, hogy Ő teljesen más kultúrközben nőtt fel, más értékek között és rendkívül makacs és önfejű, amit elgondol, kikalapálni sem lehet a fejéből. Egyébként rendes ember, családcentrikus, több gyereket szeretne, nem iszik , nem dohányzik, meg nem csalna. De mostanában azt csinálja, ha megmondom, hogy valami nem tetszik, nem így gondolom, foglalkozhatna többet a gyerekkel, ez így nem helyes stb, akkor képes két napig nem beszélni velem. Én hiába próbálkozom a béküléssel, haragtartó. Ahogy tegnap jött haza az ajtóban vártam, karomon a mosolygó babánkkal, és ahelyett, hogy puszit adott volna nekünk, kikerült minket, ami nagyon szíven ütött. Nem értem, hogy lehet, ha rám haragszik, hogy tud ellenállni az elsőszülött fiának, aki mosolyog rá. Ezek a dolgok a baba születése után éleződtek ki. Ilyen problémánk eddig nem volt. Nem tudom, hogyezt azért csinálja e, mert már biztosnak érzi a helyét, elvett és tudja, hogy gyerekkel nem nagyon ugrálhatok vagy miért. Én nagyon szeretem Őt, és nagyon fáj, amikor ilyenekt csinál, de ilyenkor erősen elgondolkodom, hogy vállaljak-e majd második gyereket. Ha rám haragszik, akkor ok, haragudjon, de ne a gyereken üssön az ki.
2012. aug. 9. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Sehogy.


Te ugrottál házasságba anélkül, hogy kiismerted volna a bikát.

2012. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ahhoz hogy határon túli a makacssághoz?Ő makacs és kész,az én férjem is az hála az égnek nem ennyire,és megtanultam kezelni a dolgot,tudom mivel érek célt nála.
2012. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Az én bevált receptem ilyenkor az, hogy elmegyek pár napra. Van egy nyaralónk, oda leköltözök és tuti jól érzem magam. Feltöltődök, a kissrácom is felszabadul az üdülőhely nyújtotta szabadságtól...

A drágám pár napig élvezheti otthon a szabadságát (nálunk úgy gondolom ebből adódnak a gondok, hogy mindkettőnknek szüksége van az egyedüllétre), aztán egyszercsak autóba vágja magát és rohan hozzánk...

2012. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is elkapkodtátok, kicsit még ismerkedni kellett volna... Az én tapasztalatom az, hogy kb. 1-1,5 év alatt jönnek elő olyan tulajdonságok a másikból, amiket addig nem ismertünk. Több ismerősömmel is beszéltünk erről és ők is ezt tapasztalják. Én 3,5 éve vagyok együtt a párommal, és mi is nagyon szerelmesek voltunk egymásba már az első hónapban is, de 1 év után akkor sem házasodtunk volna össze. Beszélj vele, hátha kicsit odafigyel majd, de ha ilyen a természete nem sokat tudsz tenni, elvileg így fogadtad el. Lehet korai volt neki a gyerek, nem gondolt bele mit is jelent egész pontosan szülőnek lenni...
2012. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon akarta a gyereket. Mindig is családra vágyott. Fáradt, amikor munka után hazaér, én ezt megértem. Én meg fáradt vagyok a folyamatos kialvatlanságtól. Ő ezt nem érti meg, mert úgy gondolja, hogy itthon vagyok egész nap mibe fáradhatnék ki. Ha én elmennék dolgozni és egész nap nem látnám a gyereket, alig várnám, hogy megöleljem. Azt hiszem, ha kicsit megnyugszunk beszélek majd vele, hogy ez nekem így nem megy. Változtasson ezen a dolgon. Egyébként van önkritikám. Nekem is nehéz természetem van. Lobbanékony vagyok, kimondom rögtön, amit gondolok, mert úgy érzem, nem bírom benn tartani, de én utána hamar megbékülök, akár percek múlva. Nála ez napok kérdése.
2012. aug. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!