Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leszünk "barátnők" valaha,...

Leszünk "barátnők" valaha, vagy ne erőltessem?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk rosszban anyósommal, de azért nem vagyunk olyan viszonyban sem, amilyent én szeretnék...

Amikor megismertem nagyon zárkózott volt, alig beszéltünk. A helyzet az évek hosszú sora alatt sem nagyon változott, keveset beszélünk, s csak a "kötelező köröket" futjuk. Ha telefonon felhívom 2 perc alatt már búcsúzik is, nem mesél csak 1-2 dolgot, s nem is kérdez, csak amennyit "muszáj". Azt gondoltam (nem is tudom miért), hogy talán majd eljegyzés után...de nem. Ő sosem hív, max üzeni a páromtól, hogy puszil (de legtöbbször "üdvözöl", mint egy ismerőst). Szóval, mindig úgy érzem, hogy "tart tőlem", vagy fene tudja, olyan fura...Pedig én próbálok vele barátságos lenni, beszélni vele...

Olyan jó lenne néha igazán elbeszélgetni, megölelni csak úgy. Helyette illedelmeskedünk és alig beszélünk.


2013. szept. 30. 07:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ezt sertesnek es ne bantson a dolog. Anyosodnak valoszinuleg semmi baja veled, csak o ilyen tipus.

En meg nem vagyok anyos pillanatnyilag, de hasonlo szemelyisegem van.

Sok ismerosom van, de nagyon keves kozeli, akivel csevereszni is szoktam. A maganeletembe nagyon keves embert engedek be. A tobbiekkel nem elutasito vagyok, de csak a szimpla tiszteletkoroket futom le, koszonok, par mondat, 1-2 kerdes es ennyi. Kenyelmetlen es kellemetlen, ha ettol tobbet eroltetnek, raadasul ha folyamatos az eroltetes, akkor teljesen el is zarkozom.

Nalunk ezt az en csaladom tokeletesen elfogadja, megszoktak, nem reklamalnak. A ferjem csaladja meg hosszu evek utan sem feltetlenul erti meg, rendszerint azt hiszik, hogy bajom van. Pedig nem.

Par eve meg rendszeresen es batran hivtam fel pl Anyosomat telefonon, hogy picit beszeljunk (5 perc nekem bosegesen eleg, a sajat szuleimmel is). De rendszerint fel oras beszelgetesek lettek belole, kozben en vert izzadtam. Ma mar nagyon ritkan hivom, mert tudom, hogy a nagy semmirol kell akkor beszelgetnem, vontatott, nem elvezem, igy nem is vagok bele. Hagyom a ferjemre a dolgot es en is uzenek valami formalisat.

2013. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 besenyőpistabácsi ***** válasza:
77%

Az ebben a lényeg, hogy az anyós-meny rossz viszona égy rossz beidegződés. Lehet jóban lenni, de nem feltétlenül szükséges. Azért nem, mert a barátnők egymással többnyire igyekeznek racionálisan mérlegelni. Bár mindenképpen szubjektív dolog, mert addig, míg nincs semmi probléma, addig felhőtlen ez a barátnői viszony .


Az "anyukával" más a helyzet. Addig lennétek barátnők, míg nincs kisebb konfliktus. Konfliktushelyzetben az anyós elfelejti, hogy barátnők vagytok és anyuka lesz. Mindegy kinek van igaza, a fia oldalára fog állni. Te, pedig nem fogod érteni, mert eddig nagyon jó "barátnők" voltatok. Tehát nem kell erőltetni a barátnői viszonyt, mert sohasem lesz az. Nem kell nyersnek lenni, kedvesen kell viselkedni a "mamával", de be kell tartani a távolságot, ha ő ezt így szeretné...

2013. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Aham,b.pistabá 12. Tehát olyasmi, hogy a fiát szereti, a menyét szeretné szeretni. És ez konfliktushelyzetben elválasztódik. De, ha meg tudja oldani szívében: a ragaszkodás nélküli nem birtokló szeretet - ami a valódi, szeretet - akkor a két érzés nagyon közel kerül egymáshoz, jó esetben teljes átfedésbe: és az igazságérzet fénye világítja át, nem lesz egy sötét hátsógondolatokkal terhes konfliktus.
2013. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Anyósod ilyen típus, ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, nem ellened irányul a viselkedése, csak ilyen. Én 5 éve vagyok a párommal, eleinte mi sem nagyon kommunikáltunk, de mára jókat beszélgetünk, bár nem sűrűn találkozunk. De telefonon sosem beszélünk. Engem nem zavart mikor nem beszélgettünk túl sokat, így is tudtam, hogy kedvel, én is őt.
2013. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sokatok írt igazságot, ő nem ilyen ember valószínűleg. Tényleg zárkózott és visszahúzódó is.

Az a része kedves b.pistabácsi amit írtál épp nem igaz rá, mert bármi van, mindig az én pártomat fogja, még akkor is, ha láthatóan nincs igazam.

Jószívű és jólelkű, pont ezért tudnám jobban szeretni :)


De mindegy, igazatok van, csak annyira kell haverkodnunk, amennyire neki kényelmes.


Köszönöm, hogy írtatok:)

2013. szept. 30. 17:10
 16/16 anonim ***** válasza:
Neked minta anyósod van.
2013. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!