Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom anyja öt éve meghalt,...

A párom anyja öt éve meghalt, párom nem tud az apjának megbocsájtani. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Apósom fűvel fával csalta anyósomat, többször előfordúlt, hogy nőket vitt haza. Anyósom csak a négy gyerek miatt maradt vele. Párom azóta sem tud az apjának megbocsájtani pedig az apja már többször is kérte.

Mivel egy udvarban élünk ezért szinte mindennapos a veszekedés, hiába kérem a páromat, hogy béküljön ki az apjával egyszerűen nem hajlandó rá. Hogyan vegyem rá a békülésre?


2013. okt. 1. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, költözzetek el!
2013. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy zavar a veszekedés, de megbocsátani vagy haragudni a párod döntése, elvégre az ő édesanyjáról van szó, akit bántottak. Szerintem én sem tudnék megbocsátani apámnak hasonló helyzetben, amíg csak meg nem hal - nem mondom, hogy ez normális, sőt, de ezek kemény dolgok azért. A reálisabb megoldás az lenne, ha fizikailag kerülnétek apóst (ne jöjjön át és ti se menjetek, tudom hogy a költözés Magyarországon azért nem egyszerű). Megbocsátani nem kötelező, de keresni a veszekedést nem kéne.
2013. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Többszőr mondtam már a páromnak, hogy hiába haragszik ami történt megtörtént. Az apósommal azért lakunk egy udvarban mert neki nincs hová mennie.
2013. okt. 1. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
semmit. igaza van a párodnak!
2013. okt. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A békülésre sehogy se vedd rá. Joga van eldönteni, hogy kivel akarja tartani a jó kapcsolatot és kivel nem. Ő tudja milyen volt a viszonya az anyukájával és hogy mekkor fájdalmat okozott az apukája. Ebbe nem szabad beleszólni.

Ha zavar a veszekedés (érthetően), akkor költözzetek el. Ha após nem tud, akkor menjetek el ti.

Annyiban tudsz segíteni a férjednek, hogy a ha van még benne harag az apja felé, akkor annak feldolgozásában. A haragot viszont jó ha minél előbb elengedi magától a férjed, mert az öli a lelket, az csak neki rossz, nem pedig annak aki iránt érzi. Ettől még nem kell kibékülnie.

2013. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező,Te hasonló helyzetben megbocsájtanál? Én férfi létemre elitélem az ilyen életű embert,Te megbocsájtást emlegetsz.Ha az apád tette volna ezt jóanyáddal akkor is így vélekednél?? Nyugdíja vagy munkája van apósodnak,keressetek olcsó albérletet neki,költözzön ő és nem ti,ahogy némely "okos" tanácsolja.
2013. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!