Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, esetleg anyukák: Ti...

Frigg kérdése:

Anyósok, esetleg anyukák: Ti meg lennétek ezzel elégedve?

Figyelt kérdés

A "történetem" röviden ennyi: párommal a szüleivel lakunk együtt, párom segíti őket még az anyagiakban. Én sajnos nem tudok még beszállni pénzzel, mivel külföldön élünk(ők külföldiek), és nincs még munkavállalási engedélyem, sajnos a folyamat hosszú. Viszont nem üres kézzel jöttem ki nyáron, szóval eddig mindig megvettem magamnak, ami kellett (plusz kaja, ruha, stb), valamint párommal közösen szoktunk bevásárolni a családnak, és én is beleadok, amit tudok. Úgy gondoltam, hogy mivel egyelőre az anyagiakba túlnyomórészt nem tudok beszállni, ezért elvégzek mindent a ház körül, ami lehetséges. Párom reggel 6kor kel, 7re jár dolgozni. Anyósom 5re jár dolgozni, apósom itthon van, mert nem rég volt egy súlyos szívműtéte. Ilyen a napi programom: Berakom a mosást, ha az kész, kiteregetek vagy beteszem a szárítóba. Ha leszáradtak a ruhák, szétválogatom és összehajtogatom őket. Vasalni nem nagyon szoktunk, de ha lenne rá igény azt is megcsinálnám. Elteszem a leszáradt edényeket, és elmosogatok mindent, ha van valami. Felsöprök, felporszívózok(nappali, konyha, fürdő, kisszoba, saját szobánk, stb.) Nyaranta a füvet is lenyírtam, ha itt volt az ideje. Cserélem a szemetest, tehát nagyjából mindent. Viszont ezekkel a dolgokkal viszonylag hamar végzek, és a nap nagy része még hátravan. Főzni sajnos nem nagyon tudok túl sok mindent, de abban is besegítek (előkészületek). Szóval a "problémám" az lenne, hogy ha minden kész, nincs mit csinálnom, tehát vagy olvasok, vagy gépezek. És amikor a többiek hazaérnek, kicsit rosszul érzem magam, hogy épp nem csinálok semmi produktívat. Anyósom soha egy rossz szót nem szólt, megköszöni ha elvégzek valamit, de valahogy mégis olyan érzésem van, hogy valamit még kellene csinálni. A kérdésem az, hogy "jogosan" érzem ezt, és lenne még mit, vagy Ti meg lennétek ezzel elégedve?

Remélem érthető voltam, és előre is köszönöm a válaszokat! :)


23/N



2013. okt. 3. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be egy főzőtanfolyamra! Most van rá időd is, ha van kedved főzni akkor az itt tanultakat otthon tudod kamatoztatni. Meg lesz valami elfoglaltságod is.
2013. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, egyébként igen, én meg lennék veled elégedve.
2013. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ez nem egy rossz ötlet, előbb-utóbb úgy is meg kell tanulnom normálisan főzni. Viszont egy tanfolyamra nem tudom, hogy lenne-e keretem, de online biztos van valami. Utána nézek mindenképp :)
2013. okt. 3. 15:18
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj nyelvet, tanulj meg főzni...stb. Akkor nem fogsz unatkozni, és nem azt látják, hogy henyélsz..
2013. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én örülnék ha 8 óra munkából úgy érnék haza, hogy nem kell takarítanom, mosnom, és főznöm.. Nagy segítség..

Mivel bőven van időd, így tanulgathatsz egy kis főzést. Tudod senki sem a kisujjából rázza ki a főzéstudományát. Ahhoz hogy valaki finoman főzzön idő, és gyakorlás szükséges. Gyakorolj, és megtanulsz főzni. Kezd a legegyszerűbb ételekkel.

2013. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor ráfekszek a főzésre :) Plusz nyelvet is tanulgatok (párom félig svéd), interneten nekiálltam már. :)
2013. okt. 3. 15:24
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Főzéshez csak jó recept kell.

Itt is kérdezhetsz,mindig érkezik jó válasz.

Kezdd az egyszerűbbekkel,egy tésztát akármilyen feltéttel,pörköltöt nehéz elrontani.

2013. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom mondani, hogy az unokotesóm és az élettársa a keresztszüleimmel lakik. Már dolgozik a lány, de az első néhány évben nem dolgozott semmit. A kislány már bölcsis volt, szóval őt sem kellett ellátni. Soha semmit sem csinált meg. Keresztanyukám panaszkodott, hogy ő igaziból nem vár el sokat. Nem várja el, hogy főzzön, mosson, takarítson, de mondjuk mire hazaér legalább előkészülhetne a főzéshez, pl pucolhatna krumplit, vagy felkockázhatná a húst, ert ahhoz nem kell nagy tudás.


Szóval szerintem tök jó vagy.


Küldjek priviben néhyán nagyon egyszerű elronthatatlan receptet?

2013. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Utolsó: köszönöm Neked is, jöhet a privi :)

2013. okt. 3. 16:01
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos tőled, hogy így figyelsz másokra akikkel élsz. Szerintem nyíltan megkérdezheted anyóst és apóst, hogy tudnál-e még valamiben a segítségükre lenni napközben. Vagy esetleg megkérhetnéd anyóst, hogy hagy főzz vele együtt, tanítson meg ő főzni amikor ráér, vagy hétvégén. Értékelni fogja az akarást és nem utolsósorban a párod gyerekkori ízvilágát tanulod meg, ami neked is jól jön majd feleségként :)
2013. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!