Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti nem lennétek mérgesek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem lennétek mérgesek?

Figyelt kérdés

2 hét múlva esküvőbe megyünk. Múlt héten szóltak. Nem konkrétan a meghívót hozták ki egy hete, hanem akkor tudtuk meg, hogy lesz. Mert hirtelen döntés volt, és úgy kértek időpontot, hogy minél előbb. Szóval nem csak elfelejtettek értesíteni.

Persze ugyanolyan lagzi lesz menyasszonytánccal stb.


Oda-vissza 700 kilométert kell utaznunk, ki lehet számolni mennyibe fog már ez kerülni. Meg ugye ajándék, gyereket öltöztetni valamibe, mert évente kinövi és a többi.


Amióta szóltak én olyan ideges vagyok, egyáltalán nem volt betervezve egy ekkora kiadás. Ráadásul közeli rokon, és az oda-vissza hívás-ajándékozás miatt meg van azért, hogy mennyit illene adnunk. Persze, ha csak bedobjuk sose tudják meg, de leégne a bőr az arcomról.


Volt már másnak is ilyen hirtelen esküvői meghívása? Mit csináltál?


2013. júl. 17. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük a meghívást de pont nem érünk rá.
2013. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy mikor felhívtak, hogy lesz, akkor azzal kezdték, hogy mit csináltok ekkor és ekkor. Mondom semmit. Gondoltam el akarnak jönni, szoktak jönni, vagy mi megyünk hétvégére nyáron. Erre: hát az esküvőnkre fogtok akkor jönni!!!! Hát nem szuper??
2013. júl. 17. 22:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Küldjetek egy dísztáviratot!
2013. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Bárányhimlő eltart 2 hétig nem?

Akkor a gyerekek bárányhimlősek, na akkor tuti nem akarják, hogy menjetek.

Ilyent nagy parasztság tenni, még akkor is ha gyerek miatt sietnek az esküvővel.

2013. júl. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan a viszony, én megmondanám, hogy ebben a hónapban volt egy váratlan kiadásotok, de mindenképp szeretnétek nekik szép ajándékot, így ha nem nagy gond, csak a nyár végén/ősz elején stb. tudnátok átadni.
2013. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

DE esetleg nem gondolná azt az ara hogy a pénzt ajándékot úgyis megkapják??!! Mármint ha vissza lenne mondva azzal az indokkal hogy himlős a gyerek!

Akkor meg már úgy a jó ha buliztok egy jót

2013. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Az őszinteség a legegyenesebb út. Közeli rokonnak biztos megmondanám, hogy én ennyi idő alatt erre nem tudok felkészülni, vagy küldök ajándékot/pénzt, de nem leszek ott, vagy ott leszek, de akkor nem tudok adni. Ha nem érti meg, akkor sajnálom, ma az emberek napi szinten küszködnek, nem elvárható, hogy több tízezer forintot nélkülözzenek egyik hétről a másikra, mert a családot etetni, ruházni, gyógyszerelni kell, az autót tankolni, a házat fenntartani, és ez mind pénzbe kerül.
2013. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Most én lehet a Marson élek, de ha nem megyek el az esküvőre miért küldenék pénzt?

Egy dísztáviratot küldenék és kész.

2013. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gondolom ahány ház annyi szokás, végül is egy esküvő egy elég jelentős alkalom, nálunk a szülinapok is úgy vannak, hogy nem csak akkor van ajándék, ha szülinapi buli van meg vendégség.
2013. júl. 17. 23:35
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Nekünk mindig van félretéve pénzünk, pontosan az ilyen és ehhez hasonló "vis maior" helyzetekre. Ha nem így lenne, akkor sem hazudoznék, főleg nem közeli rokonnak, egyenesen megmondanám, hogy ennyi idő alatt sajnos nem tudok kellőképpen felkészülni egy ilyen fontos eseményre, kisgyerek, utazás, ruha- és ajándékvásárlás stb... Biztosan megértik, emberek ők is.


Ha ők voltak a ti esküvőtökön és adtak pénzt, vagy ajándékot, akkor azt illik viszonozni még akkor is, ha most nem mentek el az esküvőre, ha nem voltak, akkor csak valami nagyon jelképes ajándékot küldenék.

2013. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!