Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miről ismerni meg a jó anyóst?

Miről ismerni meg a jó anyóst?

Figyelt kérdés
Különösen személyes tapasztalatokból merítkező példákra lennék kíváncsi :)

2013. okt. 3. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Jó anyós...porhanyós:))))

Na csak vicceltem :) enyém tűrhető volt, igaz, mióta elváltunk, jobban szeret, most az új menyét nem kedveli:)

2013. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mindig az aktuális meny a problémás?
2013. okt. 3. 22:11
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem abból, hogy már az elején kedvesen áll hozzád, nem látod rajta, hogy csak megtűrt személy vagy a házában. Nekem még egy párom anyja sem volt a szörnyeteg kategória, a férjem anyját pedig kifejezetten imádom, szinte barátnők vagyunk, közös programokat is szoktunk csinálni.
2013. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a jó anyós elfogadja a gyereke választottját. Nem szól bele pofátlanul az újonnan alakult család életébe, de azért figyelemmel kíséri hogyan alakulnak a dolgok és javaslatot tesz ha úgy érzi szükség van rá, illetve segít a fiataloknak ha azok megkérik. Nem megy látogatóba hivatlanul vagy előzetes egyeztetés nélkül.

Röviden jó viszonyt ápol a menyével/vejével és tiszteletben tartja az életterüket. Persze ez csak kölcsönösen működik, tehát ha a fitalok is viszonozzák mindezt. Azt is nagyon fontosnak tartom, hogy a meny vagy a vej adja meg a maximális tiszteletet az anyósának úgy, mintha a saját anyja lenne. Csak akkor működőképes a kapcsolat.

Hál' Istennek jóba vagyok az anyósommal, nem szól bele az életünkbe, mi se az övébe. Szoktunk beszélgetni, programozni, elvagyunk :) Mondjuk ő meg már lehet a ló másik oldalán van, nem szokott tanácsot adni vagy javaslatot tenni, ezt egy kicsit furának tartom, de elfogadom őt olyannak amilyen. Jó ez így!

2013. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kezelje felnőttként a menyét, úgy mintha akármelyik ismerőse lenne. Ennyi.
2013. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én az anyukámról tudok nyilatkozni aki szerintem is és az exeim szerint is a legjobb anyós :)

Fiatalos, jó fej, mindig kedves és segítőkész, örömmel fogad mindig mindenkit. Nem szól bele a kapcsolatunkba, persze észrevételei vannak, de ha bántó lenne vagy valami olyasmiről van szó inkább nekem mondja el, nem szeretne megbántani senkit. Mindenről lehet vele beszélgetni, óriási humora van. Simán lehet vele bármikor bulizni. Mindig jó hangulatot termet, nem szégyenlős mások előtt a kedvenc zenéjére énekelni vagy táncolni :) Mindig mindenkivel (exem szüleivel) nagyon jól kijött, laza volt velük és kedves és jó kedvű mint általában :) Egyik exem anyukája aki szintén ilyen fiatalos mint az én anyum, 3 éve minden nyáron nálunk tölt 1 hetet és olyankor nagy kirándulások vannak, bográcsolások, esténként ereszd el a hajam bulik :D Persze tudják a határokat :)

Nem 1 exem mondta, ha tényleg ezen az alapon menne minden, hogy "nézd meg az anyját, vedd el a lányát" én már rég feleség lennék :) 21/L

2013. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Süt finom tortát.
2013. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az enyém nem süt..akkor nem jó anyóst választottam :D
2013. okt. 6. 20:49
 9/15 anonim ***** válasza:

A jó anyós olyan mint a csillár, egyszerre lóg és ég!

Az én anyósom az a fajta, aki az unokájára nem kiváncsi, de elmondja hogy "a gyerekkel foglalkozni kell"..."jaj, ne ijeszd a gyereket"..."ráhagytok a gyerekre" Hozzáteszem jól nevelt lányunk van :)

Azt hiszem, az a jó anyós, akinek van tapasztalata egy rossza anyóssal és mérlegel mielőtt tesz valamit vagy kinyitja a száját. Ugyanez érvényes a menyekre is.

2013. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, a mérlegelés. Én arra is kíváncsi lennék, hogy mi minősül még egészséges szintnek egy anyós részéről a fiatal pár életébe való beleszólásba, tanácsadásba? Pl. ha úgy gondolja, hogy a pár nem jól neveli a gyerekeit, akkor szabad-e ezt tudomásukra hoznia, vagy csak csendben vegye tudomásul? Vagy pl. anyós fia inkább a felesége vagy inkább az anyukája hozzászólásaiban bízzon?
2013. okt. 7. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!